Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon a nép miért...

Magyarországon a nép miért ilyen beletörődő, tehetetlen?

Figyelt kérdés

Vannak tüntetések ez igaz, de pár százezer ember egy 10 milliós országban kb halottnak a csók.

Az ország 43%-a el sem ment szavazni, vagyis az emberek majdnem felét nem is érdekli, mi van az országgal, milyen a politika. És a nép a szó szoros értelemben mindent elnéz a politikusoknak, vezető embereknek.


A nép elnézi:

- az egyre csak sokasodó adókat

- az egyre növekvő államadósságot

- a magánnyugdíjak elvételét

- az irdatlan mennyiségű mutyizást

- százmilliárdok eltűnését az államkasszából

- a politikusok eszméletlen vagyonosodását

- a nép közmunkasorba való taszítását

- folyamatos elbocsátásokat

- növekvő szegénységet

- botrányt botrányokra való halmozását

- azt, hogy nem csak a Fideszeseknek hanem Jobbikosoknak is eszméletlen magánvagyonai vannak

- a fiatalok elüldözését az országból

- a töménytelen sok hazugságot és néphülyítést

- azt a szánalmas és roppant kínos cirkuszt amit most OV és Simicska csinál

- a földosztogatásokat, melyek szinte a földesúri rendszerre emlékeztetnek

- azt, hogy a szomszédos országok mind elhúznak/elhúztak mellettünk.



Mindenki félti a munkahelyét, pedig sokkal jobb lenne, és sokkal előrébb lennénk, ha mindenki kiállna magáért. Mindenki csak szidja az adott vezetést, káromkodik, vagy a másik fejéhez vágja, hogy "akkor te miért nem teszel valamit ez ellen", majd szépen befizetik a 2000. adót, az útdíjat, stb.


Pedig volt 48-as forradalom, 56-os forradalom, ma pedig semmi, mert akinek nem tetszik valami, az összecsomagol, és elköltözik az országból.


Miért lett ilyen a magyar nép? Mi ennek az oka? El nem hiszem, hogy ez a szocializmus hagyatéka, mert a szomszédos Romániában és Szlovákiában sokkal normálisabb politikai elit van, és fejlődnek is ezek az országok. Mi meg, ha most összekapnánk magunkat, 10 év múlva elérnénk a 2005-ös szintünket.


Miért lett minden ilyen? Miért ilyen buták az emberek vagy érdektelenek?



2015. febr. 9. 17:02
 1/10 anonim ***** válasza:
66%

Jelenleg az egész magyar politikai elitet akasztófára lehetne küldeni, és az összes pártot betiltani.


Egyébként szerintem a kommunizmus alakította ki az emberekben ezt a beszari-anyámasszony világképet.

2015. febr. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Mert itt az emberek egymást is gyűlölik és egymástól is tartanak.

Akkor pedig hogy tudnának összefogni?

2015. febr. 9. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
18%
Pár ezer tüntető van, nem pár százezer... Nem mindegy!
2015. febr. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert, ha kimégy tüntetni, akkor a birkák azonnal bégetnek a hatalomnak: ha erőszakkal válaszolsz az erőszakra akkor huligán vagy, ha békésen tüntetsz akkor meg valami idióta proli (+ aktuális szitokszó: "náci, libcsi, komcsi, jobcsi, telcsi, mancsi, pancsi... stb."). Ezért a népért még kiállni sem lehet; megérdemel mindent, amit kap.
2015. febr. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%

ma 17:22-vel teljesen egyetértek.

Ezért a népért kiállni, és tüntetni szín tiszta időpocsékolás, mert maga a nép sem akarja, hogy segítsenek rajta. Ebben az országban annyi a széthúzás, gyűlölködés, hogy lehetetlen például egy országos tüntetést létrehozni. Megérdemli a nép, amit kap. Ha kimész tüntetni, kiállsz a jogaidért még téged hurrognak le, és titulálnak ellenségnek. Nem csodálom, hogy az értelmesebbje kiköltözik külföldre, ahol nincs ennyi birka, buta ember.

2015. febr. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Mert a magyar társadalom egy paszív gyerektársadalom. AZért nem tesz semmit, mert nem úgy gondokodik, hogy neki bármit is tennie kell, hanem csak várja a hatalomtól. Nem egy saját lábán álló nemzet a magyar, hanem egy gyereknemzet, aki nem magától, hanem a hatalomtól várja a gondoskodást. Mikor kezdődött ez? Szerintem 1526-ban. Nekünk ilyen a társadalmi alkunk.


Róna Péter szokott erről néha értekezni. Ha érdekel, pl. a youtube-on sok ilyen videót találsz Rna Péter előadásairól.

2015. febr. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=7KSOUw8f4z8


Ebben a 34. perctől például erről beszél.

2015. febr. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

?

Senki nem a gondoskodást várja, hanem egy élhető gazdasági és politikai környezetet. Nem mindenki dédelget szélsőbaloldali vágyálmokat... sőt!


De mindegy is... a fő probléma akkor sem ez. Inkább az, hogy Magyarországon - mindig és kivétel nélkül - az fog elsőnek hátbadöfni, akin segítettél. Voltam 1-2 tüntetésen, de azután beláttam, hogy ezért a népért nem éri meg. Zsigereljék ki, vegyék ki a szájából az utolsó falat kenyeret... akkor sem lesz semmi!


A részemről; én csalódott vagyok és talán már érdektelen is (akár bele is butulhattam :P ). Soha nem értettem meg ezt a féle birkamentalitást (ráadásul; amikor mindez még masszív butasággal is párosul) és 30 felett már a tenni akarás is szelidül; már csak családot szeretnék és el akarok menni innen. A részemről ennyi. Más lehet, hogy másképpen éli meg.

2015. febr. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Utolsó, én is el szeretnék menni innen. Te melyik országot választanád új hazádként?
2015. márc. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Mert akit ez zavart, és hajlandó is volt tenni a valamit, az már nem él Magyarországon. Akinek volt bátorsága kiállni magáért, és a saját érdekében cselekedni az megtette. Elköltözött.

[link]

2016. okt. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!