Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ugye ti nem doltok be annak a...

Ugye ti nem doltok be annak a mesenek, hogy a valasztasok eredmenye a valasztason reszt nem vevo emberek velemenyet is tukrozi?

Figyelt kérdés
2014. dec. 29. 14:22
 1/10 anonim ***** válasza:
57%
Az is a véleménynyilvánítás egy formája, hogy nem megy el szavazni. Lehet rá több oka is, kezdve a sima lustaságtól, az "elfogadom a többiek döntését", vagy az "az az én véleményem, hogy egyik párt se érdemel bizalmat tőlem" stb. Viszont a választási eredmény szempontjából ez teljesen mindegy, nem ment el szavazni, nem élt a lehetőséggel, ennyi.
2014. dec. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
57%
Jól írja az első. Ez két kérdés. És nem kell tényként beállítani egyik részét sem.
2014. dec. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
70%
De, én bedolok ennek a mesenek.
2014. dec. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Bár szerintem sokkal jobb lenne, ha szavazáskor lenne "Egyik sem" opció, mert azzal fel tudnánk mérni, hány ember van a 8 millió szavazóból, akit érdekel ugyan a politika, de egyik opció sem jön be neki.
2014. dec. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
78%

Már hogy a fenébe ne tükrözné?

Még nem hallottam olyan véleményt, és nem is tudok elképzelni olyan szituációt, ahol a nem szavazók nem befolyásolják az eredményt. Na jó, 100%-os részvétel mellett.

2014. dec. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
49%
Én még annak sem dőlök be,hogy a választáson résztvevők véleményét tükrözi.
2014. dec. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nem fogalmaztam eleg precizen. Termeszetesen valamit merhato adatot mutat nyilvan az is, hogy hanyan nem mentek el szavazni.


De ez nem jelenti azt, hogy a nem szavazo emberek a szavazas eredmenyenek megfelelo aranyban tamogatjak a partokat, sot. Pont, hogy a legtobb esetben nem lenne termeszetes, ha merheto modon tukrozne ilyet. Ennek ellenere a kormany szeret ugy tenni, mintha az orszag 2/3-ada (66.6%) tamogatta volna oket, holott ez a szam csak 27.5%. Tehat azt probaljak sugallni, mintha a tamogatottsaguk a valosnak tobb mint ketszerese lenne.

2014. dec. 29. 14:43
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen kérdező, éppen erre kellene az "Egyik sem" lehetőség.


Mondjuk biztos elég égő lenne, hogy kétszer többen szavaznának erre, mint a győztes pártra. ;)

2014. dec. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Igen, így pont az ellenkezője a kérdés, legalábbis az én értelmezésemben.

Amúgy nem kapták meg a szavazatoknak a 66%-át sem, csak 44%-ot. Csak a parlamenti helyek 2/3-át kapták meg a választási törvény miatt. De egyébként egyetértek.

2014. dec. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én még annyit módosítanék, hogy az "egyik sem" opció után új szavazást kellene kiírni, és az addigi pártok és tagjai nem indulhatnának rajta.
2014. dec. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!