Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van még egy olyan ország a...

Van még egy olyan ország a világon ahol az elkerülő utak fizetősek?

Figyelt kérdés
Máshol az elkerülő utakra próbálják irányítani a forgalmat hogy ne a Belvárost terheljék.
2015. jan. 6. 18:53
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Nincs ilyen a világon. Az elkerülő utak célja a település forgalommentesítése, ezért azt fizetőssé tenni nem lenne szerencsés, ilyesmi csak rendkívül buta embernek jutna eszébe.
2015. jan. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%
Azért akad és nem messze tőlünk.
2015. jan. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk meg fizetőssé teszik az elkerülő utakat, és az emiatt megnövekedő belvárosi forgalomra a problémák elkerülése végett bevezetik a dugódíjat.

Csak a magyar politikus lehet ennyire rafinált :D

2015. jan. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Koplárovics Béci ***** válasza:
96%
Nem kell messzire menni: Bécs, Prága, Ljubljana, Zürich...
2015. jan. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Bécsnek nincs is elkerülő útja, Prágának is csak pár km, Istenem...
2015. jan. 6. 19:41
 6/10 anonim ***** válasza:
55%

Na, elkezdtem rákeresni:


[link]

(Prágának azért nem egy-két km... Lemértem az E65-től a reptérig és 42 km jött ki.)


[link]

(Ljubjana körüli sztrádára is kell matrica)


[link]

(Szlovákiában van több elkerülő út is, amit fizetős)


Többet nincs kedvem keresni, nézz körül itt:

[link]


Tudom, hogy fáj az M0-ás miatt, de ez legalább egy viszonylag igazságos intézkedés. Inkább hőbörögjetek a közmunkaprogram, a vasárnapi zárva tartás, az új adók, a devizahiteles sanyargatás és egyéb nyalánkságok miatt.

2015. jan. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Koplárovics Béci ***** válasza:
7%

"Bécsnek nincs is elkerülő útja"


S1/S2. Igaz tényleg nem annyira kör, mint az M0 lenne.


"Prágának is csak pár km"


Konkrétan mintegy 30km a külsőbb a nyugati oldalon, és még 30 ami kicsit beljebb van a keletin. Attól még ugyanaz a célja: elkerülni a várost. Meg ez alapján akkor tök jogosnak gondolod többek közt a győri, tatabányai, kecskeméti elkerülők fizetőssé tételét? Sőt: tulajdonképpen az M0-n is csak pár km lett fizetős, nem az egész, még 30km sincs összesen...

2015. jan. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Mivel, ezek általában nem csak elkerülőutak, hanem 2x2 sávos gyorsforgalmú autóutak is, így jó pár országban fizetősek.


Például, a szomszéd Ausztriában is.

2015. jan. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem erről ez jut eszembe:


- Elkerülő utak, elkerülő utak, lássuk csak... hmm, ahhoz képest elég sok ember használja őket. Akkor végül is miért hívják elkerülő útnak? Azonnal adóztassuk meg, hogy a nevéhez híven elkerüljék az emberek!

- De Miniszter Elnök Úr Admirális-Generális, méltóztatnék megjegyezni legmélyebb alázatommal és tisztelettel Ön iránt, hogy nem azért elkerülő út az elkerülő út, mert el kell kerülni, hanem mert annak segítségével kerüljük el a nagyobb városokat.

- Mi mi mi? Ez sok nekem, nem értem, tolmácsot kérek!!!


Körülbelül mint a Horrorra akadva 4-ben Leslie Nielsen. :D

https://www.youtube.com/watch?v=e0gM-tC0V3I - 36:22

2015. jan. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ilyen fidesz sincs máshol.
2015. jan. 13. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!