Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A liberális demokrácia tulajdo...

A liberális demokrácia tulajdonképpen miért annyira jó?

Figyelt kérdés

Lehet azt mondjátok páran, hogy tudatlan meg fiatal vagyok, de magyarázzátok el, hogy miért jó.Amúgy 18 éves vagyok, végzős vagyok egy gimnáziumban.

A szüleim, környezetem nem dobja magát hanyatt ettől a liberális demokráciától, ami 25 éve van Magyarországon.


Az egész arról szól, hogy melyik párt tud nagyobbat ígérni, nagyobbat hazudni, jobban hülyíteni az embereket.


Meg nagyon drága is, van sok párt, ezek a pártok még több képviselővel rendelkeznek.

Az adófizetőknek pedig el kell őket tartani, fizetni a hóbortjaikat, utazásaikat meg minden kiadást.


Ha csak egy párt lenne, akkor kevesebb képviselőt kellene eltartani.

Egy nemzet, egy párt, egy zászló.Egységesebb lenne az ország.


Ne értsetek félre, nem az észak-koreai , totalitárius , személyi kultuszos rendszert támogatom.

Szerintem néhol még a kínai rendszer is túlzottan erős.



A demokratikus országok, Magyarországból meg Szlovákiából kiindulva, katyvaszok.

Az emberek züllöttek,sok az alkoholista önzőek.


Egy országnak, szerintem úgy kellene működnie , mint egy hangyabolynak, olyan jól szervezve.Úgy gondolom, hogy a közösség fontosabb, mint az egyén.


Az egypártrendszereknél felmerül a korrupció kérdése.


Ebből a szempontból, Oroszországé a lehető legrosszabb rendszer.

Se nem diktatúra, se nem demokrácia, átmenet a kettő között, mindkét típusú rendszer hátrányaival.


A kínai ezzel szemben jobb, ott ki is végzik a nagyon korrupt embereket.

Az egypártrendszerű Kínában a korrupció alacsonyabb, mint Oroszországban.


A liberális demokrácia melletti érv, hogy van választási lehetőség.

Ez így van, de az emberek arra szavaznak, aki azt ígéri, hogy csinál 13. havi fizetést.

Csinál is, de ezzel úgy eladósítja az országot, hogy gyakorlatilag a generáció aki megszavazta, tönkreteszi a következő generáció életét.

Az emberek többsége felelőtlen,önző, rövidtávú előnyökért eladnák a saját anyjukat is, nem kellene szavazniuk.



A liberális demokráciákban, nincs lehetőség egy országnak a nemzeti, kulturális örökségének védelmére.Az államnak pedig ez is a feladata, ugyanúgy, mint a közbiztonság fenntartása.


A liberális demokráciákban nincs lehetőség megváltoztatni egy társadalmat.

Ezért még fogok kapni, de muszáj leírnom.A magyarokkal sok a baj, nem precízek, rossz a munkamoráljuk, sokan korruptak, nem becsületesek.Emellett sok az alkoholista, züllött, drogfüggő ember is.

A l. demokrácia egyik alapja, hogy csináljon mindenki amit

akar, csak másnak ne ártson vele.Ezek a negatív tulajdonságok amiket felsoroltam, nem árt másoknak, de attól még rossz dolgok, rosszá tesznek egy embert.


Egy autokratikusabb rendszerben lehetőség lenne a magyarokat megnevelni, nemesíteni, jobbá tenni.


A demokrácia melletti érv még, a szólás és sajtószabadság.

Úgy gondolom, hogy ezek huszadrangú dolgok, hogyha az emberek elégedettek és jól élnek.

Meg amúgy is, most is van, amiről nem szabad beszélni, vannak szájkosártörvények.


A diktatúrát, ha valaki jól csinálja, akkor nagyon szép gazdasági növekedést érhet el és még az emberek is elégedettek lesznek.Ha rosszul, akkor olyan, mint Észak-Korea.



2015. jan. 7. 15:17
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
30%

"A demokratikus országok, Magyarországból meg Szlovákiából kiindulva, katyvaszok.

Az emberek züllöttek,sok az alkoholista önzőek. "


Majd ha egyszer lesz alkalmad kulfoldre menni, akkor tedd meg es nezz korul.


A fejtegeteseid 90%-a meg egyszeruen butasag.

2015. jan. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
39%

Ha már Kína-mániád van:

Dolgoznál gyerekkorodtól kezdve napi 12 órákat a szalag mellett szó szerint éhbérét, majd menj utána haza minden nap éhesen a tömegszállódba, miközben egész nap olyan retkes levegőt szívsz hogy az orrodig se látsz el... Nincs semmi garancia arra hogy egy keleti partmenti gazdag családba szülessél...


"A magyarokkal sok a baj, nem precízek, rossz a munkamoráljuk, sokan korruptak, nem becsületesek.Emellett sok az alkoholista, züllött, drogfüggő ember is. "

Mondjuk egy nagyon-nagyon liberális rendszerben, mint mondjuk egy igazi "republikánus" világban egyszerű lenne a helyzet: Ha rossz a munkamorálod és nem vagy precíz, éhenpusztulsz. Jogod van éhenhalni...

2015. jan. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Voltam más országban is, nem csak Szlovákiában.

Egyik sem jó, mindegyik katyvasz.


Egyedüli demokrácia ami tetszik az Japán, de ott még nem jártam.

Képek, leírások, egyebek alapján, egész más világ, mint az európai országok.


Ott megvan az a homogenitás, egység, amiről a kérdésben írtam.

Máshol viszont nincs.

2015. jan. 7. 15:34
 4/20 A kérdező kommentje:

Nem mondtam, hogy kínai rendszert akarok bevezetni.

De, egyes elemei szimpatikusak az ő rendszerüknek és az nem a gyerekek agyondolgoztatása napi 15 órán át.

2015. jan. 7. 15:36
 5/20 anonim ***** válasza:
17%

Pont az a lenyeg, hogy ne legyen homogenitas.


A sokszinuseg az elet sója, menekulnek onnan ahol mindent a kozpont hatarozna meg, hogy mirol mit kell gondolni, mit hogyan kell csinalni. Az egy szar, elhetetlen helyzet lenne.


Az eletkorod folytan nem is rendelkezhetsz tapasztalatokrol kulfoldi orszagokrol, az hogy voltal ott nyaralni 2 evig xart se jelent.

2015. jan. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
27%
2 hetig....
2015. jan. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Japán nagyon homogén mégis sikeres.
2015. jan. 7. 15:42
 8/20 anonim ***** válasza:
44%

Japan tortenelmi okokbol homogenebb mint Europa, de messze nem annyira az kulturalisan, mint ahogy azt te elkepzeled.


Ilyen homogenitasrol almodozni a Karpat-medence kozepen enyhen szolva is vicces.


Hogy Japan mennyire sikeres az nezopont kerdese, 25 eve nem fejlodtek egy grammot sem gazdasagilag, a tarsadalom veszesen eloregszik, lassan hanyatlani kezd majd. Es nekik arra sincs eselyuk, hogy bevandorlassal segitsenek magukon, pont a homogenitas miatt. Az o homogenitasuk lesz a vegzetuk is. Homogen nemzet nem lehet hosszu tavon sikeres.

2015. jan. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
37%

Egyebkent rendkivul ilyeszto es szomoru, hogy egy 18 eves ember mennyire nem erti a demokracia lenyeget. Ezert fog Magyarorszag is elsullyedni.


Nekem mindegy, en leleptem mar regen a multikultiba, es ezerszer elhetobb mint barmilyen homogen szar.

2015. jan. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Hosszú távon a népesség mesterséges kicserélődése sem sikeres.


Például, ha Lengyelországban, a bevándorlás miatt kicserélődne a népesség mondjuk kongóiakra, akkor nem lenne legitimitása annak, hogy továbbra is Lengyelországnak nevezzék azt az államot.


Egy történelmi európai országot, az adott nép és annak kultúrája, nyelve teszi azzá ami.

A liberális demokráciáknak nincs lehetőség megőrizni ezeket, kivéve Japán.


Amerika, Kanada más, nem történelmi országok és nem követendő példák.

2015. jan. 7. 15:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!