Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit változtatnátok Budapesten?

Mit változtatnátok Budapesten?

Figyelt kérdés

Mi az ami tetszik? Mivel nem vagytok megelégedve?

Bármilyen témával kapcsolatban írhattok!


Épületek, közlekedés, egészségügy, parkosítás, mentalitás,

kúltúra, művészetek, múzeumok, kiállítások, szórakozás, vendéglátás, kereskedem...!


2014. dec. 17. 12:36
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
10: Míg az elsővel egyet is értenék, a második felével már nagyon nem. Még a hihetetlenül fejlett nyugaton sem bontják le a panelokat, hanem csak ízlésesen felújítják, ami náluk nem merül ki egy egyszerű hőszigetelés + új festés kombóban; hanem bővítik, átalakítják őket és emberségesebb környezetet alakítanak ki körülöttük.
2014. dec. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

11.


Az nem elég.

Budapest egyes részeit konkrétek újra kellene tervezni.

Egy olyan környéket, ami panelrengetegből áll, kifényesítheted, de sokkal szebb nem lesz.


Mutatok pár példát külföldről is:

[link]

[link]

[link]

2014. dec. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

12: Ez mondjuk igaz. Amikor épültek akkor is terveztek, csak teljesen más szempontok alapján. Fontos volt a gazdaságosság, a gyors kivitelezhetőség és hogy persze a daruk elférjenek a forgolódás közben.


Dunaújváros erre egy nagyon jó példa. Szarból meg nem lehet várat építeni, bár ezzel biztos vitázna több tanárom is.

2014. dec. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Magyarországon a városok nagy részét újra kellene tervezni.

A történelmi épületeket meghagyni és felújítani, a paneleket eltüntetni és helyettük ízléses lakóparkokat építeni sok zöld övezettel.

Emellett a tömegközlekedést intermodálissá tenni, hogy egy helyen legyen a buszpályaudvar és a vasútállomás.


Viszont ezek csak álmok...


A megvalósításukhoz olyan gazdasági növekedés kellene, mint ami Kínában van...

2014. dec. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Jó kis ötleteket látok itt!

Szerintem is a panelokat le kéne buldózerezni, zöldövezet ezerrel, régi stilusú gyönyörű épületeket felhúzni ami kivülről hasonlít a régihez, de belül nem körfolyosós, hanem barátságos.

Eltüntetni a ronda járdaszegélyeket!

Több metró, én metrópárti vagyok, mert gyors. Autóknak földalatti parkolók.

Sűrűbb járatok! Van ahol hemzsegnek!

Kevesebb politikus, több műszészélet, több figyelem a kultúrának , sportnak.

Kevesebb Meki, meg unci kínai meg plázabeli márkás kínai elegem van a bówliüzletekből, h bármerre megyek csak lomokat árulnak, meg mindent műanyagból gyártanak!

Több kisebb üzlet igazi textilekkel, izléses lakberendezési dolgokkal, pamut árukkal, bőrlábbelikkel!!!

Mindig legyen a városban átaakítás, megújulás, fejlődés, luxus dolgok elérhetőbbek legyenek az embereknek, pl hotelek, wellnesz.Nem szeretnék az utcákon mindenütt szegénységet látni, hanem pezsgő életet, bulizó fiatalokat, tömegeket, olyan embereket, akik nem azon agyalnak hogyan jöjjenek ki a pénzből hó végén, hanem olyanokat akik lazán elengedhetik magukat, mindenféle befeszülés nélkül, egymással jóízű beszélgetést folytatnak bármiből, világ dolgairól, komoly témákról, is nemcsak a valóvilág, meg a külyükről, ahol az emberek vállalkozásban gondolkoznak, ahol örömmel járnak dolgozni, mert szeretik a szakmájukat, nincsenek bizonytalanság veszélyben,szabadidejüket is aktívan, kreatívan töltik, ahol igaz h városon laknak, de szeretik az állatokat, és méltóan tartják bánnak velük. Idősekkel elesettekkel, idegenekkel, figyelmesek, segítőkészek, barátságosak.

A város képét mindenféleképpen meg kéne változtatni, értem a szoci épületekre, pnelokra, h ne legyen olyan monoton, meg lélekölő. A közbiztonság még egy j kérdés..cigókra nem sok ötletem van..talán az h hülye viselkedésükre több magyaregységesen fellépne elutasításal, kirekesztéssel, rendőrség komoly szankciókkal.Azt is nagyon megváltoztatnám ahogy a média filmezget a városban tüntetéseket felnagyít, lekicsinyít, nem tudósít, eltitkol dolgokat. Lehet be is kéne tiltani a médiát, és a híreket privát felvételek alapján a netről kéne közölni az emberekkel.

2014. dec. 17. 23:36
 16/16 Shan-Yu ***** válasza:

Én az elmúlt 6 évben azt éreztem, hogy fejlődik és szépül Budapest.

Előtte 20 évig nem éreztem ilyet...

2016. aug. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!