Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A baloldal hogyan alakítaná...

A baloldal hogyan alakítaná át a közmunkaprogramot?

Figyelt kérdés

Sok az ellentmondó nyilatkozat, így nehéz kiigazodni a baloldal elképzeléseit illetően.

Sokszor bírálják, hogy a közmunka megalázó, értelmetlen, kényszermunka, mely sokba is kerül az államnak, tehát a program káros, nem fenntartható.

Máskor viszont azért bírálják a kormányt mert nem jut minden jelentkezőnek elegendő közmunka lehetőség. Azt mondják, hogy a közmunka is ugyanolyan munka, mint a többi, ezért meg kell becsülni, vonzóbbá kell tenni. Számukra is meg kell fizetni a minimálbért, melyet ígéreteik szerint nettó 100 ezer forintra fognak emelni.



2014. dec. 28. 11:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%
A baloldal programja kimerül "Orbán takarodjon"-nal...
2014. dec. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%
Így van ahogy az első írta. Egyébként ember nincs aki meg mondaná hogy mi lenne a jó a közmunkával kapcsolatban.
2014. dec. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
45%

A fityisz programja meg kimerült a "baloldal takarodjon"nal, szóval ez nehogymár érv legyen :-)


Kérdező baromira egyszerű a válasz. A baloldal nem olyan homogén mint a fidesz, még pártonként sem, nemhogy az egész oldal. Ezért léteznek különböző vélemények a baloldalon. Bármennyire is furcsa ez.

2014. dec. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Kezdjuk ott, hogy a kozmunka egy faszsag. El kell torolni, ilyen egyszeru
2014. dec. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Visszaállítaná az előző rendszert. Nem csak a közmunkánál, hanem a munkanélküli segélyeknél is.
2014. dec. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mondjuk úgy, hogy én, mint baloldali, sehogy nem alakítanám át, hanem eltörölném egy az egyben. De majd biztos lepontoznak itt jó páran... De azok nem gondolnak bele, mit is takar igazán a közmunka. Vagy belegondolnak, de nekik a málenkij robot is, meg a munkaszolgálat is tetszett anno.
2014. dec. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Kit értesz baloldal alatt, kedves kérdező? Az önmagát baloldalinak valló pártok erősen széttagoltak és bár az elképzeléseikben felfedezhető némi átfedés, alapvetően más a programjuk. Már ami ismert belőlük. A magánvéleményem az, hogy a közmunka létjogosultsága nem kérdéses, azonban ez nem lehet megoldás a munkanélküliség felszámolására. Statisztika szépítésre remek, de sajnos az nem több, mint átverés, amiben a jelen kormány sajnos nagyon jeleskedik.
2014. dec. 28. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
El kell törölni,nem kell alakítani rajta semmit.
2014. dec. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
59%

Nem tudom, hogy alakítaná át a bal oldal a közmunka programot, de szerintem alapjában véve nem lenne rossz a közmunka ha ésszel csinálnák. Sajnos most az van, hogy felvesznek tegyük fel 200 közmunkást, de fogalmuk sincs milyen munkát adjanak nekik. Még eszközöket sem mindig tudnak biztosítani az utcasepréshez és a gereblyézéshez sem.

Vannak helyek, például egy átmeneti otthon vagy szociális ellátó ahova egyáltalán nincs szükség további létszámra, de kirakják oda a szimpatikusabb emberkéket csak azért, hogy ne otthon legyen a segélyért.

Szerintem az kellene, hogy először találják ki milyen munka lenne ami hasznos és ahhoz adjanak közmunkásokat, de legalább minimál bérért ha már hasznos munkáról van szó. Aki viszont nem végzi megfelelően a rá bízott feladatot, azonnal küldjék el. Nem központilag kellene meghatározni, hogy mikor küldünk közmunkásokat, hanem az adott település akkor kérhessen mikor neki szüksége van rá. Munka lenne bőven abban biztos vagyok, csak anyagra és eszközökre nem futja a településeknek. Azt is biztosítani kellene a közmunka mellé akár központi keretekből is. Annak semmi értelme, hogy lapátos emberek tömegesen nyesegetik az út szélét hetekig amit egy munkagép pár óra alatt el tudna végezni.

2014. dec. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Sándor G ***** válasza:
100%

Látszik hogy a legtöbb ideirogatónak fogalma sincs az egészről.

A közmunka nem mindig csak abból ál,hogy az út szélét kapirgálják, meg az utcát söprik az emberek ezrei.

Igy pl. Sokakat benyomtak öki intézményekbe, karbantartónak, takarítónőnek, és irodai munkákat is végeztetnek velük.

Én spec. általlános iskolában vagyok karbantartó, és van rálátásom az egészre,mert voltam azelőtt a belvízelvezetéskori munkáknál, és a vízügynél is.

na ott sokat kellet melozni,+kitekerni a gáton a területre, a fizetés pedig csak 47ez.ft.volt, jelenleg

sokkal jobb, havi 65ez.ft.ot kapok, nem vagyok kint a hidegben, egésznap,igaz itt is sokminden meg kell csinálni, festét javítások, pakolás, stb.

2014. dec. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!