Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Azért nincs baloldal mert...

Azért nincs baloldal mert nincs baloldali média, vagy azért nincs baloldali média, mert nincs baloldal?

Figyelt kérdés
Az index, 444, vs, origo stb. Oldalok minosithetetlen irasokkal vannak teli, nem csupan ferdítik a tényeket, megtévesztenek. Tragikus, hogy nincs valódi magyar baloldali újságírás. Az én meglatasom az, hogy olyan tragikus kepet sugallnak, hogy a baloldali erzelmuek inkabb beallnak a fidesz es jobbik mögé, mint a példaként felsorolt korcs lapok, beteg szociopata iroi altal képviselt oldal mögé felsorakozzanak.

2015. jan. 13. 14:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Csak szociálliberális pártok vannak már.


Igazi baloldali pártok nem nagyon léteznek már Európában, kérdező....ahogy az eredeti munkásosztály is majdnem kihalt már, úgy kihal a pártjuk is, pontosabban nem kihal, hanem átalakul.

2015. jan. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen amikor például vannak ilyenek hogy Bajnai gordont megvédik mert hát ő aztán nem is tudott róla hogy miatta lett szegény egy csomó ember meg külföldről pénzeli soros akkor kicsit elgondolkozik szerintem sok mindenki hogy ennek mi köze a baloldal elveihez ahol a bajnai féle korrupt emberek ellen védi a népet? mert nem sok maksz a neve
2015. jan. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%
Ha nincs normális baloldali média, akkor normális jobboldali média sincs. Az is ugyanúgy ferdít és megtéveszt, személy szerint úgy gondolom, hogy még sokkal jobban, mint a bal oldaliak. Aki az egyikből kiábrándul, a másikból is ki fog. Úgyhogy, nem, nem hiszem, hogy ők beállnak a fidesz és a jobbik mögé. Inkább homokba dugják a fejüket és nem foglalkoznak a politikával, nem mennek el szavazni, stb.
2015. jan. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nincs elfogulatlan média, és médium, de baloldali abszolult nincs, ezek a portálok, amelyek annak nevezik magukat közelében sincsenek. Pont a ballansz miatt lenne szükséges, és hiánya miatt én hamarabb leszek jobbikos, mint valaha dk,lmps izé. Mert ezek nem szociálliberálisok, csak annak akarják megmagyarázni magukat. Szerintem ahhoz, hogy meginduljon egy ÉRTELMES ellenzék, ahhoz jó újságírók kellenének, akik nem mindenre köpnek amit a kormány mond, hanem a valós problémákra alternatívákat generálnának, és nem azzal foglálkoznának mit mond a másik párt, hanem az embereknek mivel van gondjuk. De igazsag szerint az embereket sem ismerik. Es a fideszre vagy a jobbikra barmit lehet mondani, de azok szinte minden szavazojukat ismerik szemely szerint! Szóval a kérdésem még mindig az, hogy tyúk vagy a tolyás :)
2015. jan. 13. 14:47
 5/11 anonim ***** válasza:
10%

menjetek már a p°ába, mégis mi az hogy nincs baloldali média? Tiétek az origo, index, hir24, 444, és ez csak az ami most eszembe jutott. A kereskedelmi tvk és rádiók mind full balosok voltak amíg a fidesz be nem fenyítette őket. Most hogy azok semlegesek lettek már csak a klubrádió van, de az is olyan tömnyen adagolja a ballibbantságot hogy a média még mindíg inkább baloldali összességében mint jobb.

Mi korcs neked az indexen? Egy jó szavuk nincs orbánra. Olyanokat írnak hogy bevándorlók nélkül nem vagyunk európai ország. Olyan ballib mocskokat olvastam mostanában ott hogy majdnem elhánytam magam.


Mi kellene neked kérdező kommunista napilap?

2015. jan. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Kedves 5-os, ezek nem baloldaliak es tényleg mocsok minden szavuk, én liberalis mocsoknak hivnám. Velemenyem szerint ma baloldal csak a jobboldalon a fideszben es a jobbikban él. Ezert hianyolom a valodi önálló baloldalt. Libik nélkül. Korcs attól, hogy baloldalinak teszi magát, mert korábban lehet volt némi köze, de a liberálisoktól elkorcsult.
2015. jan. 13. 15:11
 7/11 anonim ***** válasza:

A másik gond meg ott kezdődik, ahogy a kommunisták egyáltalán nem liberálisok. Ezért tartom rossz ötletnek a kommunistákat is, meg a liberálisokat is baloldaliaknak nevezni. Hülyeség. Nincs sem baloldal, sem jobboldal. Hiszen teljes mértékben úgy sem tudja az képviselni. Vannak a demokraták, a nacionalisták, a kommunisták, és a liberálisok. Kb így kéne felosztani, nem pedig úgy, hogy bal és jobboldal. Mert ennek úgy semmi értelme.


"Azért nincs baloldal mert nincs baloldali média, vagy azért nincs baloldali média, mert nincs baloldal?"


Is-is.

2015. jan. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

népszabadságot nem is említettem.


kérdező, szerintem kezdj el barátkozni a komunistákkal, de komolyan.

Vagy dönts úgy hogy fideszes leszel.

2015. jan. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Akkor már inkább jobbikos, viszont ballansznak jó lenne, ha lenne valami. A kommunisták nem baloldaliak!!!!! Itt a postkomcsik az mszpben, mint egy " baloldali" pártban tömörültek. Igen nincsenek oldalak, egy oldal van ezért van a kérdés, miért nincs??? Serintem az üjságírás lenne a befolyásoló tényező. Nincs bajom se a fidesz, se a jobbikkal, az lmp izét elfogadom kell olyan is. De ne már, hogy csak egy szélsőséges nézeteket valló pártban legyen hely a baloldalnak. Ha nem rikárdóznának hangosan akkor nem lenne ciki, de engem senki ne nácizzon pár hülye miatt. Amúgy egy baloldali párt is lehet szélsőséges, és nem feltétlen eleme a baloldaliságnak a liberális eszmák elfogadása.
2015. jan. 13. 15:34
 10/11 anonim ***** válasza:

3-as válaszoló vagyok.


"A másik gond meg ott kezdődik, ahogy a kommunisták egyáltalán nem liberálisok. Ezért tartom rossz ötletnek a kommunistákat is, meg a liberálisokat is baloldaliaknak nevezni. Hülyeség. Nincs sem baloldal, sem jobboldal. Hiszen teljes mértékben úgy sem tudja az képviselni. Vannak a demokraták, a nacionalisták, a kommunisták, és a liberálisok. Kb így kéne felosztani, nem pedig úgy, hogy bal és jobboldal. Mert ennek úgy semmi értelme. "


Ez azért alakult ki így, mert míg a kommunisták a piaci egyenlőségben hisznek, addig a baloldali liberálisok a társadalmi egyenlőségben, egyenlő jogokban, stb. Valamilyen szinten tehát mindkettő az egyenlőségben hisz. (Persze ez az eredeti feloszlás, az, hogy azóta melyik hova fajult Mo.-n, már más kérdés. Mint ahogy a kérdező is mondta, a fidesz, habár jobboldalinak tekintjük, rengeteg baloldali intézkedése van.)


Kérdező, már értem, hogy te a liberalistákon kívüli bal oldalt hiányolod. És ebben igazad is van, az ma Mo.-n szinte nem létezik. Minden jogod megvan a liberális médiát utálni, de szerintem nem ezen médiák minőségével van baj, egyszerűen csak neked más a világnézeted (nem liberalista).

2015. jan. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!