Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek is egyre rosszabb...

Szerintetek is egyre rosszabb Magyarország?

Figyelt kérdés

2010 óta teljesen átformálják az országot.Az ország totál eltávolodott egy európai országtól már.


Nézzük az oktatást.


Egyes új tankönyvekben az van beleírva, hogy a homoszexualitás az bűn, a szabadelvűség meg betegség.


Az előbbiből már most is adódtak problémák.Több embertől is hallottam.Abban a családban, ahol van homoszexuális, ott a kisebb testvér nem tudja elfogadni azt, mivel az iskolában azt tanítják neki, hogy az bűn.


Ezzel az új oktatással a jobboldali kormány a saját utánpótlását akarja biztosítani.

Ez kis részben működik is, de elnézve a a magyar társadalom frusztrációját, idegenellenességét,néha rasszizmusát, nem a Fidesz táborát fogják gyarapítani ezek az emberek.Hanem, egy rosszabb pártét.


Az amúgy is idealizált magyarokat még jobban idealizálja ez az oktatás.


Szerintem inkább pont az ellentétét kellene csinálni, mint amit a kormány.

Meg kellene értetni az emberekkel, hogy nem csak azok a magyarok, akik konzervatív jobboldaliak, azok is ugyanolyan értékű házasok, akik nem akarnak gyereket.

Illetve, nem csak a férfi és a nő között létezik házasság.



2015. jan. 12. 12:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Emlékek leszünk önmagunknak! Magyarság Múzeum!

2115!

2015. jan. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%
Ez nem kérdés hanem valami szemlélte magyarázása.
2015. jan. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
41%

Szerintem Magyarország sokkal jobb, mint amilyen volt, és valószínűleg sokkal jobb, mint amilyen lesz.


Szüleink idején nem a homoszexualitás volt "tilos", hanem egyáltalán a kormány szidása. Ezért a bejegyzésért holnap már ki lennél rúgva (jó esetben). Sokat fejlődött a szabadság és a demokrácia azóta, és inkább örülni kéne neki, hogy most már szavazhatsz, tüntethetsz, utazhatsz, és "már csak" olyan dolgokról kell vitatkozni, hogy lehet-e férfi és férfi között házasság.

Hasonló a helyzet az oktatással. Persze, sok a vita és a hiba manapság is, de ha azt nézed, hogy szüleink idején milyen történelemhamisítás ment, hogy nem lehetett ünnepelni március 15-ét (hogy okt. 23-ról ne is beszéljünk), hogy mindenkinek kötelezően nyomatták a marxista "politikai gazdaságtant" - szerintem ehhez képest sokkal jobb a mai oktatás. Persze, még bőven lenne min javítani.


Szóval fejlődünk, és szerintem egész gyorsan fejlődünk, csak sajnos még gyorsabban nőnek a fejünkre a világpolitikai gondok (demográfiai és környezeti válság, stb.), ami miatt kevésbé vagyok bizakodó a jövőt illetően. Szóval szerintem inkább örüljél, mert sokkal jobb politikai környezetben élsz a szüleidnél, és jó eséllyel a gyerekeidnél is.

2015. jan. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
57%

Nem hinném, hogy a gazdasági és anyagi nyomor közepén a magyar társadalomnak az lenne a legnagyobb problémája, hogy nem házasodhat össze két faszi, akik közül az egyiknek lila a haja, a másik .


Akik ilyesmin problémáznak, azoknak fogalmuk sincs a magyar lakosság valós problémáiról. Ezért is nem tudtok ti, dekadens neoliberalizmust hirdetők, valós áttörést elérni a magyar politikában, mert nincs rátok igény.


A magyaroknak jólét kell, nem egy férfi a TV-ben, aki valójában nő, de azért mégis csak férfi, aki balerinának van öltözve és recskázik a kamerába.

2015. jan. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
66%

# 3/3 Időpont ma 12:41


Szerintem meg picit legyél nyitottabb. Persze, '89 előtt rossz volt Magyarország, de hogy azóta fejlődtünk volna? 25 év alatt:

Oktatás szétverve, egészségügy szétverve, az utóbbi 4 évben az a maradék kevés féket is elbontotta a kormány ami az útjában volt, állandó feszültségkeltés a kormány részéről (valami ellen mindig hadat viselünk 4 éve, nem tűnt fel?), és nézd meg a régió "posztkommunista" országait! Hozzánk képest, lassan ténylegesen mindenki lehagy, ha meg azt nézzük, hogy honnan indultunk, és hol tartunk most, akkor teljes mértékben utolsók vagyunk. És akkor azt nem is néztem, hogy hol tarthatnánk...

Mindez miért? Mert 25 éve csak rosszabbnál rosszabb kommunistaivadékokat tud ez a nép választani. Vagy szerinted az merő véletlen, hogy 25 éve leszavazzák az ügynöklistákat?


Úgyhogy nem, nem csak azon kell agyalni, hogy legyen-e melegházasság, attól még messze vagyunk. Nagyon.

2015. jan. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
62%
*akik közül az egyiknek lila a haja, a másiknak meg tele van patkolva a feje piercingekkel.
2015. jan. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Csak miota jobban taljesit!
2015. jan. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
66%

Megpróbálok tételesen válaszolni:


"Szerintetek is egyre rosszabb Magyarország?" - az egész világ egyre romlik, legalább 5000 éve folyamatosan. (Pl. Madách: Ember tragédiája)


"totál eltávolodott egy európai országtól" - jó lenne, ha azok, akik ilyen szófordulatokat használnak, legalább önmaguknak definiálnák, hogy igazából mit is jelent számukra egy "európai ország". Mert addig ez csak egy ilyen ködös érzelmi kategória, mint a "demokrácia" meg úgy egyáltalán a "szabadság" a legtöbb ember számára. Magyarország egyszerűen geopolitikai alapon nem tud eltávolodni Európától, mert a közepén van.


"a homoszexualitás az bűn" - ilyet nem kéne a tankönyvekbe írni, de az ellenkezőjét se. Eleve valahol ott kezdődik a probléma, hogy az állam neveli fel a gyerekeket és plántál értékrendet a fejükbe és a szívükbe, holott ez a családjuk, és tágabb közösségük (ha még létezne ilyen...) dolga lenne.


"ahol van homoszexuális, ott a kisebb testvér nem tudja elfogadni azt" - miért kéne neki elfogadni vagy bárhogyan is fogadni a homoszexualitást, őt akarják s......ni, vagy mi? A másik embert el tudja-e fogadni, az a kérdés, homoszexualitással vagy anélkül. Mindenkinek vannak a környezetében olyan emberek, barátok is, családtagok is, akiknek az életmódjában, értékrendjében valamitől idegenkedik, valamivel nem ért egyet. De az egyetértés meg az elfogadás két külön fogalom.


"a jobboldali kormány a saját utánpótlását akarja biztosítani" - szerintem egy kapkodó, átgondolatlan és erőszakos kármentő politikát folytat, meg a saját szavazóbázisát biztosítja magának.


"elnézve a a magyar társadalom frusztrációját, idegenellenességét" - ez is egy ilyen médialózung. Hol a bánatban van a magyar társadalomban idegenellenesség?


"nem csak azok a magyarok, akik konzervatív jobboldaliak" - a kirekesztés, megosztás nem a Fidesz sajátja egyébként, minden politikai erő csinálja.


"azok is ugyanolyan értékű házasok, akik nem akarnak gyereket" - kis magyar gondolkodás: ki az, aki többet ÉR (el az életben): aki hozzájárul a nemzet továbbviteléhez, vagy aki nem?


"nem csak a férfi és a nő között létezik házasság" - hogy létezik-e, az nem kérdés, hiszen csak el kell menni Hollandiába. Hogy helyénvaló-e, hogy létezzen, azt egy demokráciában a többség dönti el, de tudok a "wisdom of the crowd"-nál jobb, biztosabb, örökebb fokmérőt is: van rá természeti minta? Ha nincs, az hosszútávon nem működőképes. (És ezt tapasztalatból is mondom, mert beszéltem elég homoszexuálissal, szenvednek mind, mint a kutya. Még eddig nem láttam jól működő egynemű kapcsolatot. Ez nem azt jelenti, hogy megvetem vagy lenézem őket vagy elvitatom tőlük a jogot, hogy ők ilyen hülyén keressék a boldogságot, elvégre nem ártanak vele senkinek, önmagukon kívül.)

És egyetértek #4-gyel: bárcsak ez lenne a magyar társadalom legnagyobb problémája, azonnal igennel szavaznék a melegházasságra (csak gyereket ne fogadhassanak örökbe).

2015. jan. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!