Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az, hogy bármit...

Miért van az, hogy bármit kiagyalt az Orbán-csapat,4 évig minden bevált, most meg bármit kitalálnak, minden felháborodást vált ki?

Figyelt kérdés

Senkit nem izgatott az Alkotmánybíróság és az alkotmányosság kinyírása, elégedetten csettintettek a magánnyugdíj-pénztári tagok, amikor egy kis alamizsnáért cserébe elkobozták a pénzüket, a rokkantnyugdíjak elvételét is a többség jó lépésnek tartotta, tömegek üdvözölték a bankadót, hálásak voltunk a rezsicsökkentésért stb.


Most meg nem kellett a pár 100 ft-os internetadó, nem tetszik a vasárnapi kötelező zárvatartás, és bár a Habony-művek arra számított, hogy a kötelező drogszűrés ötlete majd mozgósítja a fideszhívőket, minden közvélemény-kutatás szerint zuhan a FIDESZ és Orbán népszerűsége, és már rendszeresekké váltak a táboron belüli beszólások is. (Pl Rubovszky György elmondta, hogy a 12 éves unokája sírva hívta fel a kötelező pisilés miatt, és el akar menni az országból.)


Az alábbi vélemény is a FIDESZ oldalról jött, de már ez is az összeomlást vizionálja.


[link]



2014. dec. 10. 20:34
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez igazából nem butaság..."csak a nyugalom keresése". Miért megy el az emberek többsége egy másik ember mellet mert összeesik az utcán, miért nem segít???

Ugyanerre az érzelemre játszik a vezérünk és királyunk ..és megváltónk..(...ha véletlenül olvassa, nehogy azt higgye hogy nem értek vele egyet...)..az élő isten.


Szóval akit nem közvetlenül érint, az végzi a dolgát, esetleg sajnálja a szomszédot (ha nincs vele haragban) de igazából nem érti mert az a probléma nem az ő problémája.


Egyszer valahol olvastam egy monológot egy katolikus paptól, aki Németországban élt:

"...amikor a kommunistákat vitték, nem szóltam, mert nem vagyok kommunista, amikor a zsidókat vitték nem szóltam mert nem vagyok zsidó, amikor a szakszervezetieket vitték nem szóltam, mert nem vagyok szakszervezetis, amikor a katolikus papokat vitték már nem volt aki szóljon értem...."

Igaz, hogy nálunk nem visznek senkit, azonban jól jellemi az emberi hozzáállást.

2014. dec. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
mostanra elment a józan itélőképességük azt hiszik mindent lehet
2014. dec. 11. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Eddig olyan intézkedéseket hoztak, amik legfeljebb közvetett úton érintették a lakosságot. Bankadó: jó egy részét elhárították, de a többség egyet értett, hogy a bankokat sarcolni kell. A kulcs abban van, hogy közvetett módon alkalmaztak megszorításokat. És azért voltak jó dolgok is. Mint a rezsicsökkentés, és hogy 0% köré vitték az inflációt.

Ezzel szemben most a sok "Magyarország jobban teljesít" plakát után elkezdtek olyan adókat kitalálni, ami már KÖZVETLENÜL érintik a lakosságot. Na, és ez már nem tetszik az embereknek.

Ilyen volt a 300Ft-os vizitdíj annak idején. Ha emelik az TB-járadék mértékét 5%-kal, több bevételük lehetett volna, és a kutya sem foglalkozott volna vele, úgyis a munkáltató fizeti... De úgy, hogy közvetlenül a zsebükből kellett volna kiadni, az már olyan intézkedés volt, ami miatt megérte népszavazni... Úgy látszik ilyen a magyar, bármit eltűr, amíg nem akarod tőle közvetlenül elvenni a pénzét... Itt rontotta el a Fidesz.

2014. dec. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Ez is egy érdekes szempont.
2014. dec. 11. 16:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!