Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Lesz már végre közmunkás sztrájk?

Lesz már végre közmunkás sztrájk?

Figyelt kérdés
[link]

2015. jan. 4. 13:29
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

Na, ma is tanultam valamit. Én eddig közmunkásból (akiről tudtam, hogy az) csak a sínek között menetelő kétszáz szemétszedő embert meg ilyeneket láttam. Jut tíz emberre egy csokis papír meg egy PET palack. Az olyanok sztrájkolhatnak ítéletnapig. Ha tényleg ilyen sok értelmes munkát is végeznek közmunkások, akkor bocsánatot kérek.

A kérdésre amúgy nem tudok válaszolni. Szerintem hamarosan, mostanában mindenkinek tele van a hócipője a kormánnyal.

2015. jan. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
45%

Hát srácok. Ha valóban van olyan aki annyira hülye, hogy közmunkásként elmegy olyan pozícióba dolgozni bagóért, ahol egyébként annak 2-3 szorosát kéne keresnie, akkor magára vessen.


Nem is értem. Közmunkásként portán, menzán, stb.? Ez konkrétan kimeríti a pofátlanság határát. Ennyi erővel mérnököket se vegyenek fel, majd úgyis lesz olyan, aki közmunkában 50.000 forintért dolgozik nekik az építési hatóságnál például.


A videód meg külön kinyitotta a bicskát a zsebemben. A bal szélen álló fas zi nem az, aki most fizetett ki zsebből 160 milliót? Bár jobban megnézve csak hasonlít rá. Mindegy, ettől függetlenül az MSZP megint hozza a formáját.

2015. jan. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
53%
Mellesleg a ház előtti havat,vízelvezetőt a ház tulajának kötelessége rendben tartani ,a közmunkásnak semmi köze hozzá.a közterület. rendbentartása eddig is az önkormányzat dolga volt.
2015. jan. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%

12

Az iskolákban idéntől már a tanárokon kívül csak közmunkásként lehet felvenni dolgozókat. s nem csak takarítókat meg szakácsokat, hanem irodai dolgozókat, rendszergazdákat stb stb. És lesznek jelentkezők mert ha most te is választhatsz pl hogy árkot kapirgálsz vagy ugyanazért a pénzért irodában dolgozol értelemszerűen az utóbbit választod. De ez elég kis szelete a közmunka programnak, bár dolgoznak azon hogy kiterjesszék, de továbbra is 90% csak látszatmunkát csinál, és azért vannak hogy szebben mutassanak a statisztikák.

2015. jan. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
14: Azért ez nem semmi. Rendszergazda, mint közmunkás? Hát ez valóban a pofátlanság netovábbja.
2015. jan. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%
van ennél pofátlanabb is. A párom egy vidéki suliban tanít, náluk az volt hogy felvettek egy közmunkást a tizen éve ott dolgozó irodista mellé úgy hogy azt mondták hogy csak ideiglenes meg csak kisegít stb aztán pár hónap után szépen kirúgták az irodistát a közmunkást meg megtartották, mert még a végkielégítéssel is olcsóbb a tankernek.
2015. jan. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%

"elmegy olyan pozícióba dolgozni bagóért, ahol egyébként annak 2-3 szorosát kéne keresnie, akkor magára vessen."


Vagy a közmunka vagy semmi, nem sok választás van.

Miért venne föl bárkit is az államgépezet, ha vannak közmunkások, akikre mindent rá lehet bízni.

Párév múlva csak közmunkások és miniszterek lesznek az állami helyeken.

2015. jan. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
Na jó de a legtöbb legfeljebb általános iskolát végzett és nem irodában van hanem a fűben alszik...
2015. jan. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, azt mondani, hogy megérdemlik, de ők dolgozni akarnak. Biztos, ha el tudtak volna helyezkedni normális helyen már megtették volna. Hidd el ezek az emberek értékesek, tanultak, akár diplomások akár szakmunkások. Én többet ismerek. Az önkormányzatok így spórolnak. Felveszik a közmunkásokat köztisztviselők és közalkalmazottak helyére. Olyat is hallottam, ahol több éve dolgozott a munkatárs. Leépítés miatt kirúgták, majd felajánlották, hogy közmunkásként dolgozhat újra. Gondolhatod, hogy muszáj elvállalnia ha nem akar éhen halni, mert segély ugye már nem nagyon van. Akinek pedig speciális tudása van az nem tud elhelyezkedni helyben máshol, csak ha elköltözik. Ez folyik ebben az országban és jobb ha minél többen tudjátok. Nincs már itt érdekképviselet meg szakszervezet. Közmunka van vagy éhen döglesz.
2015. jan. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

18

Ez tény de beláthatod a hogy a semmiből csak így lehet többezer új munkahelyet teremteni.

2015. jan. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!