Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondolnak azok, akik most...

Mit gondolnak azok, akik most nincsenek megelégedve a Fidesszel?

Figyelt kérdés

Mármint mi jár a fejükben?


Teljesen megértem az elégedettségüket, csak érdekel, hogy mi lesz 2018-ban?


Ugyanis vannak tények:


- Új párt bekerülhet, de kormányozni nem fog, ugyanis ismeretség hiánya a probléma.


- Van egy fekete bárány sokak szemében a parlamentben (Jobbik), de érdemben csak ők tudnak "felfelé" menni.


- A baloldal 3 felé szakadt, sőt nincs kizárva hogy még nem szakad tovább. Ésszerűen egyiküknek sincs esélye 2018-ban, hiszen Gyurcsány kis pár, és sokaknak közellenség, MSZP már megbukott, E14 meg megint problémás, hiszen Bajnai személye sokaknak...


- LMP kicsi is, liberális is, aki otthon van a politikában tudja, hogy ők maximum sokáig maradnak a parlamentben de esélyük egyenlő a 0-val kormányozni. Részben liberális alapokon fekvő párt nehezen lesz kormánypárt, nem csak ők, hanem akár új liberális alapú pártok is.


Ugye ha felvázoljuk a Jobb és Bal oldalt is, akkor meg két oldal van:


Jobbik / Fidesz


összes többi.


A vérbeli jobb oldalosok vagy függetlenek vagy jobbikosok lesznek. MSZP-sből szintén lehet Jobbikos, hiszen ezt megmutatta már a példa.


Teljesen független vagyok, most én a Fideszre szavaztam. 2010-ben senkire. 2018-ban fogalmam sincs kire fogok, lehet el se fogok menni, nem tudom, nekem nincs alternatíva.


De én így látom 2018-at:


A opció: Megnyeri a fidesz szintén 2/3-al, mert beújított valami újat.

B opció: Megnyeri a fidesz de nem 2/3-al.

C opció: Megnyeri a jobbik.

D opció: nincs több opció. Ugyanis lehetetlen hogy más vég kifejlett legyen, véleményem szerint a C opció is elég csekély esélyes.


2014. dec. 21. 00:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
32%

Jövőre felbukkan Magyarországon az Antikrisztus, aki mozgalmat alapít, simán szétcsapja a Fideszt és átveszi az irányítást az országban.

Elhozza nekünk a jólétet és ezzel a problem solved.

2014. dec. 21. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%
Ez kb olyan, mintha 1985-ben megkérdeznéd, hogy akik elégedetlenek a rendszerrel, azok mit gondolnak? 90-ben úgyis nyer az MSZMP azt csá, mert mi van a másik oldalon: néhány kis suhanc lázadó. Az Orbán-rendszer recseg-ropog, akárhány harmadot is nyertek a választásokon, és ha összeomlik, akkor itt gyökeresen át fog alakulni a pártok viszonya.
2014. dec. 21. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%

2018-ra itt már királyság lesz és nem kell választani...


Hülyeséget félretéve, ha nem történik valami érdemi változás a maradék 3 évben, akkor csöcs van. Még négy év fidesz kivéreztetné az országot, ahogy valszeg a jobbikkal sem lennénk előrébb. A mostani "bal oldali" pártok is csak dísznek jók. Ez patthelyzet.


Van inkább totális kilátástalanság. :/

2014. dec. 21. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
17%
Teljesen értelmetlen a további szavazás ahogy leírtad, így pénz spórólás végett tegyük meg Orbánt örökös királlyá. A pénzből meg mégtöbb közmunkát tudunk adni
2014. dec. 21. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem értem a kérdést. Azért legyek elégedett a fidesszel, mert nincs más kormányzóképes párt? Nem értem a logikát.

Egyébként épp azért kell hangosan elégedetlenkedni, hogy ennek nyomán ki tudjon alakulni egy új mozgalom, amiből akár párt vagy pártok is létrejöhetnek később. Kérdező, gondolom te sem vagy ennyire Pató Pál.

2014. dec. 21. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 BlackSword ***** válasza:

Egyébként pedig hibás a logikád abban az értelemben, hogy nincs esélye a klasszikus liberalizmusnak (és most nem az egykori szadeszes buzulásra gondolok)...


Most a fizess rendesen nyomja a butaságait, meg az illiberalizmust, amivel szépen le is járatják magukat, meg az illiberalizmust is... Ergo ez lesz a nagyobbik rossz, és az emberek meg fogják érteni, hogy jobb a kisebbik rosszra szavazni... Tudod jobb egy melegfelvonulás tőlem messze, mint havonta két különadó...

2014. dec. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Hogy ne lenne több opció? Ahogy elnézem, elég nagy esély van rá, hogy kettészakad a Fidesz. A mostani tüntetések pont azért mások a pár évvel ezelőttiektől, mert itt masszívan jelen vannak olyanok, akik mindig is a Fideszt támogatták.
2014. dec. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem jár semmi a fejemben. Sosem úgy szavazok, hogy ki esélyes a győzeéemre, hanem arra teszem a voksom, aki leginkább képviselni látszik engem.


Hogy 2018-ban mi lesz, azt most még lehetetlen megmondani. Jelen állás szerint még mindig a Fidesz a legnépszerűbb, de simán benne van, hogy 2018-ra létrejön egy baloldali koalíció, miközben a Fidesz elveszíti támogatottságát.


Azt én sem tartom valószínűnek, hogy a semmiből létrejön egy mozgalom vagy egy kisebb párt 3 év múla már elég erős lesz a választások megnyerésére. Leginkább azt tartom elképzelhetőnek, hogy a Fidesz és a Jobbik összefog vagy a másik oldalon a teljes baloldal.

2014. dec. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Köszönjük kérdező. Bújjunk akkor a föld alá, dugjuk a fejünket a homokba, vége mindennek, apokalipszis.


Legalábbis a gondolkozás módoddal.


Neked se sok közöd van ám a demokráciához. Mondjuk ezen nem csodálkozom, mert ami itt ment 25 évig, annak nem sok köze van a demokráciához azon kívül, hogy engednek a volt kisz emberekből kreált álpártokra 4 évente.

2014. dec. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
+szavazni.
2014. dec. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!