Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tisztán listás szavazás?

Tisztán listás szavazás?

Figyelt kérdés

A fidesz az egyéni körzetek elcsalásával szerzett 2/3-ot a parlamentben és vannak olyan kis pártok (nem a kamupártok) akiknek esélyük sincs bekerülni, mert egyéni mandátumot nem tudnak szerezni.


Nem lenne jobb a tisztán listás szavazás? Akkor legalább új pártok is bekerülhetnének a parlamentbe. Emellett nem kellene milliárdokat költeni az egyéni szavazólapokra, az egyéni képviselők kampánytámogatására stb.


Miért is kellenek egyéni mandátumok? Szerintem csak torzítják az eredményt. Semmi haszna hisz valakit megválasztanak pl Debrecenben, azt nem érdekli Debrecen, meg Szabolcs. Szimpla szavazógép lesz, aki azt teszi, amit mondanak neki.



2015. jan. 6. 20:47
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem is ez volna az ideális. Esetleg egy-egy megyei képviselő, de még ez is hülyeség, senki nem képviseli ténylegesen a körzetét. Habár akkor az volna, hogy senkinek nem lenne ténylegesen többsége de ez volna benne a jó. Megválaszt a nép 200 embert, és ők irányítanak, ne egy párt. nagyon kiabálták a fogatlan nyuggerek, hogy ÖSSZEEFOGÁS na, ez volna az összefogás.
2015. jan. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Tisztán listás szavazással a Fidesz veszít.

(2014-ben kb 40%-ot kapott)

Tisztán egyénivel pedig tarolna (90%-át szerezte meg az egyéni mandátumoknak), a kétharmad se kerülne veszélybe. Kíváncsi vagyok, meg merik-e lépni a vegyes választási rendszer eltörlését. Ha 2014-ben így szavaztunk volna, kétpárti parlament lenne és se a Jobbik, se az LMP, se a DK nem került volna be. Az MSZP is csak 10 képviselővel.


A Fidesz végső mentsvára a listák eltörlése.

2015. jan. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!