Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak nekem tűnik úgy, hogy...

Csak nekem tűnik úgy, hogy egyre liberálisabb gondolkodásúak a magyarok?

Figyelt kérdés
2015. jan. 14. 22:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
55%
A politikailag aktív réteg nem. A teljes lakosság talán.
2015. jan. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Magyarmanó ***** válasza:
71%
Ha ez így lenne akkor az első 2 párt nem a Fidesz és a jobbik lenne, hanem mondjuk az LMP meg a Liberálisok, egyébként valami erre utaló tény valóban felfedezhető a társadalomban, de ez nem túl erős még.
2015. jan. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
58%

Jaja, például most már a nők is hordhatnak gatyát meg vezethetnek.

Tombol a szélsőséges liberalizmus az országban!

2015. jan. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
91%
Nekem nem úgy tűnik, hogy egyre liberálisabbak lennének a magyarok.
2015. jan. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nem igaz jellemző, főleg nem általánosan az országban.
2015. jan. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
43%

100 évvel ezelőtt is és most is vidéken, 5-10 év házasság után a nő dönti el mire költik a pénzüket. Ha azt mondja az urának, hogy hazafelé, akkor hazafelé. Nem viccelek. Szerintem ha megkérdeznéd tőlük, hogy liberálisok-e, akkor visszakérdeznének, hogy azt eszik vagy isszák.


Vannak persze elmaradások. Pl. részben más szabályok vonatkoznak nőkre és férfiakra, amelyet a kultúra részének tekintenek, amit viszont a liberálisok eltörölnének. De azt hozzá kell tennem, hogy én is nagyon sokszor, amikor úgymond nyugati liberális embereket figyelek, őszintétlenséget látok a liberalizmusuk mögött. Ez nem feltétlen baj, de annyit biztosan jelent, hogy nem ösztönösen liberálisok, hanem tudatosan, és így sokszor meglátszik olyan helyzetekben, amikor nem kontrollálnak mindent, hogy a liberalizmusuk egy viselkedési forma, egyfajta nem olyan régi szabályrendszer, amelyet egymástól kölcsönösen elvárnak, mert erre lettek kondicionálva, hogy utasítsák ki maguk közül a nem liberálisokat, így egyszerű jól felfogott érdekből nem vállal a többség a liberalizmussal konfliktust.


És pontosan ez a túl tudatos, nagyon gépies viselkedés az, ami miatt szerintem a magyarok nehezen fogadják el a nyugati emberek szabályait, mert nem érzik, hogy jó, legfeljebb maguk is elfogadják, hogy az értelmiségi elit ezt pártolja és így egy erős érdek szól a liberalizmus elfogadása mellett.

2015. jan. 14. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 electroman75 ***** válasza:
Írnál 1-2 példát is amivel alátámasztanád a feltevésed?
2015. jan. 14. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

"100 évvel ezelőtt is és most is vidéken, 5-10 év házasság után a nő dönti el mire költik a pénzüket. Ha azt mondja az urának, hogy hazafelé, akkor hazafelé. Nem viccelek. Szerintem ha megkérdeznéd tőlük, hogy liberálisok-e, akkor visszakérdeznének, hogy azt eszik vagy isszák."


Ezt elmesélhetted volna dédnagyapámnak is, akinek a 40-es években tök természetes volt, hogy egész nap a falu kocsmájában döglött, aztán mikor hazament, mindig megnézte a pottyantóst, hogy dédnagyanyám mekkorát xart legutóbb és ha túl nagynak találta, akkor agyba-főbe verte őt, mert a nagy rakás azt jelentette, hogy túl sokat evett aznap.


Ennyit a 100 évvel ezelőtti asszonyuralomról és a nagy magyar liberalizmusról.

2015. jan. 15. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én úgy veszem észre hogy egyre kevésbé azok. A fidesz a legnagyobb párt még mindig, a nyakában pedig már csak 9%-kal a jobbik.
2015. jan. 15. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
93%

"mikor hazament, mindig megnézte a pottyantóst, hogy dédnagyanyám mekkorát xart legutóbb és ha túl nagynak találta, akkor agyba-főbe verte"


Egy kifinomult úri családból származol. Nem vitás.

2015. jan. 15. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!