Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek nem szomorú, hogy...

Szerintetek nem szomorú, hogy Magyarországnak nincs jövője?

Figyelt kérdés
Évente 50 ezer fiatal megy el nyugatra amíg a születendő gyerekek 3/4-e kisebbségi. A kérdés már csak az, hogy meddig marad meg ezen a néven hazánk.

#kilátástalanság #tragédia #szomorú valóság #kihaló ország #das ende
2015. jan. 24. 06:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
25%

Remélem, már nem sokáig, és ismét Magyar Köztársaság lesz!


Amikor fogyott a magyar, jöttek jászok, kunok, hajdúk, rácok, tótok, oláhok és egyebek, akik most maguk a magyarok. Miért lenne másként most?

2015. jan. 24. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
57%

Nem megy 50 ezer fiatal külföldre kb. 400 ezren dolgoznak külföldön, de a valóságban ennél kevesebben élnek is külföldön, hiszen az osztrák határ mellől sokan járnak át dolgozni Ausztriába. Ráadásul egy jelentős részük haza is jön vagy fog jönni idővel.

Az meg, hogy az itthon születők 3/4-e roma lenne na az meg viccnek is rossz, még a legpesszimistább becslések szerint is max. a harmada.

2015. jan. 24. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
90%

Inkább az a szomorú, hogy erről az egészről a magyarok tehetnek.

Mindenki csak siránkozik, de alig vannak, akik próbálnak is tenni valamit. A lakosság egy jelentős része még arra sem hajlandó, hogy négy évente, maximum 10 percet rááldozzon az idejéből és lefirkantson egy x-et. Bezzeg panaszkodni az ilyenek szoktak a legjobban.

2015. jan. 24. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
75%
De jó, hogy a négyeske személyesen ismeri mind az ötvenezer embert, akik tavaly elmentek, és megnyugtatott mindenkit, hogy azok nem is magyarok; meg a tavalyelőtti ötvenezret is mind személyesen ismeri és így tovább... :D
2015. jan. 24. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
82%
Van jövője, csak ugye sötét :/
2015. jan. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
94%
Hármasnak tökéletesen igaza van.
2015. jan. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
70%

De miért is szomorú? Mert ott több pénzt keresnek? Vagy mert megismernek idegen kultúrákat? Vagy mert több szál fogja összekötni Magyarországot a Nyugattal? Vagy mert oda billentik az árakat, ahova valók, a küldő és a fogadó ország tekintetében?


Mi lenne, ami nem szomorú? Hogy itt maradnak alacsony fizetésért, és gondolom akkor sört vesznek meg elmennek hétvégén buliba és se egy nyelvet nem tudnak, se semmit nem ismernek a világból azon a 3 útvonalon kívül, amin a sörért mennek, meg a buliba meg a munkahelyre? Vagy az, hogy sosem egyensúlyozódik ki a nyugati és az itteni árkülönbség?


A magyar emberek egy jelentős hányada még sosem gondolkozott. Még sosem nyitották ki a szemüket. Ők mind alszanak, miközben jelentős tehetség szunnyad bennük, csak az itthoni ingerszegény környezetben az nem bontakozik ki.

2015. jan. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
58%

Én még olyan 5 évet adok ennek az országnak, természetesen én is teszek érte, ahogy tudok.

Ha 2018-ban nem lesz a Jobbik (nem mondom, hogy ez jó párt, de ez tűnik a legjobbnak), akkor biztosan nem maradok, ha meg a Jobbik kerül hatalomra várok még 1-2 évet és megnézem hogy tényleg jobbá tudják -e tenni az országot, ha nem akkor én is szívesen elmegyek innen, mert valószínűleg hogy ez már csak rosszabb lesz.

2015. jan. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
90%

Egy darabig bántott engem is, de már nem izgat. Magának köszönheti a magyar társadalom a vesztét. Nem mindig a léhűtésre, a másik lehúzására, meg "én vagyok a faszagyerek" szerep játszására kéne elcseszni az időt.


Leírok egy példát, hogy érthetőbb legyen.

Szakmunkás osztályba járok, és félévkor jeles lettem. Rendesen bejárok az órákra, megírom a házikat, és tanulok a dolgozatokra. A többiek nagy ívben tesznek az egészre. Lógnak jobbra-balra, házit még véletlenül sem írnak, és alig összekapargatott kettesekkel vergődnek. Napi szinten megy a szöveg, hogy ki hogy rúgott be hétvégén, meg hogy szedte össze a hétvégi numerát, hogyan csinálják részegen a feszkót stb...

Biziosztásnál meg beszólnak az embernek, hogy stréber. Meg a nagy kedvencem, hogy azért vagyok nyalizós, mert nem lógok, és van házim. :D

Az ilyen mentalitású emberek/ország megérdemli a sorsát.

2015. jan. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
9 Igen a falusi parasztok ilyenek akikben van egy kis cigány vér is.
2015. jan. 24. 13:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!