Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hol van itt szabadság vagy...

Hol van itt szabadság vagy szólásszabadság?

Figyelt kérdés
ez lenne az? azt csinálsz amit akarsz csak előfordulhat hogy lecsuknak megvernek elhallgattatnak stb.és most nem kőkemény politikai dolgokról van szó hanem bármiről. szólásszabadság:még a neten is törölnek tiltanak stb ha épp valakinek nem tetszik amit mondasz.ez a szabadság?ugyan már. ez egy börtön amiben élünk csak nagyobb és kevesebb szabállyal mint egy igazi.
2015. jan. 13. 21:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nekem is törölték már kérdésemet, amiben megkérdeztem, hogy kinek mi a neme és életkora, mégsem kezdtem rinyálni, hanem elfogadtam, hogy a politikai korrektség megszab dolgokat, és még logikát is találtam később benne.
2015. jan. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%

Az ezen az oldalon töltött idődet csak az oldal szabályainak betartásával teheted. Itt nincs szólás és véleménynyilvánítási szabadság, de nem is arról van szó. Az oldal moderátorai a saját hatáskörükben dönthetnek arról, hogy mi oké és mi nem az szerintük.


Komolyabb probléma az, hogy bizonyos dolgokat nem lehet tagadni/kutatni, illetve bizonyos jelképekkel nem lehet nyilvánosan mutatkozni; míg másokkal lehet. A kettős mérce... nem szeretem.

2015. jan. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
62%
Fel nem foghatom hogy az emberek miért nem képesek megérteni mit jelent az hogy szólásszabadság.
2015. jan. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
22%
Sehol. Magyarországon szigorúan tilos kimondani az igazat.
2015. jan. 13. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
bocsi nem konkrétan erre az oldalra értettem. általánosságban mindenhol.imádom mikor egy embereket két részre osztó kérdést megvitatnak egy fórumon vagy bárhol és az egyik oldal szabadon mond amit akar a másik véleményt képviselőket meg kitörlik.ha még szóvá is teszi akkor megy a tiltás.mindezt persze anonim módon.ha már a neten sem lehet véleménye valakinek akkor hol?
2015. jan. 13. 23:11
 6/12 BlackSword ***** válasza:
Persze hogy van... Sőt, máshol a szólás után is van szabadság... De az "azt mond amit akar" nem szólásszabadság, mert a becsületsértés és a rágalmazás, a rémhír terjesztése nem szabadságjog, hanem bűncselekmény...
2015. jan. 14. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"Fel nem foghatom hogy az emberek miért nem képesek megérteni mit jelent az hogy szólásszabadság."


Mert több eszük van nálad.

2015. jan. 14. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A szólás szabadsága azt jelenti, hogy nem mondhatják neked azt, hogy mivel nagyobb a lábad mint 42 nem írhatsz egy újságba cikket. Nem mondhatja a kormány, hogy ha azt írod, nem tetszik neked, menj egy kicsit a börtönbe, sőt, ha olyan kiadót/TV csatornát vagy bármit üzemeltetsz, ami bírálja a kormányt, nem érhet ezért a véleményedért hátrányos megkülönböztetés(például hogy elveszik a nyugdíjad, elveszted a munkád egy állami cégnél, satöbbi...) szóval te mint magánember nem kell hogy félj attól, hogy a véleményed miatt szolgáltatások vagy a szabadságod veszélybe kerül bármilyen módon. Ez nem jelenti azt, hogy bármit mondhatsz.


Ettől még egy internetes fórum, újság, csatorna nem KELL hogy leközölje a nézeteid. Ha viszont te csinálsz egy ilyen apparátust, nyugodtan leírhatod, elmondhatod amit gondolsz és nem szólhatnak bele.


TL:DR; Ha csinálsz saját oldalt, ott azt mondasz amit akarsz.

2015. jan. 14. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A szólásszabadságot a szavazófülkékben lehet kivívni. Itt és most nálunk úgy döntött a többség, erre semmi szükség. Még a szólásra se. ezért el se ment szavazni. Tessék viselni a következményeit. Ezt nem én mondom, ez következik be. Aki ugyanis a szólásszabadság mellett szavazott, azt is tudja, mit tegyen, ha korlátozni akarják. És hidd el, nem tudják őket korlátozni.
2015. jan. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

8: Magyarul akkor én nyugodtan üzemeltethetek egy holokauszt revizionizmussal foglalkozó oldalt? Mert szerintem nem, ergo nincs teljes szólásszabadság.


Erre pedig nem lehet azt mondani, hogy valakit rágalmaznék, vagy valakinek a becsületét sérteném. Egyszerűen csak történelmi dolgokat kutatnék, gondolnék újra. De ezt sem lehet, ebben a tetves országban. Pedig igény lenne rá...

2015. jan. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!