Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért zárják ki a Jobbikot az...

Miért zárják ki a Jobbikot az Orbán-ellenes tüntetésből?

Figyelt kérdés

"A rendezvény nyílt, azon bármely szervezet a Jobbik és a Fidesz kivételével saját jelképeinek használatával jelenhet meg."


(a kormányellenes tüntetés szervezői)



2015. jan. 3. 19:38
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
90%

"15: Érdekes.. Én nem láttam a Jobbik programjában stadionépítéseket, pénzmegvonásokat és adóemeléseket... Valahogy biztos elkerülte a figyelmemet."


Tényleg? Én a Fideszében sem láttam. :DDD

2015. jan. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
60%

Ahogy egyre népszerűbb lesz a Jobbik, egyre durvábban fogják őket támadni.

Ez várható is volt, eddig is így működött a politika.

2015. jan. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
49%
Mi sem jelzi jobban a Magyar demokrácia válságát/kudarcát, mint, hogy egy ilyen gittegylet a második legnagyobb erő...
2015. jan. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
53%
Úgy látszik az összes tüntető már itt van az éteren. :D
2015. jan. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
70%

" Magyar demokrácia válságát/kudarcát, mint, hogy egy ilyen gittegylet a második legnagyobb erő..."


És mint láthatjuk nem a "civil tüntetők", vagy a "baloldal" fogja kitermelni az életképes alternatívát, saját magatok tükrözitek.


Pedig egy normális alternatíva nem ártana!

2015. jan. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

23: Én csak ezt a szösszenetet hagynám itt neked. Remélem elolvasod; de a többieknek is javaslom. Nagyon elgondolkodtató (már aki tud mivel gondolkodni..).


"Nekem az a mondás tetszett a legjobban, ami a tömegnek a leggyengébb mankónak, vagy legerősebb kényszercselekvésnek tűnhetett, hogy "most beszélgetnünk kell". Szerintem is innen kell kezdeni. Jó lenne persze pajzsra kapni valami tökéletes szónokot, igazságbajnok államférfit, de sajnos nincs kit, nincs konszenzus arról hogy milyen céllal, és még azt sem tudni kiknek a felhatalmazásával. Én szeretem ezt a helyzetet, mert már csak egy hajszál választ el az egyéni felelősségünk felismerésétől. Annyira közel vagyunk ehhez, hogy szinte bármelyik pillanatban bekövetkezhet. Ez lesz a mélypont, akár fordulópont is lehet a magyar néplélekben, és utána elkezdődhet a kilábalás. Enélkül csak marad a takarodj.


Persze 25 év nihil, egy teljes generáció elfogyasztott, eltékozolt, átmulatott évei után mindez nem 1-2 év lesz, és örülhetünk ha nem újabb 25. 15 évesen véletlenül ott voltam a Kossuth téren a harmadik köztársaság kikiáltásán. Valószínűleg nekünk kellett volna megtölteni elvekkel és ideákkal az elmúlt 25 évet. Sajnos azonban mi ebbe csak belecsöppentünk, nem értettük még hogy mi zajlik.


A szüleinken láttunk valami aggodalmas boldogságot, de ez már akkoriban is keveredett a Gorenje lázzal, majd bennünk is az azóta is tartó videó, CD, DVD, lapostévé, utazás, autó, lakáshitel mókuskerékkel, a rendszerváltást követő fogyasztói boldogsággal, majd sokaknak már inkább inkább robottal, vagy eladósodással. Kezdetben még voltak "néptanítók", akik a Szomszédok után órákkal, a monoszkópig beszélgettek unalmas műsorokban. Ők látták a változások fontosabb vetületeit, történelmi párhuzamokat vontak, más országok tapasztalatain kérődztek, de az otthonokban ekkor már aludtak.


A 40 év közös után mindenki a "végre sajátban" gondolkodott, se tapasztalat, se különösebb igény nem volt a szerveződésre, közösségi alapú társadalomra, de talán társadalomra sem. Így ezek a mi batyunkba sem kerültek bele mikor új családot alapítva lekoptunk otthonról, felpörgetve a saját "végre saját" mókuskerekünket. Egyszerűen már évtizedek óta nem volt meg ez a tudás. És most látszólag mi sem tudjuk továbbadni, legfeljebb a szerencsésebbek némi vagyont, de boldog országot semmiképp.


Szóval itt a nulla pont egészen közel, a saját felelősségünk felismerése. Hogy elrontottuk, hogy mi rontottuk el. A politikusokra bíztuk az országot, holott egy demokráciában az elveink képviseletével kellett volna őket megbízni. De nekünk elsősorban nem elveink voltak, hanem vágyaink. És sajnos komoly morális problémáink is. Banálistól a nemzetgazdasági szinten is tragikusig. Blicceltünk a metrón, kamu diákoztunk, másoltunk, elintéztük a kábeltévé dekódert vagy megúsztuk a vonatjegyet. Felnőve minimálbérezt(ett)ünk, részmunkaidőzt(ett)ünk, számlát szereztünk, miközben nem kértünk számlát, kenő- vagy hálapénzt fizettünk vagy fogadtunk el, rokikártyát szereztünk, ügyeskedtünk a betegállománnyal, feketén melóztunk a munkanélküli segély mellett, vagy fehéren de annyit lógva amennyit lehet, csempészett cigit szereztünk, meg szlovák rendszámot, esetleg szociális támogatást, letelefonáltunk vagy feltelefonáltunk, lehúztuk a főnökünket vagy az alkalmazottunkat.


Felsorolni is képtelenség a trükkök százait. Aztán ha beütött a biznisz, okosba' pályáztunk túlárazva az önrészre is gondolva, ahogy lehetett offshore-ra váltottunk, megvesztegettünk vagy visszacsorgattunk, ha meg mégsem, akkor tartozással időben bedöntöttük a boltot. Ha mindezt magunk nem tettük, vagy tehettük, hát elnéztük a munkatársunknak, haverunknak, rokonunknak, szomszédunknak."


Én ehhez az egészhez csak annyit fűznék még így a végén hozzá, hogy egy valóban nemzeti összefogás úgy nem fog összejönni, hogy egymás torkának esünk azért, mert valaki az egyik, valaki a másik tolvajbandának szurkol a választásokon. Ráadásul az sem megoldás, hogy kizárunk valakiket a megmozdulásokról, mert ezzel is csak a széthúzást erősítjük.

2015. jan. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
45%
Mert nem értenek egyet a Jobbik politikájával. Ha a Jobbik Orbán ellen akar tüntetni, akkor a szimpatizánsai szervezzék meg. Ja hogy nem akar, mert a Jobbik gyakorlatilag a kormány külső koalíciós partnere? Hát ez van.
2015. jan. 3. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
70%

"a Jobbik gyakorlatilag a kormány külső koalíciós partnere"


Kac kac kac.


Nézd meg hány, a Jobbik által benyújtott törvényjavaslatot, vagy módosító javaslatot fogadott el a Fidesz és hány, Fidesz által hozott törvényt támogatott a szavazatával a Jobbik.


A szám a nullához konvergál.


Ezek után koalícióról beszélni vagy tudatlanságra, vagy rosszindulatra vall...

2015. jan. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
50%

" Ha a Jobbik Orbán ellen akar tüntetni, akkor a szimpatizánsai szervezzék meg."


Azért nem szerveznek mert a libberek meg azért nem mennének mert azt jobbikosok szervezték.

(Sőt nem kizárt, hogy oda is mennétek köpkölődni mint tettétek az orf riporterével csegevarás, cccp-s pólóban. :))


Ti meg még a ballib hátterű tüntivel lassan a látszatát sem próbáljátok meg kelteni, hogy ez "független, civil" tüntetés.

2015. jan. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!