Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a baja a komcsik által...

Mi a baja a komcsik által megvezetett embereknek az új autópálya-díjszabással? Én például nagyon örülök neki!

Figyelt kérdés

Én minden második hétvégén lemegyek Balatonra (Budapestről), így egész évre le van tudva az autópálya használatom 15.000-ből. Tavaly ezért 45.000 körüli összegett kellett fizetni.

Azért rossz ez, mert a komcsi csürhe azt mondta az utcán?



2015. jan. 6. 11:24
1 2 3 4
 1/40 A kérdező kommentje:

Láttam mindenféle népbutító cikket is. Az index-nek nevezett weboldal is arról cikkezett, hogy idén már nem jön ki a balatoni nyaralás, drága stb. Mégis miről beszélnek ezek?

Meg az ún. "milla" is egy Indiában készült forgalmi dugóval reklámozta, hogy mekkora dugó alakult ki Budaörsön. A sleppjüknek nem tűnt fel pl, hogy a fák tiszta zöldek, meg hogy egyáltalán nem is Budaörsön készült a kép.

2015. jan. 6. 11:27
 2/40 anonim ***** válasza:
94%
Ha valaki sokat jár(ahogy te is) az jól jön ki belőle, aki keveset az rosszabbul, nyilván ők elégedetlenebbek :)
2015. jan. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
95%
Én meg minden nap használom a Győr-elkerülőt, most meg mehetek a városba mert fizetős lesz.
2015. jan. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
67%

Aki ingázik megyén belül, és eddig nem fizetett, nyilván most nekik rosszul jön ki.

Mint pl a BKV-nak annyiszor 20 ezer ft, ahány 200E busz jár az 500 m fizetős szakaszon.

A lényeg, hogy szinte az összes autós fizet, hogy neked olcsóbb legyen.

2015. jan. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
100%
Az eddigi válaszokból ítélve, a megítélés olyan, mint más rendelkezésnél is: felemás. Nem azonosan terheli az embereket. Akik kicsiben csinálnak valamit, azokat kirabolja, akik nagyban csinálják, azokat támogatja.
2015. jan. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
53%
Ahogy minden FizeSS törvény. :D
2015. jan. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
60%

"minden második hétvégén lemegyek Balatonra"


Tehát nem az átlag fizetésből élő átlag magyarokhoz tartozol, akinek a töke már tele van, hogy mindent megadóztatnak.

2015. jan. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
72%

"Ha valaki sokat jár(ahogy te is) az jól jön ki belőle, aki keveset az rosszabbul, nyilván ők elégedetlenebbek :)"


Azt tudod, hogy a 10 napos matricát ezután is megveheted?

2015. jan. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
94%
Nem tudom mi baja van a komcsik által megvesztegetett embereknek ezzel az új utas díjszabással, de azt tudom nekem mi a bajom. Az, hogy eddig akik pl a pár km-re lévő munkahelyükre mentek, azok most fizethenek, pedig eddig nem kellett. Akik meg úri dolgukban nem tudnak mit csinálni csak a balcsira szaladgálni azok meg sokkal kevesebbet fognak fizetni.
2015. jan. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 A kérdező kommentje:

"Tehát nem az átlag fizetésből élő átlag magyarokhoz tartozol, akinek a töke már tele van, hogy mindent megadóztatnak."


Nem vagyok milliomos, de nem is értem, hogy lyukadtál ki erre. Nem kell ahhoz milliókat keresni, hogy valaki a Balatonra járkáljon. Szerintem nem nagy luxus oda járkálni, főleg, ha az ember nem szállodába megy, mert az tényleg baromi drága, hanem van nyaralója. De nem is ez a lényeg.


9: nem tudom, hogy most végül az M0-s mely szakaszai lettek fizetősek, de abban bizonyos vagyok, hogy az egész csak műbalhé, amit e köré kerekítetek. Ha te most veszel 5.000 forintért egy éves matricát Pest megyére, akkor onnantól kezdve nem kell foglalkoznod azzal, hogy hol mész. Ha az évben valamikor elmész vidékre, vagy nyaralni, akkor nyilván autópályán mennél, és megvennéd a 10 napos autópálya matricát (legalábbis ha 2014-et írnánk). De így csak arra a megyére kell megvenned, amin keresztülhaladsz éppen (Pest kivételével, mert azzal meg vagy az évre).


3:

Ehhez külön gratulálni tudok. Te sosem használsz autópáylát? Ha csak egyszer használsz az évben, akkor már jobban jönnél ki. Nem tudom pontosan, hogy hány napos a legkisebb vehető időtartam, de előbb írták, hogy 10 napos. Ha egyszer autópályán mész az évben, akkor inkább megveszed akkor a 10 naposat, és az év minden más napján plusz 2*fél órát szarakodsz a városban, és még ennyivel korábban kelsz fel? Ha neked ez ér pár ezer forintot (ami az éves és a 10 napos közti különbség), akkor csináld csak, te dolgod.

2015. jan. 6. 12:17
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!