Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek a Kárpátalja...

Mi a véleményetek a Kárpátaljai magyarságról? Link alján a hozzáoszlásokkal egyet értetek?

Figyelt kérdés
[link]

2015. jan. 7. 15:05
 1/7 A kérdező kommentje:
Én is Kárpátaljai vagyok 24/f.
2015. jan. 7. 15:08
 2/7 Trafó1 ***** válasza:
80%

Ha az udvaromat ketté vágnák és a testvérem a másik oldalon maradna, akkor is a testvérem lenne élete végéig.

A sok ökö... ezt nem látja be, őket zavarnám világgá, azért mert nem a határokon belül él , ugyan olyan magyar mint mi, talán magyarabb is.

Sajnálom, hogy a kettős állampolgárságról ilyenek a vélemények, és sajnálom , hogy korlátolt emberek között kell élnem.

2015. jan. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Igaza van annak, ki szerint csak az szavazzon a mi sorunkról, aki itt él, itt dolgozik, és itt adózik.

Egy ismerősöm azért vette fel a magyar állampolgárságot, és települt át Magyarországra, mert a magyar államtól magasabb nyugdíjat kap, mint otthon, és még ingyen is tud utazni.

Nem ő az egyetlen, aki a kedvezmények miatt lett kettős állampolgár.

Az ilyenekkel nem értek egyet.

2015. jan. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Pár évvel ezelőtt történt.Épp munkába készültem erre csörög a telefon, az ablakra volt felakasztva 1,5 m magasan,(magyar kártyás)mert csak ott volt térerő. Akkoriban apám Budapesten dolgozott és azon beszéltünk vele. Szóval látom, hogy Magántelefonszámot jelez a kijelző, felveszem mondja egy kedves nő-i hang, hogy milyen biztosítások vannak az xy-cégnél a lakásra, és akarok-e lakásbiztosítást kötni.

Mondom:nem Magyarországon élek hanem Kárpátalján.

Ő -De jó ott is magyarral beszélni.Megkérdezte mivel foglalkozok,hogy vagyunk itt Kárpátalján stb...

Nagyon kedves volt, mondta még, hogy sajnálja amiért külön országba kell élnünk...

Hát nehezemre esett, hogy ne sírjam el magam a telefonba.

2015. jan. 7. 16:45
 5/7 anonim ***** válasza:
60%

"Igaza van annak, ki szerint csak az szavazzon a mi sorunkról, aki itt él, itt dolgozik, és itt adózik."


Csak azzal elfelejti az ilyen kiegészíteni, hogy ha adózáshoz kötnék akkor az ország fele kapásból nem szavazhatna tovább.


És ráadásul köpködtök az összes határon túlira azért mert akad néhány ilyen "érdekállampolgár"!

2015. jan. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok. én is ukránban lakom.

Valamilyen szinten ezeket a magyarországi hozzászólókat is meg lehet érteni. Gondolom, a hozzászólók többsége baloldali szavazók, akik már 2-szer is levesztették a választásokat és még remény sincs a közeljövőben, hogy az ők pártjuk nyer a választásokon.

A munkám során nagyon sok megkeseredett magyarországival találkozom, egyszerűen hihetetlen, hogy egy-egy kis magyarországi kis faluban milyen kevés pénzből élnek az emberek. Nagyon sok hiteles, akik azt mondják , hogy napokon-heteken belül nem tudják hol fognak lakni, mert elveszik a házukat. Ez egy kárpátaljai magyar fel sem tudja fogni, mert ilyen csapdába biztos vagyok, hogy egyikünk se került.


A szavazati jogról: szerintem igenis annak van joga szavazni aki M-on él és dolgozik. De ezért nem a határon túli magyart kell utálni, hanem azt aki megteremtette ezeket a feltételét. Egyébként akkor a magyarországi, csak szociális segélyből élőknek vagy a tartósan külföldön élő magyarországiaknak miért lehet szavazni?


Nyugdíj:azt a magyar állampolgárt megnézném, aki pl. az osztrák-magyar monarchia kapcsán lenne olyan lehetősége, hogy osztrákból kapja a nyugdíjat, kíváncsi lennék, hogy hány magyar állampolgár élne vele? Itt sem a határon túlit kell utálni e miatt, hanem a kormányok impotensségét, a rendszerváltásra visszamenőleg.


Kettős állampolgárság: határon túli magyar nem hülye. A kettős állampolgárság számomra pusztán egy PAPÍR. Nekem nem kell ahhoz kettős állampolgárság, magyar útlevél, magyar igazolvány hogy magyar legyek. Ezek számomra CSAK PAPIROK. Nagyon sokáig nem volt magyarigazolványom, mert minek, diákigazolvánnyal úgy is kedvezményesen utazok, de ha adják a 90% kedvezményt évente 4 alkalommal, akkor miért ne? Kettős állampolgárság minek? Ha ingyen adják, mert magyar vagyok? Rokonaim 10 év magyarországi tartózkodás után kapták meg, én meg 8 hónapa alatt, akkor miért ne? Hátha eljön majd a rossz világ, amikor el kell menni nyugatra dolgozni (no nem magyar országra)? Egyszer az egyik cikk kommentjei között volt egy olyan hozzászólás, hogy az illető magyarországi a saját fülével, hallotta, hogy az egyik határontúli magyar csak azért igényelt kettős állampolgárságot, hogy el tudjon menni németbe cseresznyét szedni. Miért baj ez? A magyarországi magyarok akarnak elmenni cseresznyét szedni vagy mezei munkára? Nem hinném. A kettős állampolgárságú magyarok nem azért akarnak menni nyugatra, hogy lejárassák Magyarországot, mint pl. a magyarországi roma kisebbség kanadában.

2015. jan. 8. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Utolsó hozzászóló szívemből szólt.

Minden ponttal egyetértek.

2016. máj. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!