Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Jobbik állami bérlakás...

A Jobbik állami bérlakás programjáról felvilágosítana valaki?

Figyelt kérdés

Egy építész barátomtól hallottam, hogy ez a párt állami bérlakásépítéseket akar.

Ami tulajdonképpen nem hülyeség, Ausztriában és Németországban is van ilyen és működik.

Sőt, néhol igen kevés a magántulajdon.


Pontosan hogyan és hova akarja csinálni ez a párt az új lakóparkokat?


Nem tudom, hogy lehetséges lenne-e, de lebontaná a panelházakat is?

Tudom, a társdalom megosztott e kérdést illetően, de sok helyen nagyon elcsúfítják a városképet.



2015. jan. 5. 15:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
50%

Nem bontana le semmit. Egyszerűen annyi történne, hogy stadionok helyett társasház építkezésekbe kezdene és korrekt áron adná ki a lakásokat.


Egyébként amikor először hallottam róla, hogy Németországban és Ausztriában ez a divat, már akkor gondoltam, hogy ezt kéne csinálni, bőven a Jobbik előtt. Nem is értem, hogy az állam, a bankok és a biztosítók miért nem ebbe fektetnek... Mindenki jól járna.

2015. jan. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
21%

A szocializmusban voltak bérlakások. De eladták majdnem mindet, mert nagyon drága volt a fenntartásuk, a lakbér nem fedezte.

Ez megint egy szépen hangzó program, amit nem tudnának megvalósítani.

2015. jan. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
74%

Így is rengeteg az üres ház és lakás országszerte, nem sok értelme van újakat építeni. Akkor már inkább a meglévő ingatlanokat kellene bevonni ebbe a programba.

Csakhogy építkezés nélkül nem tudnak pénzt elcsalni...

2015. jan. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
24%
He ilyen mos is van nálunk nm tom mi ebben a világmegváltó ötlet.
2015. jan. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
46%
Na jó de amiben nem lakik senki az vagy valakié amit nem lehet csak úgy elvenni, vagy annyira romos hogy senkinek se kell már...
2015. jan. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
73%
Azt kellene észrevenni, hogy ezek pusztán csak vágyálmok. Felelős politikai ígéret így néz ki: mit akarunk, miért akarjuk, mennyibe kerülne, honnan lenne rá pénz, és miért kellene pont erre költeni.
2015. jan. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
76%

"Na jó de amiben nem lakik senki az vagy valakié amit nem lehet csak úgy elvenni, vagy annyira romos hogy senkinek se kell már..."


Azt, hogy "bevonni az üres lakásokat a programba", úgy értettem, hogy az állam megvenné (és természetesen nem elvenné) ezeket. Így a tulajdonos is pénzhez juthatna és az államnak is lennének kész bérlakásai. Például elég sok devizahitelest ki lehetne húzni a k@kiból, és közben az állam sem járna rosszul.


De ez nem fog megvalósulni, mert mint mondtam építkezés nélkül (és sokszintes alvállalkozói rendszer nélkül) nem lehet mutyizni. Márpedig a Jobbiknak is ez a célja. Sajnálom Jobbik-szavazók, de ez az igazság.

2015. jan. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
De most miért lázálom, meg vágyálom, meg mittomén mi? Nyugaton már vannak működő példák. Itthon miért ne lehetne megvalósítani? Eltekintve az állandó mutyizástól természetesen.
2015. jan. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
29%

Felejtsd el, amit valaha is "programban" olvastál. Különösképp a Jobbik esetében, amelynek NINCS programja, csak egy baromi hosszú, unalmas propagandafrázisokkal teli marketingkiadványa, amelybe két perc alatt halna éhen az ország.


Állami bérlakásrendszerhez a jobbiknak köze nincs. A jobbik egy jobboldali párt, ők sosem fognak neked lakást építeni, ahogy azt a kommunisták tették!


A panelházak nem a városkép miatt épültek, hanem hogy ne fagyj meg télen. Ronda, de milliók számára otthon, mert jobbat nem tudtak a második világháború után biztosítani a Horthy rendszer 3 millió koldusának és a kibombázott lakosságnak. Ma meg olyan szegények az emberek, hogy jobbat nem tudnak megengedni maguknak.


Mindenesetre ha a jobbik lesz hatalmon, akkor nem az a kérdés, csinálnak-e állami bérlakást, hanem hogy a jelenlegi lakásodból kibombáznak-e.

2015. jan. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
65%

9/ Konkrétumokkal, érvekkel alátámasztani a cáfolatodat luxus?


Akkor fogom ezeket az "ellenérveket" komolyan venni, ha megmondják, hogy ennyi az állam bevétele, mennyibe kerülne ez, és ez mekkora a többi kiadáshoz képest, és miért nem lenne előnyös.

2015. jan. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!