Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Valódi baloldalnak melyik...

Valódi baloldalnak melyik pártot lehet nevezni?

Figyelt kérdés
Egy olyat aki a munkásokat védi? Segít az egyenlő pénzkezelésben, meg hasonló.

2015. jan. 13. 14:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%
LMP?Jobbik?
2015. jan. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
65%
Munkáspárt
2015. jan. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ilyen lényegében csak a Munkáspárt, de azok meg eléggé szánalmasak.


https://www.youtube.com/watch?v=AHGTw9ygzss - Zombikádárikusz :D


A többi (MSZP, DK, Együtt, PM, 4K!) csak szociálliberális elméletileg, de a szociális az úgy általában sehol nincs náluk.

2015. jan. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ezeket nézegettem amik szimpatikusak. LMP Jobbik meg Munkáspárt legalábbis amiket mondanak az elég szociális jellegű kiállnak az emberek mellett.
2015. jan. 13. 14:21
 5/11 anonim ***** válasza:
A fidesz es a jobbik, bar viccesnek hangzik, de a fidesz hasznalja és képviseli a legtobb baloldali értéket. Magyarorszagon jelenleg a jobboldal alatt van a baloldal is, csak az LMP aki zöld liberalis log ki ezalol. A Dk és társai meg azmszp az inkabb a liberalisok tudatos tobb partba csoportosulasa, hogy megmutassak milyen sokan is vannak. A liberalisok mellet ezen szervezetekhez csapodtak a postkommunistak ( ők nem baloldaliak) azok a nyugdíjasok, akik mindig tüntetnek, még maguk ellen is. Eza parlamenti pártok tekintetében, amúgy ott lenne a munkáspárt is, de az a baj, hogy ott is még a postkommunisták uralják a pártot, amíg korukból fakadóan ki nem halnak az ősi párttagok parlamentbe nem fognak jutni, érdekeket nem tudnak képviselni sem, az egész csak a párt alkalmazottjainak munkahelyét biztosítja.
2015. jan. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
30%
A jobbik nagyon nem bal oldal.
2015. jan. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Dehogynem, a jobbik szavazóinak többsége alapvetően baloldali érzelmű, és ezt anno a jobbik ügyesen kiszúrta, és az álbaloldaltól elszippantotta. Nemhiába volt egy gyökeres váltás pár éve egy párton belül. Igaz az erős nemzeti ézelmek miatt inkább jobboldali, de mégis amit képviselnek beállnak mögéjük a baloldali választók. Magyarországon most elég torz a rendszer, most a politikai oldalak a parlamenti pártoknál is összemosódnak. Nincs éles elhatárolódás. Most a dk rikárdózik, de a választásoknál Miskolcon cigányellenes kampányt folytatott. Na akkor most az sem libi párt? A jobbik attól baloldali, hogy szimpatizánsai baloldaliak, ha lenne egy valódi baloldali párt nem ott lennének. De ha hegy nem megy Mohamedhez...... A honlapjukat elolvasva éppúgy lehetnek baloldaliak, amikor nem rikárdóznak épp.
2015. jan. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Oké, jól leszavaztatok..:D Igaz, én főleg a nacionalista felfogásra gondoltam, amikor válaszoltam. Utolsó, tudnál írni pár dolgot, ami azt mutatja, hogy a jobbik bal oldali? (Tényleg kíváncsi vagyok.)
2015. jan. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
21%

8#

Például:

Többkulcsos adórendszer támogatása, nagy állami szerepvállalás.

2015. jan. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
57%
Nem tudom, nekem ez inkább csak azt bizonyítja, hogy nem hisznek a liberális piacgazdaságban. De attól még ugyanúgy konzervatívnak és nacionalistának nevezném őket, az pedig nekem nem igazán fér össze a bal oldallal.
2015. jan. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!