Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem lenne jó, ha a boltokban...

Nem lenne jó, ha a boltokban nem Nyugati, hanem Orosz és egyéb poszt-szovjet országokból származó importtermékek lennek?

Figyelt kérdés

Nagy tapasztalatom nincsen, de jártam Budapesten az Arbat nevű, orosz élelmiszerekkel foglalkozó boltban, és az ottani termékek sokkal finomabbak, mint a LIDL és egyéb boltok Német, Holland, Angol termékei, Ukrajnában is jártam párszor, ott is megkóstoltam a helyi, orosz és belarusz termékeket, szintén nagyon finomak voltak.


Miért lenne tehát probléma, ha kivonulnának a nyugati multik és inkább ilyen termékeket árulnának? Szerintem simán maguk mögé utasítják a nyugati termékeket a keletiek, csak az emberek nem ismerik őket, ezért rossz sztereotípiák uralkodnak a fejekben.



2014. dec. 14. 19:05
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
92%
Nyugaton is nagyon jó termékeket lehet kapni az ottani üzletekben, csak nekünk mint csóró balkáni "gyarmatállamnak" a szemét jut.
2014. dec. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
99%
A lehetőség adott, vegyél amit akarsz, csak ne akarj mindenkit rákényszeríteni.
2014. dec. 14. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Drágábbak és rosszabb minőségűek. Ha ennyire jók mint ahogy leírtad akkor mindenki ezeket vásárolná és nem a teszkóba menne.
2014. dec. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Pl. már a szovjet korszakban is ilyeneket lehetett kapni:


[link]


[link]

2014. dec. 14. 19:18
 5/18 anonim ***** válasza:
96%
Most is veheted őket, nem?
2014. dec. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Most drágák és nem elterjedtek, mert benne vagyunk az EU-ban. Át kell lépnünk az Eurázsiai Unióba.
2014. dec. 14. 19:22
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

"Át kell lépnünk az Eurázsiai Unióba."


Aha, nem, inkább nem.

2014. dec. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
73%

A legjobb az lenne, ha Magyarország megtermesztené azt, amit megeszik. Akkor import nélkül lehetne élni. Sajnos már annyira olcsó a nyugatról importált szemét, hogy a nép inkább azt veszi, mint a kicsit drágább, de magyar terméket.

...

Én néha egy lejjel (kb. 100 forint) többet fizetek kilónként egy erdélyi anyóka paradicsomáért, pedig az nem is annyira piros és nagyok mint az olasz, francia paradicsom. Szoktam vigyázni, hogy ha lehet erdélyi termékeket vegyek. Ha teljesen külföldre hagyatkozunk, akkor zsarolhatókká válhat az országunk, amit mi fogunk megszívni. Pláne, ha a külföldi termékek miatt lenullázódik a magyar termelés.

2014. dec. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
95%

Tudtam, hogy ismerős vagy valahonnan.


http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__621..


Meg láttam még ugyan ezt a kérdést jó párszor, csak nem találtam meg őket.

2014. dec. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Fas*om az oroszok fülébe.
2014. dec. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!