Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem lehet, hogy a kötelező...

Nem lehet, hogy a kötelező egyházi adó lesz Orbánék egyik új dobása?

Figyelt kérdés

Felizzottak a viták a teljes titokban készülő új egyházügyi törvény körül. Még Erdő Péter bíboros is csak szóbeszédek alapján értesült róla, de tiltakozott a KDNP-vel együtt. Én nem igazán értem, miről szólna majd ez a dolog, de annyit több cikkből kihámoztam, hogy a német modellt vennék át, ahol az állam kötelezően behajtja az emberektől az egyházi adót.


[link]



2014. dec. 13. 08:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Elképzelhető, De Németországban is csak annak kötelező, akit megkereszteltek és valamelyik egyház tagja.
2014. dec. 13. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nálunk meg majd úgy lesz, hogy aki nem tagja valamelyik egyháznak, az a költségvetésbe fizeti be mondjuk kulturális adóként.
2014. dec. 13. 09:05
 3/14 anonim ***** válasza:
38%

Kikeresztelkedni nem lehet !


Ha már megkereszteltek, kötelező fizetni az adót is.

2014. dec. 13. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nem kötelező, csak ha valaki követi az egyház elvárásait, de az állam ma nem szedi be.
2014. dec. 13. 09:21
 5/14 Shai-Hulud ***** válasza:
95%
OK, az Ateista Egyház számára én szedem az adót. A kedves válaszolóknak privátban elküldöm a számlaszámomat, amire a befizetéseket küldhetik. :-DDD
2014. dec. 13. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
94%

Németországban sem kötelező!

Ha az adóbevalláson feltünteted, hogy valamely felekezethez tartozol, akkor igen, de ha nem nyilatkozol, akkor nincs egyházi adó!

2014. dec. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

3-as


Aha. Szóval engem annó még 22 éve megkereszteltek kisbaba koromban a beleegyezésem nélkül, mégpedig úgy hogy érthető okokból semmilyen ellenállást nem voltam képes tanúsítani. (se verbálisat, se fizikait) Most meg ezért fizessem az adót?

2014. dec. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mivel az orbán dinasztiát a nép hamarosan kivégzi.
2014. dec. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Na jó, Németországban nem kötelező, de nem is mondtam én, hogy itt ugyanúgy vezetnék be. Elég, ha csak arra hivatkoznak.
2014. dec. 13. 11:10
 10/14 anonim ***** válasza:
75%

A híveknek most is kötelező az egyházi adó. A nem hívőknek pedig nem lesz az, mert nem is lehet, európai törvényt sértenének meg vele.

Hangulatkeltésnek viszont kitűnő. Megvan a mai napi 1% népszerűségvesztés. Hajrá, csak így tovább!

2014. dec. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!