Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy a magyar állam kb.2007 óta takaréklángon futtatja a közalkalmazottakat (orvosokat, tanárokat stb. )?

Figyelt kérdés

Már ami a fizetéseket illeti. 2002es vásárló erőt figyelembe véve már 1,7-2x ennyit kellene fizetni.


Aki teheti menekül a közszférából.



2015. jan. 1. 21:01
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

# 19/19 Időpont ma 21:46


Egyrészt kérdeztem te agresszív barom, másrészt nem azt mondtam, hogy nem tudod mennyit keresnek a közalkalmazottak, harmadrészt kérdeztem, nem állítottam.


"A magánszektorban 1,5xes fizetések vannak"


Ezt meg te írtad. Ami még akkor is hülyeség, ha csak az "orvosokat, tanárokat, stb." halmazt vesszük, mert több az mint 1,5, másrészt pedig a magánszektorban mindig magasabb lesz a bér mint az államiban (a mutyieseteket ne vegyük ide). Ez már csak ilyen.

2015. jan. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

Kérdező ismét sikerült kiírnod egy eget verő ökörséget.

Ha valaki magánklinikára megy akkor is fizetnie kell az általad TB-nek nevezett adót, mert az egy adó amit adó módjára szednek is be, és teljesen leszarják, hogy azért te igénybe veszel-e valamit vagy nem.

2015. jan. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

15: És még az is nevetségesen alacsony. Elmegyek építészmérnökként egy hivatalba dolgozni, kapok nettó 130k fizetést és elbohóckodom egész nap. Elmegyek egy magáncéghez, ahol kidolgozom a belemet (napi 12-14 óra + hétvége), kapok 180k-200k fizetést. Hát, nem tudom...


Ha mondjuk kimennék Ausztriába, kapnék 2200 eurós kezdőfizetést, 13. 14. havi bérrel és ott a 8 órás munka még mindig 8 órás munka.


Persze vannak itthon is bizonyos szakmák, amivel fél milliót is meg lehet keresni havonta, de az nagyon ritka, nagyon kevés és nagyon-nagyon kell tudni (vagy nem árt az ismeretség). Konkrétan ők húzzák fel a magyar átlagbért nettó 154.000 forintra, miközben a medián 100.000-110.00 között van.

2015. jan. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:

#22


Annyira Jó!!! Örvendjünk együtt!


Az ügyeletes hazugozó után itt az ügyeletes okoska is!!!


Hát mondtam én, hogy Magyarországon menjen magánklinikára?


Jaj te nagyon ügyes! Anyuci kedvence lehettél. Minden jó volt annak idején, senki nem mondta meg neked a tuti mi?

2015. jan. 1. 23:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!