Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Amúgy ezzel hogy lehet motivál...

Amúgy ezzel hogy lehet motiválni a gyerekeket pályaválasztásnál? Mégis ki akarná ezt választani? Nem demotiváló?

Figyelt kérdés

Visszaemlékeztem mikor régen 8.-ban elvittek minket kenyérgyárba, hogy lehet ezt a pályát is választani. De mégis ki akarná ezt választani? Tehát mutatták, hogy ott van aki 20-30 éve van, ugyanazt csinálja nap mint nap, van mikor este, van mikor reggel. Ezért a fizetés nevetséges. EZ úgy valamiért nem nagyon motivált.


Voltunk még a vasúton az már sokkal jobb volt, megmutatták honnan vezérlik a váltókat. Ott már jobb fizetést is adnak. Ez már azért motiválóbb.


De pl ott van szeged. Ott az általános iskolákba mennek egy egyetemi tanárok mondjuk az informatikát tanszékcsoportról, hogy a diákok válasszák ezt. Elmondják, hogy kiemelkedő a fizetés, az elhelyezkedhetőség. (persze nem okj) Megmutatták a programokat, kódokat. AZért próbálták az érdeklődést felkelteni.


Magam is tapasztaltam, hogy pl aki elment péknek osztálytársam mennyire nincs is tisztába pl az informatikával. Úgy gondolta, hogy ő a gyárban többet fog kapni és könnyebben talál munkát mint egy szoftverfejlesztő.


2014. dec. 23. 17:02
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
82%
Enni mindenkinek kell, számítógépe nincs mindenkinek. A pék leginkább éjjel és hajnalban dolgozik; néhány embernek ez jobban illeszkedik a belső órájához. A péknek lesz mindig kenyere.
2014. dec. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 A kérdező kommentje:

És mielőtt valaki azt mondja, nem nem azt mondtam, hogy nem kellenek. Kellenek pékek is, de nem hiszem hogy ezzel kell a gyerekeket motiválni. Magam is dolgoztam kenyérgyárba nyáron korábban.Azért nem az amire minden gyerek álmodik.

Míg pl azért az informatikus jó hazánkban. a 80ezer mellet 10ezer betöltetlen állás van. És ami miatt nicns több az pont a szakképzet munkaerő. Ez fogja vissza a cégek idejövetelét. Mert így sincs elég.

2014. dec. 23. 17:15
 3/40 anonim ***** válasza:
16%

" Úgy gondolta, hogy ő a gyárban többet fog kapni és könnyebben talál munkát mint egy szoftverfejlesztő."


És ha te azt tudnád mennyire jól gondolta. A programozás egy lefutott lemez, semmi jövőkép nincs benne. Viszont amíg ember él a földön az enni is fog.

2014. dec. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
74%

"Magam is tapasztaltam, hogy pl aki elment péknek osztálytársam mennyire nincs is tisztába pl az informatikával."


És tisztában kellene lennie? Én például autószerelőnek mentem, kiemelkedően keresek, ám nem vagyok tisztában a hajvágás fortélyaival. Akkor most a kva anyámat?

2014. dec. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
50%
Kérdező te itt úgy írsz, mintha az informatika körül forogna a világ. Nem, az informatika a legutolsó amire egy embernek az élete fenntartásához szüksége lesz valaha is.
2014. dec. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 A kérdező kommentje:

ma 17:16


Őőő akkor te nagyon nem vagy tisztában ezzel. Nagyon de nagyon nem. ja lejárt lemez. Meg persze. Magyarországon most kezd el még jobban terjeszkedni. Külföldi multik folyamatosan növelik a létszámot Magyarországon. Pl NNG 200-al növeli a szegedi irodáját, az EPAM 500-al nemrég növelte, OCÉ a szegedi irodáját bővítette, amivel további embereket vehetnek fel, stbstb.

Kezdő fizetés 180-200 nettó ezen a területen szegeden. AZ elhelyezkedés az egyik legkiemelkedőbb Magyarországon. Európai szinten is hasonlók persze európai viszonylatban. Tehát azt mondani, hogy lejárt azért hülyeség. Az informatika egy fiatal tudományterület ami még nagyon az elején jár. Nagyon nem értesz hozzá, nagyon.

2014. dec. 23. 17:27
 7/40 A kérdező kommentje:

ma 17:23


Én nem azt mondtam, hogy nicns szükség pékekre. De pl biztos h a gyerekeknek a legmotiválóbb egy gyári séta a kemence mellet?

2014. dec. 23. 17:28
 8/40 A kérdező kommentje:
Kb úgy jöttünk ki, hogy ez az a hely ahol nem akarjuk az életünket lehúzni. Kb arra jó, hogy mit ne akarj csinálni.
2014. dec. 23. 17:28
 9/40 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem azzal is egész jól lehet motiválni az embert a tanulásra, hogyha megmutatják milyen melót lehet végezni tudás nélkül :-)
2014. dec. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 A kérdező kommentje:

Amúgy erre a pékes dologra visszatérve. Ő msot kap bent 80E körül. Az akit kérdeztünk és ott van 20 éve kicsivel több 100 körül kap. NEm azért de ez motiváló? És egy gyárba magam is láttam, hogy az emberek gyorsan cserélődnek. Valaki több fizetést akart, volt aki nem akarta csinálni azonnal volt a helyére 3 másik ember.


És igen visszatérve az informatikára is. Ugyanezt azért nem lehet elmondani. Ismerősöméknél többet akartak az emberek, mert 2 éve nem volt emelés. Tegyük hozzá, hogy nettó 320-340E-t kaptak. Tehát itthon nem olyan rossz.

elment 1 ember. Semmi. Elment még egy. Semmi. mikor még 1-2 elment a gazdasági vezető rájött, hogy ez nem lesz jó, mert olyat nem találnak és ezért hirtelen fizetésemelés és 1 havi bónusz. Azóta olyan 400-450E-re emelték a fizetést. ÉS évente van olyan 2 havi bónusz. És ez egy magyar cég. (bár nem kicsi)

Most ugyanezt a gyárban nem lehet eljátszani. Mert volt aki műszak közepén hagyta ott azt nem mondták, hogy ne menj. Mutatták neki szó szerint a kijáratott. 2 nap múlva új ember jött ugyanarra a monoton munkára ugyanúgy minimálbérért.

2014. dec. 23. 17:38
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!