Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mihez kötnéd a választójogot?

Mihez kötnéd a választójogot?

Figyelt kérdés

Sokat olvastam itt arról, hogy adózáshoz, iq teszthez meg ilyesmikhez kellene kötni. Te mihez kötnéd?


Én ily módon szabnám meg, mert sajnos tényleg nem mindenki érdemli meg.


Pontrendszer kellene:


Csak listás szavazás és a pártok pontokért küzdenének.


Hogy is lennének a pontok?


Mindenkinek automatikusan jár 1 pont


Akinek érettségije van +1 pont/szakma vagy okj +2 pont/ diploma +3 pont


Aki adózik +1 pont


Vagyis van mondjuk Pista, aki villanyszerelőként dolgozik. 1 pont alapból + 2 pont szakma miatt + 1 pont adózás miatt = 4 pont


Van mondjuk Alahandró, aki otthagyta a sulit és segélyen él. 1 pont



2015. jan. 5. 19:26
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

Egyik felem azt mondja, hogy maradjon úgy, ahogy most van. Másik felem pedig, hogy kb ilyesmi pontrendszerhez, de ez meg megint nem volna méltányos. Vannak annyira sügér csoporttársaim, hogy nekik tollat nem adnék a kezükbe, nemhogy szavazati jogot.

Demokrácia=népuralom. Csak sajnos a nép uralma azt jelenti, hogy manipulálva az embereket eldöntik a politkiusok kikre is szavazzon a nép. Talán nem is a szavazati joggal van a baj, hanem a választási rendszerrel, de azzal elég nagy.

2015. jan. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
És akinek csak érettségije van, de már évtizedek óta adózik, annak a szavazata kevesebbet érne egy friss diplománésál, akinek még munkaviszonya se volt? Roppant "igazságos" pontrendszert vázoltál fel. :)
2015. jan. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

Én kötelezővé tenném mindenki számára a szavazást, éppúgy mint Belgiumban, természetesen olyan opcióval a szavazólapon, hogy "egyiket sem támogatom".


Így egyrészt talán az eddig nem-szavazók is elkezdenének érdeklődni az ország helyzete iránt és nem csak elégedetlenkednének, másrészt akkor ez talán nem fordulna elő még egyszer:


[link]


Harmadrészt, aki nem Magyarországon él életvitelszerűen, az ne szavazhasson. Többségében (sajnos) a külhoni magyaroknak is köszönhetjük a Fideszt.

2015. jan. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Miért nem válasszuk szét ennél a passzív és aktív választójogot ? Mert ahogy látom, itt keverik mindkettőt.


Passzív választójog az, hogy kit választhatsz, aktív meg hogy ki választhat / szavazhat.


Aktív szavazati jognál azt csinálnám, amit Puzsér, vagy ha olyanom van, annak a szigorított változatát, ami a következőkből áll:


Egy rövid "beugrót" íratnék az emberekkel, mint az egyetemi vizsgák előtt, ahol lenne pár X-elgetős kérdés, alapfogalmak, a magyar parlament felépítéséről, a választási rendszerről, melyik pártok vannak bent a Parlamentben, mi a programjuk, ki a miniszterelnök, ki a Közt. Elnök, esetleg a parlamenti pártok vezetőinek mi a neve, nagyon esetleg egy-két nagyobb horderejű belpolitikai történés az elmúlt 4 évből. Ha nem tudja fáradjon vissza 4 év múlva.


Mert az nem állapot, hogy szociális munkás ismerőstől tudom, kiviszik a mozgó urnát az öregek otthonába és a 200 éves anyókától megkérdezi, hogy "Kire tetszik szavazni?"

"Nekem mindegy aranyoskám, aki magának szimpatikus", szól a válasz. Meg még nyolc-tíz ilyen képtelen sztorit mesélt. Ha csak a fele igaz, már akkor szomorú a helyzet.


Az politizáljon aki ALAPSZINTEN ért hozzá. Nem azt mondom, hogy csak a politológusok kapjanak választójogot, de nézzétek meg ezt az embert:


https://www.youtube.com/watch?v=GqX94CZykZo


https://www.youtube.com/watch?v=IC_WeFEo8zM


https://www.youtube.com/watch?v=VaBvjZURCAg


https://www.youtube.com/watch?v=8ALKq4tVuUQ



Ilyen embereknek választójog? Komolyan?! Na, például a jelöltállítás menetéről egy-két ALAPFOKÚ kérdés nem ártana a voksolás előtt. És mit tudom én 10 kérdés, ha 55% helyes válasz nincs meg, akkor kézcsókolom.



Puzsér javaslata:


[link]



A passzív választójogról azt tudom mondani én is, amit már mások elmondtak előttem: csak olyan indulhasson, aki nem keveredett kétes ügyletbe, van normális programja és végrehajtja azok 70-80%-át minimum.

2015. jan. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Péniszmérethez...
2015. jan. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Én is adózáshoz, illetve ahoz hogy igazoljon a szavazni kívánó min. 2 évet ott élt "életvitelszerűen" és az adóját befizette, ahol szavazni kíván..
2021. jún. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!