Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A ti családotokban volt...

A ti családotokban volt kommunista?

Figyelt kérdés
Nálunk az anyai nagyapám párttitkár volt. Az ő családjából még dédnagyapám és dédnagymamám is párttag volt. :) Büszke vagyok rájuk és én is balos nézeteket vallok.
2014. dec. 27. 22:58
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
83%
Faterom párttag volt. Kilépett még a rendszerváltás előtt, a kollégái poénból dísztáviratot küldtek neki. Én is büszke vagyok rá - már arra, hogy kilépett.
2014. dec. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
83%

Nem volt.

Egyik nagyapám '56-ban volt sorkatona és fél évet ült börtönben, mert nem akart a tömegbe lőni. Majdnem ki is végezték.

A másiknak meg a legjobb haverja párttag volt és ő nagyon akarta, hogy belépjen, de nem lépett.

2014. dec. 27. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
56%

Nem volt hála égnek. Eléggé égne a pofám miatta. Amúgy attól, hogy valaki párttag volt, még valószínűleg magasról tett a kommunista eszmékre. Sokakat kényszerítettek be szelíd vagy kevésbé szelíd erőszakkal a pártba.


Szerintem nagyapádra egyáltalán nem kellene büszkének lenned. Mondjuk ha jól sejtem kb 15 vagy, szóval talán még kinövöd.

2014. dec. 27. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
34%
A magyar part mint balos eszemeket vallo part? Jot nevetek, a teljes foglalkoztatasban semmi balos nincs, siman a fasizmust/kapitalizmust epitettek, csak egy gyengebb gazdasagu orszagban.
2014. dec. 27. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
72%

Egyik nagyapám Horthy katonája volt, így nem lehetett párttag. A másik nagyapám pedig prédikátor volt, emiatt legalább egy évet ült börtönben.


Van azonban a családunkban is egy szégyenfolt. Nagybátyám a securitate-nak (besúgók román változata) dolgozott. Nem ez volt benne a legrosszabb, hanem az, hogy románnak vallotta magát, és gyerekeit is románnak nevelte.

2014. dec. 27. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
73%
Tudom, hogy ilyen nem szoktak mondani, pláne rokonra nem, de örülök, hogy meghalt. Utáltam, mert áruló volt, utáltam mert egy rakás ember került börtönbe miatta.
2014. dec. 27. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
92%
nagyanyám párttag volt de csak azért hogy diplomázhasson.
2014. dec. 27. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
70%

Nem volt.

Apám míg élt és szóba kerültek, akkor vérben forogtak a szemei és úgy mondta "rohadt kummunisták, hogy ....."

Meg, hogy mennyi mindent elvettek, bele is őrült a nagyapám.

2014. dec. 28. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
66%

Nem.


"Nálunk az anyai nagyapám párttitkár volt. Az ő családjából még dédnagyapám és dédnagymamám is párttag volt. :) Büszke vagyok rájuk és én is balos nézeteket vallok."


Ez inkább snassz és szégyellnivaló. :)

2014. dec. 28. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
88%

"Nem lehet mindenki fajgyűlölő náci."


Igaz.

Egy normális ember megtalálja az arany középutat.

(segítek, nem a kommunizmus az)

2014. dec. 28. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!