Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nektek erről mi a véleményetek...

Nektek erről mi a véleményetek? (rabok)

Figyelt kérdés

[link]


Ezt a cikket ma olvastam, de nem hittem a szememnek.

Mi az, hogy még a rabok perelnek az embertelen bánásmód miatt?

Ők törődtek azzal az emberrel, akit megöltek, megerőszakoltak, zaklattak vagy a gyerekekre akiket megöltek/megerőszakoltak? és még nem is beszéltünk a halottak családjairól.

Még van bőr a pofájukon azért. Van, aki meglopta az államot, a bankokat és még Strasbourgban fel is jelentik őket.

Nem elég, hogy az adófizetők tartják fent ezeket, még kártérítést is kérnek.

Meg nem lenne olyan zsúfolt a börtön, ha nem lenne ennyi sz@#rházi "állat".

Pffuj, hát ez gusztustalan!

A magánbörtönökről nem is beszélek.. Láttam egy riportot és még mondták, hogy semmi bajuk nincs, csak nem mehetnek ki és ennyi.


Így milyen elrettentés lesz a börtön? Majd mindenki beperli a magyar államot,mert, hogy bánhattak így velük..



2015. jan. 16. 16:11
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

Meg emiatt majd még több adót fizethetünk..


Ennyi erővel a hajléktalanok is perelhetnének, mert milyen egy éjszakai szálló vagy egy nappali melegedő..

2015. jan. 16. 16:14
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez a probléma erős leegyszerűsítése. Olyan mértékben, hogy ezzel a lényeg el is veszett belőle.
2015. jan. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Perelni bárki perelhet, az másik kérdés hogy megnyerik-e.


"Nem elég, hogy az adófizetők tartják fent ezeket"


Nem szívességből tartjuk el őket, ezt ne felejtsd el. A mi érdekünk, hogy ezek az emberek el legyenek különítve a társadalomtól. Jobban örülnél, ha visszakapnál 3000 forintot évente, cserébe meg mindenki szabadon garázdálkodhatna?

2015. jan. 16. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
81%

Ide vezet a végletekig eltúlzott liberalizmus.

Manapság már mindenkinek joga van mindenhez, hát, hogy képzeli valaki is, hogy majd szegény rabok jakuzzi nélkül fognak tengődni a cellájukban.

2015. jan. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Nem örülnék jobban, de majd ezt a nagy perelésüket is mi szívjuk meg, mert nehogy azt gondolod, hogy ezek a perelők majd dolgozni mennek.. Majd felélik ezt a pénzt és visszamennek a dutyiba, mert ott minden ingyen van.

Persze, senki nem örülne annak, ha ilyenek mászkálnának szabadon, de ez már több a soknál!

2015. jan. 16. 16:45
 6/16 anonim ***** válasza:
59%

Kedves 3/5 (16:24)



Tényleg ennyire futja agyilag? Napi átlag 8 (!!!) ezer forint egy rab. Te milyen évi 3 ezerről beszélsz? Még 3 ezer euró sem futja ki.

2015. jan. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
52%

# 6


De adót több millió ember fizet(sőt, a vásárlások miatt gyakorlatilag mindenki).


Szerinted ha elosztanánk ezt a költséget Magyarország összes adófizetője között mennyire jönne ki? Szerintem ezzel a háromezerrel még sokat is mondtam.


Ezt a napi 8 ezer forintot/rab adatot meg kétlem..

2015. jan. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Én visszahoznám egy kis időre a halálbüntetést és rögtön felszabadulna pár hely.

A gyermekgyilkosokat, gyermekerőszakolókat, tömeggyilkosokat, merénylőket, terroristákat rögtön meg is öletném. Nekem ne mondja senki, hogy egy ilyen ember kell a világra..

Amúgy meg kicsi a helyük? Egy koporsó mekkora? Egy olyanba tenném őket, hogy érezzék mit érez most az, aki meghalt egy ilyen szemétláda miatt.

2015. jan. 16. 20:29
 9/16 anonim ***** válasza:

"gyermekgyilkosokat, gyermekerőszakolókat, tömeggyilkosokat, merénylőket, terroristákat rögtön meg is öletném. Nekem ne mondja senki, hogy egy ilyen ember kell a világra.. "


Nem azért, de Magyarországon összesen hány van ezekből? Terrorista, tömeggyilkos, merénylő gyakorlatilag 0, de a másik kettőből sincs túl sok. Ez nem jelentene megoldást semmilyen szinten.


Én alapból nem értek egyet a halálbüntetéssel(hosszan ki tudnám fejteni), de ha visszahoznánk akkor is legfeljebb évi 1-2 ember jutna erre a sorsra Magyarországon, min változtatna ez?


A börtön amúgy a körülményektől eltekintve mindig elrettentő lesz, senki nem akar rab lenni, az emberbe bele van kódolva hogy szabad akar lenni. A színvonal viszont tényleg érdekes kérdés, hihetetlen hogy a skandináv országokban milyen jó körülmények vannak, a Dél-Amerikaiak meg embertelenek.

2015. jan. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Hát az a jó,ha embertelen!

Amúgy honnan tudod, hogy nincs belőlük sok? Nem mindet mondják be a Hírekben..

2015. jan. 16. 21:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!