Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az, hogy a nagyobb...

Miért van az, hogy a nagyobb városokban kevésbé népszerű a Jobbik?

Figyelt kérdés

Megnéztem azoknak az egyéni választókerületeknek az eredményeit, amelyikben nagyobb városok találhatóak és a baloldali szövetség ezekben jobban szerepelt, mint a Jobbik (Miskolc az egyedüli kivétel, ahol nagyjából egy szinten voltak). Kaposvár, Győr, Szombathely, Békéscsaba, Szeged, Szolnok, stb.

A kisebb településeken ugyebár teljesen más a helyzet: a Jobbik egyre jobban jön fel, a baloldal meg szinte nem is létezik.

Szerintetek miért lehet ez az ellentét? Én arra gondolok, hogy a nagyobb városokban sokkal több a tanult, értelmiségi ember, ők meg (kevés kivételtől eltekintve) nem a Jobbik táborát erősítik.


2015. jan. 4. 19:37
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

"Nem, nem igaz.


A fővárosi lumpen panelprolinál nincsen rosszabb.

A városi bunkó a társadalom legalja. Elidegenedett, rideg, önző, sótlan, nagyképű (de mire fel?), életképtelen, identitástudat nélküli prolik."


Én jónéhány "írását" olvastam már ennek az 58-asnak, de szerintem tökéletesen illik rá amit te felsoroltál.


Persze nyilván ezeknek a ba-lol-daliaknak könnyebb tudatlanozni, bunkózni a vidékieket mint az itt élő emberek problémáira ésszerű megoldásokat kiagyalni, hogy ne a jobbikra inkább szavazzanak ez miatt.


És akkor még ámulva csodálkoznak rajta ha nem nagyon kérnek belőlük! :)

2015. jan. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!