Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen megfontolásból ellenzik...

Milyen megfontolásból ellenzik a baloldali szavazók a tényleges életfogytiglant és annak változatait?

Figyelt kérdés

Változatai alatt értem az egyszerű életfogytiglant és az 50 / 60 vagy több száz évekre elítélést, lecsukást.


Azt már megszoktuk, hogy a halálbüntetést ellenzik "embertelen" és "nem visszatartó" mivolta miatt (pedig ezt a két kifogást is bőven lehet támadni), mostanában már a TÉSZ-re és változataira is ezt a jelzőt sütögetik. Nem csak én látom így ezt, hanem több oldal (pl. a jobboldalisággal abszolút nem vádolható 444.hu) szerint is így van, hogy a jobboldaliak TÉSZ pártiak, a baloldaliak meg ellenzik.


2015. jan. 30. 14:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
47%
Mert azt a pénzt inkább a luxus villáik fentartásaikraköltik meg a lusxus életvitelükre költik.
2015. jan. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Tudod kérdező, a probléma ott kezdődik, hogy "megfontolás". Neked ezt nem tudom megvilágítani, ahhoz előbb el kell dobnod a csőlátó szemüveget. Utána derülhet ki, tudunk-e egymásnak érveket mondani, megértjük-e a másikét, és képesek vagyunk-e cáfolni. De ehhez mindenekelőtt a szemléletet kellene egyeztetni - ha érted mire gondolok (semmiképpen nem az ilyen olyan oldaliságra).
2015. jan. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Mert csak a baloldaliak ellenzik?

Szerintem jónéhány jobboldali is ellene van.

(mellesleg én sem értem miért ellenzi....tökmindegy milyen beállítottságúak.)

A liberális amerikában nagyon jól elvannak vele.

2015. jan. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
33%

Mert divatba jott a "baloldalon" (de hogy miert azt ne kerdezd), hogy az elkovetot vedik az aldozat helyett,a bunozot az artatlan helyett, a lusta munkakerulot a dolgozo helyett, a tolvajt a meglopott helyett.


De a kerdesre az a valasz, hogy ha a jobboldali kormany talalta ki, akkor az csakis rossz lehet. Hogy miert? Csak. Mert. Es kulonben is Orbantakaroggy.

2015. jan. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Liberalis vagyok, a tenyleges eletfogytot tamogatom, a halalbuntetest nem, de csak amiatt mert nem lehet visszacsinalni, es van ra esely hogy artatlanokat vegeznek ki.
2015. jan. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
A halálbüntetésnél is nem úgy van, hogy az illetőt egyből viszik a kivégzőosztag elé vagy a méreginjekciós csapathoz tárgyalás és ítéletkiszabás után, hanem az ítélet végrehajtása előtt eltölt az illető 10 - 15 évet a siralomházban, esélyt hagyván a védelemnek felmentő bizonyíték találására. De ebből a szempontból ténylegesen jobb a TÉSZ, ott egy elhibázott döntést lehet bármikor korrigálni, nem úgy, mint a halálbüntetésnél.
2015. jan. 30. 15:06
 7/11 anonim ***** válasza:

Az USAban is igy van, aztan megis vegeztek ki artatlanokat.


Egyebkent meg a halalbuntetesrol szolo vita pusztan elmeleti, Magyarorszag az EU tagjakent nem vezetheti be ujra a halalbuntetest.

2015. jan. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ez nem baloldaliság, hanem szélső liberalizmus, liberál - fasizmus. Amikor összemossák a gyilkost és az áldozatot, amikor csak a jogokat hangsúlyozzák, és nem a kötelességeket, amikor a tilosban parkolót ronggyá büntetik, de gyilkos házi őrizetben védekezik. Az aluljáróban aratnak a zsebesek, tarhálnak a máskultúrájúak, pörög az "itt a piros", de az engedély nélkül virágot áruló nénit viszik el a rendőrök. (Láttam ilyet). Így teszik tönkre, tudatosan, szép lassan a társadalmat, pusztítanak el minden értéket. Régen tart már ez.


Majd még kitalálják, hogy a börtönbüntetés, mint olyan, egyáltalán nem visszatartó erejű, inkább valami okításon, tanfolyamon kellene részt venniük a gyilkosoknak, ahol megtanulják, nem szabad ilyet tenni, oldják meg másként legközelebb a problémáikat. Azután mehetnek a dolgukra.


A börtön nem azért van, hogy ott az elítélt jól érezze magát. Tényleges életfogytot - ma még szerencsére - nem azért adnak, mert valakinek lejárt az autópálya matrica érvényessége, vagy vizelt az utcán. Ezeket a kegyetlen gyilkosokat elzárja a társadalom, hogy többé ne árthassanak nekünk, ki kéne őket igazság szerint - igazságérzetünk szerint - végezni, de rendben, felvilágosult emberek vagyunk, erről lemondtunk (ki?, mikor?), de akkor soha ne jöhessen ki a sittről az ilyen elkövető.


Egyébként az USA nagyon nem tud érdekelni, hogy ott ők hányszor tévedtek, az az ő dolguk, de amíg hazánkban volt halálos ítélet, nem tudok róla, hogy tévesen kivégeztek volna bárkit is. Kizárólag emberölési esetre gondolok.

2015. jan. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Egyszerű, visszaesők esetében kell alkalmazni a halálbüntetést.

Egyszer rá lehet fogni, h tévedett a bíróság, de mikor valaki már huszadjára áll a bíróság előtt, mint most a balosok kedvence, a drogosan rendőrt gázoló szar házi, na ott nincs miről beszélni.

De tudom, 2020-ban ki fog derülni, h nem is ő ütötte el a rendőrt, a felvételeket pedig meghamisították!;)

2015. jan. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Jó látni, hogy felhozták azt a kifogást, amit én is akartam a "nem visszatartó" mivolt kapcsán felhozni, hogy bármire rá lehet sütögetni a "nem visszatartó" szöveget és ezalapján eljutni a börtönök felszámolásáig. Aki bűnözni akar, az fog is, mindentől függetlenül, ilyen esetben mi a jobb, értelmesebb ? Ha szabadon engedjük vagy halálbüntetéssel / huzamosabb idejű szabadságvesztéssel kivonjuk a forgalomból ?


Nem hiszem, hogy Szita Bence vagy Marian Cozma gyilkosaival szívesen szembe találkozna bárki az utcán.

2015. jan. 30. 16:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!