Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért mindig a politikusokat...

Miért mindig a politikusokat szidjuk lopásért, miközben egy csomó átlagembert kapnak rajta lopáson?

Figyelt kérdés

Itt egy videó, amin egy fiúcska fát lop, kézifűrésszel, majd elbújt otthon az ágytartóba, amikor jöttek érte a rendőrök:

[link]


Talán azt gondoljuk, hogy ha nem pár faágról, hanem milliárdokról van szó, akkor az embernek jobban megszólal a becsülete? Nem bántjuk olyan dologért a politikusokat, amiért nem csak ők a felelősek, hiszen ők annyit vétettek, hogy nem egy erdő közelében vannak, hanem milliárdok közelében?


Nem inkább az emberi jellemmel van itt gond, mint sem, hogy bármilyen más tipizálással?



2015. jan. 5. 17:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
67%

Mennyibe fáj nekem a videón látható fiúcska?

Mennyibe fáj nekem egy politikus hülyesége?

Itt a válasz.

Hogy teljesen őszinte legyek, egy ici-picikét sem érdekel, hogy miért így van, és mennyire emberi természet, meg mennyire kulturális, meg milyen 26 egyéb oka van még. Engem a hatása érdekel. Ha az rossz, akkor szidom őket. Felteszem ha jó politikusaink lennének azokat nem szidnám, de nem fenyeget ez a veszély.

2015. jan. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Magyarmanó ***** válasza:
Azért mert az utcán vagy boltba lopó emberek "megállítása" illetve a közbiztonság rendbe tétele is a politikus dolga lenne.
2015. jan. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
56%
Na én ebbe a "fiúcskába" is szívesen belemártanám a vasvillámat, ha az én fámat lopná.
2015. jan. 5. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Az átlagembert megbüntetik a lopásért, a politikust meg nem ;)
2015. jan. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Egy ilyen fiút simán lecsuknak a rendőrök, ellentétben egy politikussal, ha meg vannak a megfelelő kapcsolatai, akkor ő megússza. Meg sokkal nagyobb kárt tesz egy milliárd elsikasztása, mint pár fa ellopása. Még a politikus ellen szól, hogy ők tartoznak felelőséggel az országért. Ami szerintem is hülyeség, hogy csak a politikusokat szidják (mert ők vannak előtérben), miközben biztos, hogy más "üzletemberek" is leakasztanak sokat az átlagember vagyonából.
2015. jan. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

1 Lopni bűn.

2 Ha nem lopnának a politikusok akkor nem szidnánk őket.

3 Messze nem egy kategória ez a srác aki talán ötszáz forint értéket lopott el azzal a politikussal aki esetleg milliárdokat lop és ráadásul azoktól akik megbíztak benne és megválasztották, ezek a tolvaj politikusok rávannak szorulva a lopásra ugye? mert olyan rosszul keresnek hogy nemtudnak megélni becsületesen a jövedelmükből?

2015. jan. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Akkor neked az is mindegy, hogy 5 méterről egy airsoft pisztollyal vagy egy m80-assal lőlek combon, nemde? Ugyanaz a kettő... fegyverek, lövés, erőszak! Ez ugyanaz! :P


Miért lennék én a felelős azért, hogy az a fránya m80-as leszakította az egész lábad? :)) Az került a kezembe! A társadalom hibája, hogy nyomorék leszel életed végéig, nem az enyém! :) Minek tették a közelembe? Az m80as amúgy is viccesebb. :D

2015. jan. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
66%

Elég nagy problémák vannak a fejedben Édesem, tán csak nem narancsköd lengi be?


Szerinted egy r.ohadt darab fa értéke egyenlő milliárdos beruházásokkal, MERT EGY POLITIKUS AZ ORSZÁG ÉS A TE SORSODRÓL DÖNT!!! Nem látod, hogy azzal együtt egyenes arányosságban nő a szegénység és a kezd balkanizálódni Magyarország!?

De ha Neked nem kell egy nagyobb pénzösszeg...Átpasszolhatod Nekem;) Gratulálok, Te vagy a tökéletes szavazópolgár a jelenlegi magyar pártok számára- szociálisan sík és gazdaságilag is birka.

2015. jan. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
*hogy a lopás nagyságának értékével egyenes arányosságban
2015. jan. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Hozzátenném még azt, hogy azt is elítélem, ha FELNŐTT férfi létére valaki fát lop, mert roppant nagy sunyiság, de azért a korrupció is mély undort vált ki minden jó érzésű adófizető polgárból...
2015. jan. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!