Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A 80-as években sok magyar...

A 80-as években sok magyar film és reklám enyhén erotikus tartalmú volt attól függetlenül, hogy az állam relatíve prűden állt az ilyesmihez. Azt akarta elérni a kormány ezekkel, hogy az embereknek több kedve legyen a szexre és növekedjen a népesség?

Figyelt kérdés

2014. nov. 12. 23:30
 1/6 A kérdező kommentje:
Úgy hallottam, akkoriban elég primitív volt a fogamzásgátlás. Volt óvszer, de nagyon vastag és kényelmetlen volt, ezért a legtöbb ember védekezés nélkül csinálta, és mindenféle falusi praktikát vetett be utólagos fogamzásgátlásra pl. ecetes hüvelyöblítés, így a szexuális vágy felkeltése népességnövelő hatású is lehetett.
2014. nov. 12. 23:32
 2/6 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem ez csak egy szelep volt a társadalom számára.

A prostitúció is mindig létezett Magyarországon, az alkoholisták masszív tömegéről nem is beszélve.

Minden társadalomnak kellenek ilyenek.

Meg akkor már úgyis lazult minden, meg úgy érezhették ettől a parasztok, hogy ez már a szabadság netovábbja.

2014. nov. 13. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Európában hagyományosan annyira nem cenzúrázzák a szexuális témákat a filmekben. Ez egy eléggé markáns ellentét a nyugati filmekkel szemben. Egy hollywood-i filmben hektoliterszám folyhat a vér, egy német filmben meg félpercenként lehet egy csöcs.
2014. nov. 13. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Vagy nézz meg egy francia filmet :-) Olyan simán vannak benne pucéran, hogy ihajj :-D
2014. nov. 13. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Semmi ilyesmi mögöttes számdék nem volt benne, ami a kérdésedben szerepel.

Az alkotók szerették volna, ha a filmjüket reklámjukat relatíve többen nézik meg, mint ha csak Józsi jönne benne az úthengerrel...

A kormány ebbe szerintem nem szólt bele, hogy Jancsó tehet-e pucér nőt a filmjébe vagy sem.

2014. nov. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Akkor még nem volt akkora probléma a népesség csökkenése. Olyan '81 - körül állt meg a növekedés. Inkább szerintem egy kicsit próbálták "nyugatiasabbra" venni a stílust, az eddigi "cipőt a cipőboltból" reklámok helyett.
2014. nov. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!