Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az, hogy a nyugati...

Miért van az, hogy a nyugati egyetemeken sokkal lazább a rendszer és nincs azaz állandó stressz és hajtás? (jó kivéve a szabad bölcsész és tárai)

Figyelt kérdés

Volt batárnőm kint erasmuson Franciaországban és ő is mondta, hogy ott teljesen másképp megy a tanítás.Ott nincs az a nagy hajtás mint itthon, ott sokszor felkelnem valamikor délelőtt, majd megebédelnek egy koliban együtt, majd kis pihi és utána mennek órára. Alig van órájuk, azok is lazábbak. Az emberek nem idegeskednek, sokkal nyugodtabbak. A vizsgaidőszak is csak pát hét, mert annyi idő alatt bőven be lehet fejezni, míg itthon jóval hosszabb. Ott nem kell minden bemagolni.


De ezt most egy cikkben is olvastam.

"A hazalátogatás persze nem csak a családról szólt, és a barátokkal, volt osztálytársakkal való találkozás óhatatlanul is előhozza azt a témát, hogy miben más az angol egyetem, mint a magyar. Nóri, aki három év ELTE után költözött ki a pszichológia mesterképzésre, elég éles különbségeket lát. „Az egyik volt csoporttársam mesélte, hogy az összes alapozó tárgyat újra kellett tanulniuk, amit már alapképzésen is vettünk. Sok gyakorlati órájuk is van egészségügyi intézményekben, pszichiátrián. Nekünk inkább intervenciótervezés és kórházi gyakorlat teszi ki a szemesztert.” A két, érettségi után Angliát választó diákunk az itthon maradtak túlterheltségére csodálkozott rá. „Az a legfurcsább, hogy otthon egy-két bukás szinte természetes dolognak számít. Ahogy én látom, az otthoniaknak rengeteg tantárgyuk van, és ezért vizsgázni is sokat kell. Azt már tőlük hallom főleg, hogy a tárgyaik egy része teljesen felesleges.”"

DE az egész cikk érdekes.

[link]


DE persze itthon is van 1-2 laza szak. Ilyen a szociológia. BArátnőmnek kint több órája volt mint itthon a szociológusoknak, de nem ez a jellemző.


2015. febr. 14. 10:23
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
82%

1) MA kepzesen nincs annyi ora

2) A jo egyetemeken hajtas van ugyanúgy. Azzal hogy egy masodrendű egyetemen lustalkodik,nem fogja jobban megtanulni.

2015. febr. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 A kérdező kommentje:

Pl ahova barátnőm ment az BA képzés volt még. És egy nagyobb egyetem.

DE egyébként másoktól is ugyanezt hallottam akik kint folytattak résztanulmányokat nyugati országokban. Hogy ott azért sokkal másabb mint itthon.

2015. febr. 14. 10:44
 3/43 anonim ***** válasza:
71%
Talán, mert az oktatják ami kell, én gazdaságinformatikusnak tanulok miskolcon és egy csomó tárgyamnak a felére sem volt a későbbiekben szükségem. Beülsz végig hallgatod és elmész. A legnagyobb gond, hogy nincs nagyon számon kérés csak a félév végén, emiatt nem is vagy rászorulva arra, hogy folyamatosan tanulj. Bányász karon 2-3 hetente van zh, persze, hogy könnyebben felkészülnek a vizsgákra. Nővérem barátja programozóinformatikus az ELTE-n és azt mondja, hogy alapképzés az nagyon erős volt és jó, de mesterszakon gyakorlatilag alig mutattak valami újat neki. Én személy szerint a gyakorlatiasságot hiányolom, nincsenek érdekes feladatok.
2015. febr. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
86%

# 3-as vagyok


Egyik ismerősöm ott akarta, hagyni a Corvinust, mert elege volt, azt hitte, hogy mással fog foglalkozni, aztán kiment ösztöndíjjal félévre Franciaországba és úgy jött vissza, hogy ott teljesen más minden és ő neki ez nagyon tetszik tényleg ezzel szeretne foglalkozni.

2015. febr. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
95%

"Ott nem kell minden bemagolni."


Orvosi karon, jogi karon igen. :)


A magyarországi jogon a tárgyak fele tölteléktárgy.

Nyugaton már első évben lényegre térnek: polgárjog, közigjog, büntetőjog stb.

Nálunk meg rögtön 3 kemény szigorlattal végződő jogtörténeti tárgy (Róma, magyar, egyetemes).

Angliában a római jog egy szabadon választható féléves tárgy, nálunk az egyik legnagyobb bukási arány, ráadásul rá épül a polgárjog, tehát csúszhat egy egész évet, aki bukik.

Sok a "bevezetés a kivezetésbe" témájú tölteléktárgy.


Magyar viszonylatban is szakadéknyi a különbség a harminc-negyven évvel ezelőtti joghoz. Akkor feleannyi volt a tananyag és vizsgák száma.

Nemzetközi jog jóformán nem is volt, és mivel Európai Unió nem létezett, EU jog se volt, ami nálunk alsó hangon 1100 oldal.

Folyamatosan bővül, változik a joganya, a követelmények nőnek, a hallgatók szivatásából, megalázásából pedig sportot űz az oktatók jelentős része.


Ez a jog, nem tudom a többi kar hogy működik.


Jártam bölcsészre is, ott sokkal lazább, emberibb a rendszer.

2015. febr. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
100%

# 5/5 Időpont ma 11:01


Azért azt ne feledjük el, hogy az angolszász országokban más a jogrendszer mint itt, így a két képzést nem illik összehasonlítani.

2015. febr. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, ha egy másik magyar egyetemre ment volna, akkor is ezt tapasztalja.
2015. febr. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
67%
Mert ez egy mindenben hülye, élhetetlen ország.Lehet felhördülni, de ez van.Itt csak a stressz van, meg a hajtás, de eredménye, látszata, a nullával egyenlő.Tehát valamit itt baromi szarul csinálnak.Mind az iskolák, mind a munkahelyek tekintetében ugyan ez van.Felesleges körök, miközben az ember sok pénzt elver és nem megy semmire.Érdekes, külföldön fele ennyi erő és pénz befektetéssel tudnak boldogulni.Mert a fontosabb dolgokra koncentrálna, fontosabbat tanulják, a felesleget kihagyják.És tudják, hogy a nyugodt tempó és több pihenés is valahol haszonnal jár.Magyarországon meg úgy van, hogy nehogy véletlenül könnyebben menjen valami!
2015. febr. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
12%
Mert ott az egész oktatás egy rakás hulladék.
2015. febr. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 A kérdező kommentje:

"Mert ott az egész oktatás egy rakás hulladék."


Azért ezt nem mondanám. A nyugati egyetemek oktatási színvonala jóval jobb mint a haza. Sokan köztük tanárok is mondták már, hogy itthon az baj, hogy nem fejlődünk még le vagyunk maradva évtizedeket.

2015. febr. 14. 12:08
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!