Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Érdemes 5000 forintért megyei...

Érdemes 5000 forintért megyei útdíjat fizetni, ha az M0-n megyek heti 1-2x, vagy a népharag el fogja söpörni ezt a rendeletet?

Figyelt kérdés
Szerintetek mennyire időtálló ez az útdíj? Tényleg azt tehetnek, amit csak akarnak?

2015. jan. 2. 14:20
 1/9 anonim ***** válasza:
96%
A népharag az elmúlt 4 évben sem söpört el semmit, amit már bevezettek.
2015. jan. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%

Népharag, itt?


A népesség fele mai napig azzal van elfoglalva, hogy az értük is tüntetőket anyázza, meg utálja a másikat.


Dehogy lesz itt bármiféle népharag...

2015. jan. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ez a nép érdekében lett bevezetve, vagyis ez a népnek jó!

Csak nehéz ezt elmagyarázni.

2015. jan. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem az volt agyament, hogy eddig nem vezették be, én Baranyában használtam volna alkalmanként az M6-ot, ha nem lett volna irreálisan drága fölmenni 40 km miatt. Így viszont az évi 5000 Ft belefér. Szerintem nagyon jó a megyei matricarendszer, nyilván egy csomót bukik rajt az állam, tekintve, hogy Budapestre elég 3 db matricát váltani egy évre a feljutáshoz. Ami töredéke az eddigi éves árnak. Persze, lehet, hogy néhány idióta hatására, visszavonja a Fidesz, ha egy két napot partiznak az utcákon.
2015. jan. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Szóval akkor ha veszek egy Pest megyei matricát, akkor egész évben vidáman autózhatok vele az M3-on Aszódig, az M1-en meg Zsámbékig?
2015. jan. 2. 15:28
 6/9 anonim ***** válasza:
Utolsó azt nem tudod értelmezni, hogy az M0 és M6 között van egy kis különbség vagy azt, hogy a kérdés nem a megyei martica rendszerre vonatkozik.
2015. jan. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Koplárovics Béci ***** válasza:

"a népharag el fogja söpörni ezt a rendeletet?"


Ezek azt le se sz*rják. Sajnos meg kell venni, mert a párhuzamos utakon dugó lesz a ritkán használók miatt, plusz fogyasztásban visszajön (a párhuzamoshoz képest).

2015. jan. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ne keverjük a megyei matrica rendszert és az utak fizetőssé tételét.

A megyei matrica jó. Az autópálya,rendszer egy kisebb szakaszát használhatod évi 5000 forintért, nem kell a teljes hálózatra útdíjat fizetned. Persze, hogy a két Duna-hídra két matrica kell az nettó baromság, és kicsit lehetnének a határok átláthatóbbak, egyértelműek, de a mögötte rejlő koncepció jó. Persze nem 10 nap alatt kellett volna bevezetni, és nem lett volna ekkora káosz.

Az, hogy minden gyorsforgalmi út legyen fizetős nettó baromság. A megyei matricát megveszik a rendszeresen utazók, mert nekik évi 5 rugóért tényleg megéri, de azok, akik alkalmi jelleggel utaznak, már nem. Főleg a turistákat érinti ez, akik azért válasszák a sima főutakat, mert nem akarnak pályamatricát váltani. Tőlük nem szabadott volna elvenni azt a lehetőséget, hogy a nagyvárosokat megkerüljék.

Ami az egészben a legnagyobb kicseszés, az a 4-es főút egy szakaszának fizetőssé tétele, ami azért is aggályos, mivel nem autópályáról beszélünk, csak sima főútról. Na, az tényleg gáz.

Egyébként jó lett volna, ha visszavezetik a 3 napos pályamatricát, mert a 10 napos nem kifizetődő. Én bevezetnék még egy 24 órás matricát is, ami 400 forint lenne, de pont az alkalmi turistáknak érné meg.

2015. jan. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Érdemes venni útdíjat szerintem, hiszen használod, és az államnak is bevétel !
2015. jan. 3. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!