Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Erről mi a véleményetek?

Erről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=2SH8V16Y5E4


Egy vallásos rabbi azt pedzegeti, hogy Izrael állam létrejötte ellentétes a Tórával, valamint levezeti, hogy az anticionista nem antiszemita.



2015. jan. 10. 09:24
 1/7 anonim ***** válasza:
szerintem hülyeség ezzel foglalkozni.
2015. jan. 10. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mi a véleményem? Az, hogy Izrael nem zsidó állam, hanem cionista kreálmány. Valamint tudtad, hogy Izrael az egyetlen ország a világon, amelynek nincsen alkotmánynak? Mégis mintademokráciának hazudják.


Meg az sincsen soha a TVben, hogy vannak olyan zsidók, akik rendszeresen felszólalnak a cionizmus ellen, és izraeli zászlókat égetnek. A rabbi kijelentése nagyon igaz. Csak ott a gond, hogy a zsidóságot megfertőzte a cionizmus eszméje....ami nagy gond, de szerencsére vannak józan emberek.


A cionizmusról meg ennyit:

1975. november 10-én az ENSZ 72 szavazattal 35 ellenében (32 hiányzással) elfogadta, a 3379-es határozatot, melynek értelmében „A cionizmus a rasszizmus és a faji megkülönböztetés egyik formája”. 1991. december 16-án 111:25 arányban (13 hiányzással) visszavonták ezt a határozatot.

2015. jan. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nagyon csendben vannak az Izrael és zsidóvédők...
2015. jan. 10. 11:08
 4/7 anonim ***** válasza:

Akkor tegyük fel akire általában ráverik h antimagyar kikéri magának h ő nem antimagyar hanem mondjuk antihungaro, tehát neki a magyar emberekkel nincs baja, csak Magyarországgal és azokkal a magyarokkal akik ragaszkodnak h önálló országuk legyen, ergo antimagyar. Tehát ilyen az anticionizmus is hiába próbálják ezzel leplezni azok csak ugyan olyan antiszemiták mint a többi.

Üdvözlettel és szeretettel: Cionbérenc, liberálfasiszta, ufo reptouid zsidó.

2015. jan. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ja és hozzá tenném a szatmári haszidok és a naturei Kharta vagy hogy írják azok akik Izrael ellenesek. A létszámuk pedig pár szár fő max.
2015. jan. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Marhaság.

Rajtuk kívül minden zsidó azt mondja, hogy az anticionista = antiszemita. És ez kb 11 - 13 millió, szemben velük, akik világszerte legfeljebb, ha 100 ezren vannak, de egyes becslések szerint még 10 ezren se.

Kérdezték már többször, megírtam többször.

A lényeg: többségük Izraelben él, de nem ismeri el Izrael Államot, nem fizetnek adót, viszont nem is vesznek igénybe semmit, leszámítva persze az infrastruktúrát ( utak, stb ).


Nem tévesztendõk össze az "ultraortodox", másként haredi zsidóság mainstreamjével, akik elismerik Izrael Államot, egyre többen dolgoznak valamilyen civil munkahelyen és persze adóznak és kapnak segelyt is. Viszont - legalább is eddig - nem katonáskodnak.


És elítélik a Neturei Kartát, akárcsak a többi ortodox és nem ortodox zsidó.


Errõl olvashatsz a linkeken, melyket adtam itt: http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__kulfoldi-politika__5..


Egy hosszú barrikád-interjúra részletesen válaszoltam itt:

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__egyeb-kerdesek__2747..


Talán még annyit, hogy a Magyarországi Autonóm Orthodox Izraelita Hitközség korábbi fõrabbija a kérdésre, hogy ezek miért beszélnek Izrael ellen, azt válaszolta: "mert nincs eszük".


A többi ilyen: [link]

2015. jan. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Még annyit, hogy amit tegnap ( jan 10-én ) 09:54 írt a cionizmussal kapcsolatos ENSz határozatokról az igaz, amit elõtte írt, abol annyi, hogy fromálisan alkotmánya valóban nincs mindmáig. Ennek az az oka, hogy létrejöttekor fenntartották a korábbi Brit Mandátum jogrendszerének érvényességét, és mindig csak szükség szerint hoztak új törvényeket.

Viszont minden fontosabb területnek van külön alaptörvénye.

( Egyes rabbik szerint valójában - bár nem kimondva - a Tórát tekintik alkotmánynak. Mivel - kb 3500 évvel ezelõtt - a Tóraadással vált Izrael népbõl nemzetté. Aki ismeri a Tórát, annak világos, hogy, ha így van, akkor valóban mintademokrácia. )

2015. jan. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!