Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért vannak vasárnap zárva a...

Miért vannak vasárnap zárva a bankok?

Figyelt kérdés

Csak úgy eszembe jutot, hogy miért pont a bankok vannak szigorúan zárva vasárnap ?


Ja... hogy az ott dolgozóknak nincs akkora szüksége a hétvégi plusz fizetésre ?


Vagy netalántán más okai is vannak ?


De még az átutalások is megállnak, pedig azokat régen gépek csinálják.



2015. jan. 31. 16:06
 1/10 viktorvarga ***** válasza:
2%
hogy ezen csámcsogjon a nép és ne a nagy sikkasztásokon,meg hasonlókon...elterelés csak
2015. jan. 31. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
47%

Én inkább mennék minden nap 4 órát dolgozni.

a napi 8 óra nekem sok.


Inkább lemondanék a hétvégéről.

2015. jan. 31. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
27%

Ők is emberek és ugye aki teheti nem dolgozik vasárnap, meg ugye a banki ügyintézők jóval többet keresnek mint egy gyári munkás folyamatos műszakba amiből nekik a nagy részük az ottani juttatásokból jön össze.


Én is gyárban dolgozom, egy vegyi gyárban, én hétvégén is dolgozok nagyrészt bár a szombatot vagy a vasárnapot megkapjuk pihenőnek ha akarjuk ha nem, tehát nincs olyan hogy mindkét hétvégi nap bent vagyunk. Nálunk úgy van hogy van a heti 5 nap amit kötelező egyszerre ledolgoznunk vagy vasárnaptól csütörtökig vagy hétfőtől péntekig vagyunk és van a plusz 1 nap amit valamelyik hétvégi napra betesznek vagy szombatra vagy vasárnapra, erről minden hó végén egyeztetni kell. Nagyon nagyon ritkán ha nagyon sok a meló akkor van hogy mindkét hétvégi napon dolgozunk amikor alapból kevesen kellünk oda, de utána hétköznap egymás után kétszer otthon lehetünk, és nálunk is hétvégén éri meg nagyon dolgozni meg éjszakásba akkor nyugis is a helyzet, de sokan hétvégén nem szívesen dolgoznának még így sem, a családi programok miatt, de sokan meg pont inkább hétvégén dolgoznak a pénz miatt, meg akinek a párja, házastársa hétköznap dolgozik folyton így jobban megtudják oldani a gyerekfelügyeletet is hogy ki megy érte oviba, iskolába, stb... Meg a bankokba jobbára értelmetlen lenne vasárnap nyitva tartaniuk mert akkor az emberek úgysem mennének ügyet intézni. Jó persze van telefonos ügyfélszolgálatuk ha sürgős dologról van szó, az megint más téma, de most azért még fél műszakba sincs értelme nyitva lenniük hogy 3-4 ember bemenjen elintézni valamit. Nem véletlen vannak sokszor nyitva délután hogy aki csak akkor érne rá akkor is tudjon intézkedni.

2015. jan. 31. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%

Miért nincs nyitva a Posta vasárnap? Vagy a Gyógyszertárak közül is csak az ügyeletes van nyitva? Miért nem dolgoznak a vállalkozások többségében vasárnap?

A bankokban az elektronikus átutalás vasárnap is működik.

2015. jan. 31. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

3,


"Meg a bankokba jobbára értelmetlen lenne vasárnap nyitva tartaniuk mert akkor az emberek úgysem mennének ügyet intézni."


Persze... inkább kivesznek egy fél nap szabadságot, hogy sorbaálljanak egy 15 perces ügyintézésért...


Amerre én jártam, általában sorok vannak, várakozás...


Szerintem ugyanaz a logika lenne érvényes a bankokra is mint az üzletekre... Az emberek akkor mennek oda, amikor idejük van...

2015. jan. 31. 16:27
 6/10 anonim ***** válasza:

"Én inkább mennék minden nap 4 órát dolgozni.

a napi 8 óra nekem sok


akkor azért sírnál nincs sose szabadnapod

2015. jan. 31. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ennyi erővel az egész szolgáltató szektor nyitva tarthatna hétvégén mert akkor van ideje az embereknek... Viszont ha az egész szolgáltató szektor nyitva van, akkor a legtöbb embernek nem is lesz ideje hétvégén sem...

Hogy miért pont úgy alakult, hogy a boltok vannak nyitva és a bankok zárva, azt nem tudom.

2015. jan. 31. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Miért kéne vasárnap bárminek is nyitva lennie? Miért a természetes folyamatokra keresel magyarázatot?
2015. jan. 31. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
52%

Ők már régebben rájöttek, hogy a KDNP-nek igaza van. Hagyják, hogy misére menjenek az emberek.

Igazi, jó keresztény bankok.

2015. jan. 31. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A tőzsde is bezár hétvégére - az üzleti szektorban (mikor még nem is így hívták) ez nagyon régen alakult ki így, hogy senki ne juthasson tisztességtelen versenyelőnyhöz, hogy olyankor dolgozik, amikor a többiek nem (zsidóknak szombat, keresztényeknek meg vasárnap szent nap). Az átutalás is pont ezért szünetel 8:30 elótt és 16:30 után és hétvégén, hogy ezekben az időszakokban ne lehessen manipulálni a piacot.
2015. jan. 31. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!