Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek mit lehet tenni a...

Szerintetek mit lehet tenni a szegénység ellen a mai világban/ebben az országban?

Figyelt kérdés
Azt értem , hogy mindig is voltak szegények meg gazdagok stb, de mi lehet a megoldása ennek az országnak a szegénység(anyagiakra gondolok) ellen? Mit lehetne tenni a kormánynak, hogy "jobbá" tegye az országot, és mit tehet egy fiatal, hogy elkerülje azt, hogy a jövőben ő is a szegények köré tartozzon(korrupció nélkül)?

2015. jan. 4. 11:08
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
63%
Ki kell vágni a fideszt a parlamentből.
2015. jan. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
83%
Ezer oldalas, ezer példával és jó gyakorlattal alátámasztott tanulmányok születtek már erről. Itthon elég lenne odafigyelni Ferge Zsuzsáékra, követni a nemzetközi/régiós trendeket, és akkor nem mi lennénk az egyetlen ország a térségben, akinél ROMLIK a helyzet.
2015. jan. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 A kérdező kommentje:
Tegyük fel ez nem sikerül.Akkor úgy kérdezem, hogy egy "rendes kormány" mit csinálna?(persze megvalósítható dolgokat)
2015. jan. 4. 11:20
 4/41 A kérdező kommentje:
Viszont ha több dologra figyelünk, akkor gondolom lennének, olyanok is akik nem lennének megelégedve, nem?
2015. jan. 4. 11:22
 5/41 Shai-Hulud ***** válasza:
86%

Mindig lennének olyanok, akik nincsenek megelégedve. :-D

Bármilyen változást hozol, mindig van, akinek ez jó, és van, akinek rossz.

Sajnos olyan dolgot nem tudsz csinálni, ami mindenkinek jó.

2015. jan. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
100%

A kormánynak a tanulást kellene támogatnia. Most pár éven belül tele leszünk szakmunkással, akiknek - hacsak nem nagyon mázlisták és vállalkozó szelleműek - esélyük nincs egy normális keresetre, egy tapasztalt kőműves vagy ács jó ha hazavisz 150 ezret. Ami mondjuk két gyerek plusz gyesen lévő feleség mellett ló***. (Mi például ezért nem vállalunk gyereket, és ha vállalunk is, tuti apuka fog otthon maradni vele, mert különben nem bírnánk megélni)

Ha támogatnák, hogy a gyerek tanuljon és legyen belőle mérnök, bankár, kutató, stb., akkor máris a fent írt összeg a kezdőfizetése lenne, ahonnan felfelé visz az út. Ez ugye részükről több adót, azaz jobb helyzetet eredményezne - azoknak is, akik nem tanultak, mert azért kőművesre is szükség van. Csak akkor ő is többet keresne, mert elég lenne arányosan kevesebbet levonni adó címén tőle.


Egyébként az egyén azt teheti, hogy tanul, képzi magát, és emellett keresi a lehetőségeket. Meg hogy mivel érdemes foglalkozni. Nekem a legtöbb ismerősöm azért szegény, mert igazából meg se próbál tenni ellene. Nem költözik a munkáért, iskoláért, nem fektet be, nem képzi magát, nem tanul nyelvet. Csak várja a sült galambot, ücsörög nettó nyolcvanért a kasszában és sóhajtozik, hogy a végzettségével a környéken nincs munka. Nekem ez eléggé wtf :D

2015. jan. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 A kérdező kommentje:
Igen, sokan nem is akarnak ellene tenni, csak panaszkodnak állandóan, hogy így szegények úgy szegények...Szóval akkor mi lesz azokkal akiknek a felfogásuk nem olyan, hogy a tanulásra koncentráljanak? Tehát így akkor elkerülhetetlen, hogy legyenek szegények is?
2015. jan. 4. 11:33
 8/41 anonim ***** válasza:
64%
Egykulcsos adó eltörlése.
2015. jan. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
88%

Kiirtani a szegényeket!


Ja én is az vagyok, akkor sztornó!

2015. jan. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
100%
Nézz végig a történelmen. Tökmindegy, mit csinálsz, mindig voltak, vannak és lesznek szegények és gazdagok. A szocializmus, pláne a kommunizmus pont arról szólt volna, hogy egyenlőség legyen, de ez lehetetlen. Az emberek alapból nem egyformák: van aki okos, van aki buta, vannak szépek és csúnyák, lusták és szorgalmasok, humán és reál beállítottságúak.. annyit lehet tenni szerintem, hogy az átlag életszínvonalat emeljük, és a társadalmi különbségeket csökkentjük. Csak ugye mindig a hogyan a kérdés :D
2015. jan. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!