Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi az oka annak, hogy a...

Mi az oka annak, hogy a magyarok kb.50 %-a soviniszta, nacionalista, magyarkodó?

Figyelt kérdés
Más országokban tapasztalatom szerint a soviniszták, nacionalisták aránya jóval kisebb?
2010. febr. 7. 17:59
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
94%

"Mi az oka annak, hogy a magyarok kb.50 %-a soviniszta, nacionalista, magyarkodó?"


Hol van ez az 50%? Melyik országrészben? Az amerikaiaknak miért nem esel neki? Folyton amerikai zászlóba ütközik az ember odaát. Ráadásul pont az USA-ban a legszaporább a rasszizmus és a kirekesztés. A szlovákok kézzel-lábbal tiporják a felvidékiek jogait, nálunk meg a legtöbb cigány egyszerűen kijelenti, hogy őket ne magyarozzák le, mivel ők cigányok. Szóval ezt a kérdést tedd fel nekik is. Vagy te is csak egy vagy a sok provokátor közül?

2010. febr. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
100%
Rosszul látod kérdező.10-20% nacionalista van itt.Annyi kell is.Itt csak pár éve van erős szélsőjobb a szomszéd országokban mindig is erős volt(sns,nagy- románia párt).Érdekes egy felmérés szerint itt(MO-n) a megkérdezettek 1/3-a utálja a szlovákokat,a felmérés szerint pár éve ez az arány még 10% volt.Én felvidéki vagyok,ott mindig is és most a szlovákok vagy 90 %-a gyűlöli a magyarokat!Itt(Mo-n) pont ,hogy kevesebb a nacionalista,mint máshol,csak itt nemrég erősödtek meg!
2010. febr. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
100%

"egyre több árpádrongyos-zászlós alakot lehet látni"


Hol? Egyet sem láttam évek óta hétköznap.

Az, hogy pártrendezvényekre vagy Fradi meccsre kivisznek néhányat már megszokott.


Elmebetegnek tetszik lenni? Irány valami kellemes szanatórium.

2010. febr. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
95%

Hát én becarok ezen a kérdésen.

Ide jutottunk, gratulálok az elmúlt 20 év politikájához. A saját hazádat szeretni szégyen. Nagy-Britanniában, az Egyesült Államokban, Franciaországban stb. az emberek nemzeti színű zászlót tesznek ki a házukra, matricát a kocsijukra, olyan mintázatú pólót hordanak, lehet kapni nemzeti színű bulikalapot stb. Az USA-ban annyi a csillagos-sávos lobogó mindenfelé, hogy a szemem már belefájdult. Ja, és a rasszizmus... éppenséggel a nagy Ámerikában, amit annyira majmolnak egyesek, éves szinten legalább 50-60 rasszista indítatású gyilkosság történik a bevándorlók, és a feketék kárára. (persze az arányok is mások, mert egy kb. 350 milliós országról van szó).

Azt meg fel kéne már fogni, hogy a Jobbik nem az NSDAP. Lehet, hogy visszatetszést kelt egyes csoportok látványa, de én személy szerint inkább őket látnám az utcánkban, mint azt a bizonyos siófoki felvonulást... de nekik, úgy látszik, lehet.

2010. febr. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
96%
Miért van az, hogy egyes barmok a magyarok 50%-át sovinisztának, nacionalistának, magyarkodónak tartja? Menj el Japánba, ahol soha nem volt neoliberális szar kormány, vagy nyisd ki a történelem könyvet, és Kossuthra is mondhatod, hogy soviniszta, nacionalista, magyarkodó.
2010. febr. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
96%

"árpádrongy"

Büszke lehetsz magadra, el lehet pusztulni innen, ha valami nem tetszik. Tanultál te történelmet? Sok tudás sem kell hozzá, mert a nevében benne van, hogy ÁPRÁD, de ha el kell magyaráznom, ki volt ez a személy, akkor komoly gondok vannak veled. Tehát világos, hogy az Árpád-sávos zászlók NEM nyilas zászlók (ha lenne annyi ft-om, ahányszor ezt elmondtam az ilyen ködszállta "agyú" nyomorékoknak)!!! Mit nem lehet ezen felfogni?

Ha magyar vagy, miért zavar téged, ha valaki szereti a hazáját?

Ha cigány vagy... abban az esetben tünés.

2010. febr. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
96%
te valami tetves zsidrák lehetsz. nembaj az ilyenek hamarosan eltűnnek innen ;)
2010. febr. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
89%

Hmmm...

Sovinizmus? Kivel szemben? Nem vettem észre... De akkor lehet, nem itt tartanánk, ahol tartunk.

Nacionalista? Mi a baj a nemzeti érzelemmel?

Magyarkodó? Mi legyen magyarként? Németkedő?

Buta kérdés, agymosott szaga van, sok népbutító csatornát nézel, ugye?

2010. febr. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
96%

Miért, spanyolkodjak?

Sehol a világon nem láttam még annyi nemzeti színű pólót, mint Nagy-Britanniában, meg Amerikában. Büszkék rá. Nálunk vegyél fel piros-fehér-zöld mintás pólót, egyből NáciRasszistaCionistaFajgyűlölő vagy, és pont az ilyen mentalitású honpolgárok miatt.

És még a magatok fajta dönthet arról is, magyar-e egyáltalán, aki volt olyan szerencsétlen, hogy románnak vagy szlováknak nevezett magyar földre született az utóbbi 90 évben.

2010. febr. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
93%

Az az igazság, hogy ez nagy tévedés. Külföldön sokkal nagyobb a nemzeti érzés és a lokálpatriotizmus. Nálunk épp hogy semmi összetartás nincs, ezért is csinálhatnak meg velünk BÁRMIT.


Nálunk talán azért alakulhat ki ez a tévhit, mert van egy viszonylag szűk réteg, aki elég disztingválatlan stílusban teszi azt, amit tesz. ("magyarkodás")

Amúgy a világ minden pontján sokkal jobban kiállnak a nemzetek tagjai a saját érdekeikért.

2010. febr. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!