Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ugye jól látom, hogy itt a...

Ugye jól látom, hogy itt a GYK-n jóval többen vannak a jobboldali, konzervatív gondolkodásúak, mint a baloldali, liberálisak?

Figyelt kérdés
És írja le mindenki, hogy ki miért azt a nézetet vallja, legyen az jobb vagy baloldali.

2014. ápr. 14. 23:05
 1/9 anonim ***** válasza:
20%
Érdekes, én még egy jobboldali, konzervatív gondolkodású emberrel sem találkoztam netes fórumokban..
2014. ápr. 14. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

én az vagyok, de van egy másik 48%os is , ha jól vettem ki a válaszaiból ő is az.

meg ugye győzött a fidesz, most az ő hívei lesznek itt többségben.

2014. ápr. 14. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
23%

Nem lehet megállapítani, hogy melyikből van több, ez inkább kérdésfüggő.


Én jobboldali vagyok, szociál-konzervatív, mert nekem a történelmi európai értékek tetszenek a vallást leszámítva.Nem tartom helyes dolognak a multikulturalizmust, illetve a genderizmust.A homoszexualitásról az a véleményem, hogy a bejegyzett élettársi viszonynál nem kell tovább menni.

2014. ápr. 14. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ez nem döntés kérdése, ez nem olyan, hogy most ezt vallom, holnap pedig azt. Lehet, hogy ez nálatok enm így van.....
2014. ápr. 14. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nehéz megállapítani.

A jobbosok szókimondóbbak. Hamarabb szólalnak meg, általában hangoztatják amit mondani akarnak, míg ebből a szempontból a baloldaliak okosabbak, mert kb. 70%-ban nem ők kezdenek veszekedni és kb. 60%-ban csendben vannak. Persze őket is fel lehet húzni és rájönni mennyien vannak, de ők inkább csendben ülnek

Én megmondom: jobboldali vagyok ( nem rasszista, nem náci, nem cigány, zsidó, stb. ellenes, nem szélsőjobbos, csak simán jobboldali, magam besorolása szerint a normálisabb fajtából ).

2014. ápr. 14. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Normális berendezkedésű országokban a baloldalhoz kapcsolódó értékek a tudomány, művészet, innováció, racionalitás, fenntarthatóság, szociális érzékenység, nagy állam. A jobboldal inkább a kis állam, szabad piac, bigottabb tradíciók (vallás), önrendelkezés. A Fidesz és az MSZP politikájukat tekintve nagyjából ugyanott vannak a skálán: autokrata, korrupt, mafia-szerű képződmények, amik iszonyatosan populista, komcsi trükkökkel élnek. Szinte csak a jobbiknál és LMP-nél van értelme jobb és baloldalról beszélni. Nyilván itt is teljesen torz az egész, hiszen a jobbik az oroszok seggébe bújna legszívesebben, az LMP pedig inkább a centrumban van, mint baloldalon. Akit érdekel, hogy ő hol jár a rendszerben, az töltse ki a political compass-t (angol).
2014. ápr. 14. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
70%

Baloldali, liberális vagyok - a legtöbb kérdésben.


Nagyjából 20 éves koromig jobboldali, konzervatív voltam, főleg a család miatt, meg mert volt egy székely barátnőm, akit nagyon szerettem, és ő is befolyásolt akkoriban.


Aztán ahogy egyre többet tudtam meg a világról, egyre inkább recsegett-ropogott a jobboldali/konzervatív világkép... nem tudnék egyetlen konkrét pillanatot megjelölni, amikor váltottam, de fokozatosan egyre többször kellett csalódnom a jobboldali értékekben, és egyre többször kellett belátnom a baloldali elvek igazságtartalmát.

2014. ápr. 14. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

GYK-n én szinte csakis jobbikosokkal találkozok. Többen vannak és a fiatalok körében jobban el van terjedve mert "menő" radikálisnak lenni. Nem is bántom őket, nehéz átlátni a mai politikát itthon és mindenki abban reménykedik, hogy akkor majd ők jobbak lesznek.

Ne értsetek félre, vannak tök jófej jobbikos barátaim, de szerintem mégiscsak egy perverzió ez a szélsőjobb.

2014. ápr. 15. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
45%
Kérdező, próbáld meg dicsérni az oldalon a Fidesz politikáját. Rögtön megtudod mennyi jobboldali van. :)
2014. ápr. 15. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!