Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van valami olyan lehetőség,...

Van valami olyan lehetőség, amivel egy város részleges, vagy teljes autonómiát tudna szerezni Magyarországon (pl. : népszavazás)?

Figyelt kérdés

2014. dec. 10. 13:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Olyasmi dologra gondolsz mint Spanyolo-ban a katalánok? Szerintem igen, meg lehetne valósítani, különösebben nem értek hozzá, de Spanyolország egy hozzánk hasonló helyzetű ország, ha ott látnak erre lehetőséget, jogilag valószínűleg nálunk is lehetne ezzel kezdeni valamit.
2014. dec. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem yudom, hogy Spanyolországban pontosan mi van, de én valami olyasmire gondoltam, hogy egy városnak önálló törvénykezése (saját törvényekkel) és saját adópolitikája is lenne. Nagyjából úgy mint az USA-ban az államoknak. Persze itt is lenne közös allotmány, de a legtöbb döntés saját körbe tartozna.
2014. dec. 10. 13:48
 3/5 anonim ***** válasza:
Persze, mert szerinted ezt hagynák a Fidesz mókusok...
2014. dec. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Csak nálunk az lenne a problematikus, hogy nem lehetne földrajzilag határokat húzni, mint az említett Katalónia vagy amerikai államok esetében. Gondolom te a mentalitásbeli különbözőségek miatt gondolkodsz ilyesmiben, nálunk össze vissza vannak egy nagyon pici helyen az emberek. Ennek a megvalósulásához elengedhetetlen lenne a nagy "népvándorlás", ez az amit nem látok kivitelezhetőnek.
2014. dec. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A határ a jelenlegi városhatár lenne, és az oka ami miatt eszembe jutott, az az, hogy helyi szinten talán jobb megoldást tudnának találni a helyi problémákra, ellentétben azzal, hogy ha felülről mondják meg, hogy mi a jó.
2014. dec. 10. 15:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!