Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnád az "Európai Egyesül...

Támogatnád az "Európai Egyesült Államok" létrehozását? Úgy, ahogy azt a DK képzeli. Elméleti kérdés.

Figyelt kérdés
Én nem támogatom, sőt...

2015. jan. 17. 11:28
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
0%
Én tánogatnám amúgy ha működőképesnek tartanám...
2015. jan. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
0%
Èn tàmogatom mert ha rendesen összefogna az Unio akkor Amerika rettegne tölünk
2015. jan. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Miért, hogy képzeli? Illetve tudod is, hogy úgy képzeli, vagy csak "balliberális" meg "Gyurcsány", aztán "hótziher, hogy úgy képzelik, ahogy én gondolom"?
2015. jan. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
60%
Hogy képzeli el a DK?
2015. jan. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
4%
Fogalmam sincs hogyan képzeli a DK, mert nem a DK programját nézegetem szabadidőmben, de összességében az Eu integráció híve vagyok, simán ezerszer jobb lenne egy Európai hivatalnok a régió élére, mint ez az álszent, korrupt rezsim, aki túszul ejtette az országot és csak a zsebét tömi.
2015. jan. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem, a még meglévő függetlenségünk utolsó darabkáit is odaadnánk.
2015. jan. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

Bánom, hogy feltettem ezt a kérdést...elszomorítanak a válaszok, különösen az utóbbi aki gyarmattartót akar az ország élére.


Tudjátok, én is híve vagyok egy szorosabb európai szövetségnek, de nem úgy, amilyen irányba az EU elkezdett menni, mert ebből semelyik ország sem profitálna, csak vesztene.

De éljen Brüsszel.

2015. jan. 17. 12:07
 8/28 A kérdező kommentje:
(5. válaszíró volt még az utolsó, mikor írtam)
2015. jan. 17. 12:08
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

NEM. Jobboldali demagógiát nem lehet maszturbálós ballib demagógiával eloltani. Összefossák a fogalmakat, ugyanolyan primitív, véregyszerű magyarázatokat adnak mindenre (Fidesz: Az állam mindent megold. DK: Az EU felebaráti szeretetből adja az ingyen pénzt.).


Na már most, aki azt hiszi, hogy az USA szövetségi rendszerének bármilyen köze van a jelenlegi EU intézményekhez, az legalább az egyikről semmit nem tud.

2015. jan. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
47%

Támogatom, bár a DK hozzáállásáról tippem sincs.

Jelenleg a világ egyre erősebb hatalmak kezében van - mi ebben a hatalmi játszmában szorongatjuk az (amúgy sem létező) önállóságunk látszatát. Közben Amerika, Kína, India, Oroszország egyre jobban összekovácsolja az embereit, mert az egységben fog eldőlni a további életben maradás.


Mi, bárhogyan is nézzük, egy légypiszok vagyunk a térképen. Jelenleg Európa legnagyobb problémája, hogy évekbe telik bármilyen, Európát érintő döntés. Közben önmagában minden ország túl gyenge bármelyik nagyhatalom ellenében, és mindezek tetejében még az országok gőzerővel próbálják szétrobbantani az amúgy is gyenge szövetséget, a saját "érdekükben". Holott nekünk az az érdekünk, hogy minél jobban összezárjunk. Ebben a nagyhatalmi játékban mi még jóformán parasztnak sem vagyunk feltüntetve a sakktáblán. A mi szerepünk a jelenlegi "erőnkkel" a táblára tévedt légy, amit bármelyik bábu szétlapíthat. És a legjobb az egészben, mi mi mutogatunk fel a játékosokra, hogy majd mi megmutatjuk. A legtöbb, amit tehetünk, hogy talán, talán, némileg idegesítőek vagyunk.


Magam részéről inkább az egységet támogatom, sőt, minél gyorsabban. Még ha teljes európa egyetlen ország lenne, akkor is keményen el lennénk maradva Amerika vagy Kína mögött... Területileg is, nyersanyagilag is, gazdaságilag is. És mi, büszke magyarok, verjük a mellünket, hogy nekünk ennyi támogatás se kell, megállunk mi a lábunkon. Persze, ezredmásodpercekig, aztán összeomlunk ugyanazzal a lendülettel. De ez a magyar virtus!

2015. jan. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!