Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy hivják azt a hivatalt,...

Hogy hivják azt a hivatalt, ahol megkaphatjuk azt a jelentést, ami a kommunizmus alatt esetleg rólunk készült? Létezik ilyen? Valóban kiadják, ha készült ilyen?

Figyelt kérdés
2014. dec. 29. 20:25
 1/9 anonim ***** válasza:
57%

A Mások élete (Das Leben der Anderen) című filmben Németországban az NDK-s kommunizmus bukása után ki lehetett kérni az iratokat a lehallgatásról. Ott elképzelhető, meg még talán más országokban.


Magyarországon? Kizárt. Itt még az ügynöklisták is titkosítva vannak még X évig. Lengyelországban a rendszerváltás után a kommunizmusban részt vevő politikusokat konkrétan eltiltitták a közügyekben való beavatkozásoktól. Itt meg ex-kádárista KISZ-titkárok vannak a parlamentben. Nem történt nálunk rendszerváltás, csak gengszterváltás.

2014. dec. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Első jól mondja, rendszerváltás nem, de módszerváltás az történt.


Hogy vannak ilyen adatok? Igen! Minden meg van!

Kiadják-e neked? Na, azt felejtsd el. Hiába rólad szól, akkor sem fogják kiadni.


Pár éve volt egy előadás, ahol fellépett egy német fószer a témája a rólunk tárolt információ volt. Gondolt egyet és úgy döntött, hogy kikéri a telefonszolgáltatója által gyűjtött adatokat, ami hozzá kötődik. A dolog nem ment ilyen egyszerűen. Az előadás címe: "Stazi 2.0" volt. Több éves jogi huzavona után (ha eláll a pertől) kapott egy DVD-t a T-mobile által róla addig összegyűjtött adatokról. Ezen a DVD-n (ténylegesen!) minden adat szerepelt. Pl.: melyik átjátszó toronyhoz és másodpercre pontosan mikor kapcsolódott. Milyen időpontokban kiket hívott (a beszélgetés rögzítve írásos formában is). A szolgáltatás igénybevétele óta tárolva van az összes sms-e, mms-e (tényleges képet nem kapott, linkeket kapott a képek tárhelyéhez) és minden internetes oldal, amit feleresztett, plusz keresési kulcsszavak, amit bármilyen keresőben valaha is beírt. Szóval gondolod ezek után, hogy nálunk a rendszerváltáskor mindent kidobtak?


Rendszerváltáskor kellett volna ezeket felakasztgatni, ma biztos nem itt tartanánk.

2014. dec. 30. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
* felkeresett :-)
2014. dec. 30. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
67%

Pedig annyira úúúúútálom, hogy mindig a gugli első találatain van a megoldás, de ha se a kérdező, se a válaszolók nem képesek erre, hát tessék:

[link]

[link]

2014. dec. 30. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hasznos információ, felesleges kioktatás....
2014. dec. 30. 16:26
 6/9 anonim ***** válasza:
77%
Állambiztonsági Szolgálatok Történeti Levéltára
2015. jan. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

A kioktatás akkor felesleges, ha falra hányt borsó, vagyis máskor sem keresnél , hanem csak kérdeznél. Ekkor meg igenis megérdemelsz egy hasonló megjegyzést.

Esetleg meg is köszönhetted volna a hasznos választ, legalábbis ha én kapok egy hasznos választ a kérdésemre, akkor meg szoktam köszönni, de ez én vagyok.

2015. jan. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hasznos információnak neveztem a választ. Ez bőven felér egy köszönettel.
2015. jan. 9. 18:45
 9/9 anonim ***** válasza:

Magyarországon is van hasonló film, mint a Mások élete.

[link]

2018. febr. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!