Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A ti családotokban volt...

A ti családotokban volt kommunista?

Figyelt kérdés
Nálunk az anyai nagyapám párttitkár volt. Az ő családjából még dédnagyapám és dédnagymamám is párttag volt. :) Büszke vagyok rájuk és én is balos nézeteket vallok.
2014. dec. 27. 22:58
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
42%

#17-#18-nak. A kommunizmus erkölcsi és szellemi fejlettség nélkül kivitelezhetetlen! És nem a teljes egyenlőségről szól, mint sokan tévesen gondolják. Demokrácia a sincs sehol. Még Svájc talán a legjobb példa. De nálunk biztos nincs, viszont "takarózni" igen jó vele. Még messze áll a társadalmunk, - Földi - hogy emberinek nevezhessük. Jelenleg olyan mértékű csapdában vagyunk, amit a jelenlegi eszmeiség mellett nem lehet feloldani. Ez így csak pusztulást képes újratermelni.

De ezekre az ellentmondásokra fogalmaztam meg egy gondolatot, ami így "hangzik": Attól, hogy egy mogyorókrémes üvegbe beleszarok, az attól még nem lesz mogyorókrém! Elég volt már a hazugságból!!!

2014. dec. 28. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
75%
Nekem dédnagyapám volt párttitkár egy kis székelyföldi faluban.A fia - nagyapám - sose volt párttag, és zsigerből gyűlöli a kommunistákat.
2014. dec. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
100%

"Marhák!!! Tudjátok mit jelent a kommunizmus egyáltalán???"


Figyelj, vannak elképzeléseink. Jót nem. Pl. ajánlom Szolzsenyicin írásait. Az ég egy világon semmit nem adtak a világnak, de beledöglött kb. 100 millió ember.

2014. dec. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
100%

Nem volt. Apai nagyapám ágából már az Ő apja is kapitalista nézeteket vallott és sikeres kőműves vállalkozó volt, mielőtt bejöttek az oroszok. Szóval nem is csoda, hogy nagyapámat 56 után elvitték egy pár évre mert megszervezte a helyi ellenállást. :)

Nagyanyám pedig hívő családból származott, és gondolom nem kell ecsetelnem, hogy az akkori rendszer hogy állt ezekhez a dolgokhoz.

Ami az anyai ágat illeti, ott pedig túlságosan kisemberek voltak ahhoz, hogy bármi beleszólásuk is legyen a dolgokba. Csak a belüket dolgozták ki, hogy a párttitkárok élvezkedhessenek a termelési mutatókon.

2014. dec. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
71%

"Tudjátok mit jelent a kommunizmus egyáltalán??? "

Volt alkalmunk első kézből is tapasztalni elvtárs. :)

A pártszékházban lebzselőknek és a kocsmában ücsörgő, csak papíron dolgozóknak jó volt, mindenki másnak szar.

2014. dec. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
78%

( adalmár nevű felhasználó válasza:


Marhák!!! Tudjátok mit jelent a kommunizmus egyáltalán???

Mert a hozzászólásaitokból nem ez derül ki. De még a barom őseitek se tudják!!! Jó lenne művelődni kicsit, kotradékok!!!) Na te lehetsz ám egy véres szájú elvakult kommunista! A te fajtád verte félholtra nagyapámat mert nem akart be lépni a tsz-be. Úgy hogy köszönjük van fogalmunk a kommunizmusról.

2014. dec. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
84%

"Marhák!!! Tudjátok mit jelent a kommunizmus egyáltalán???"


Igen mindenki tudja mert volt 40 évig, hívhatjátok akárminek.


És jót biztos nem, látjuk a műveltségeden is! :D

2014. dec. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
61%
Családban nem, de rokonságban volt munkásőr. Viszont volt nyilas, amire nem igen vagyok büszke. Szerencsére falun volt és nem vett részt ocsmányságokban.
2014. dec. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik nagyapám nem volt kommunista, mivel oda volt a Ladoga tónál fogságban (berántották az utcáról egy menetoszlopba). Így élete végéig gyűlölte a kommunistákat.

A másik nagyapám kommunista volt, párttag is. Az ő irányában semleges vagyok. nem tudhatta, hogy a kommunizmus mint olyan, egy birka rendszer birkáknak.

2014. dec. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
96%
Ja tényleg, el is felejtettem írni: az én egyik nagyapám is úgy volt hadifogságban, hogy egy másodpercig nem volt katona. Biciklizett az utcán és elhurcolták, még 18 éves sem volt. És az a vicces, hogy ennek a piszok rendszernek a hóhérai is szabadon futkosnak. Biszku Bélát is most álltak neki csesztetni, miközben a rendszerváltás után kellett volna valakinek véletlenül pofán lőnie egy pisztollyal véletlenül úgy 10-15x.
2014. dec. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!