Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek nem felháborító,...

Szerintetek nem felháborító, hogy (csak) a hús ÁFÁját csökkentik?

Figyelt kérdés

[link]


Felre ne ertsetek, nem azt mondom, hogy jajj de rossz, hogy kevesebb áfát kell fizetni. Epp ellenkezoleg, mar igy is minden termeket igazsagtalanul magas az afa merteke. Minden termek afajat kellene.


Viszont azt hihetetlen szemtelensegnek erzem, hogy pusztan azert, mert egy adot iparagnak a lobbistai tobb penzzel kentek meg azt akit meg kellett, nekik nem kell elviselniuk a brutalis nepnyuzo adokat, mig mas iparagaknak igen. Ezt rendkivul tisztessegtelennek gondolom.


2015. jan. 4. 22:13
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

"A húsipar bő két éve lobbizik az áfa csökkentéséért, ám a pénzügyi kormányzat mindeddig vonakodott a lépéstől, amely akár több tízmilliárdos lyukat is üthetett volna a büdzsében."


[link]

2015. jan. 4. 22:15
 2/11 A kérdező kommentje:

"A Bonafarm-csoportot is magába foglaló fórum az Ernst & Young tanulmányára támaszkodva az alapélelmiszerek széles körét érintő 10 százalékra történő áfacsökkentésre tett javaslatot"


Undorito. Es meg hogy nincs lobbi.

2015. jan. 4. 22:15
 3/11 Koplárovics Béci ***** válasza:
Azt ugye vágod, hogy te ebből semmit sem fogsz megérezni? Ugyanis a végfelhasználói árán ugyanúgy 27% ÁFA lesz. Cégek egymás közt meg úgyis visszaigénylik az ÁFÁ-t országon belül...
2015. jan. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
En biztos nem, mivel soha eletemben nem vettem hust.
2015. jan. 4. 22:19
 5/11 anonim ***** válasza:
Én nem teljesen értem, hogy akkor most kinek csökken az áfa, ha a fogyasztói árakon ugyanúgy 27% marad. Azt pláne nem, hogy ennek mi értelme van.
2015. jan. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"En biztos nem, mivel soha eletemben nem vettem hust."


De anyuci biztos vett már, cicavirág.

2015. jan. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Hát biztos vett magának :-) nekem tuti nem, és nem is élek már egy háztartásban vele elég hosszú ideje
2015. jan. 4. 22:39
 8/11 anonim ***** válasza:

6: Faluhelyen azért még sokszor előfordul, hogy az emberek maguknak termelik meg a szükséges húst.


5: Elvileg azért, hogy ne csaljanak a cégek adót. A gyakorlatban viszont csak a nagyobb árrés az oka. Ha ő 10% adóval tudja átvenni, de te a 27%-ossal vásárolod meg, neki ott lesz 17% plusz haszon, amit zsebre tud tenni. Ha igaz az, amit a 3-as írt.

2015. jan. 4. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

"a szükséges hús"


Na olyan nincs. A hús nem szükséges. Hacsak macskakajának nem

2015. jan. 5. 06:29
 10/11 anonim ***** válasza:
9: Jól van te szpeshül sznóvflék. Ha nem eszel húst egyáltalán akkor miért foglalkozol a témával?
2015. jan. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!