Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit jelent számunkra a szabadság?

Mit jelent számunkra a szabadság?

Figyelt kérdés
Tudjuk-e mi magyarok értékelni a szabadságot? Ragaszkodunk-e ahhoz, hogy szabadon gondolkodhassunk, nyilváníthassunk véleményt, gyakorolhassuk hitünket, és megvalósíthassuk terveinket, álmainkat? Vagy jobban kedveljük a kész gondolatokat, azt, ha valaki eldönti helyettünk, mit is tegyünk, és miben higgyünk? Képesek vagyunk-e elfogadni, ha valaki másként vélekedik az élet bizonyos dolgairól, vagy elvárjuk, hogy mindenki egyformán gondolkozzon?
2010. febr. 12. 00:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

A kérdésnek ebben a formában nincs értelme.

Van egy réteg, aki tudja értékelni, meg egy másik, amelyik nem, és egy harmadik, akinek igazából indifferens.


De hogy egy nép kollektíve megegyezzen ebben... olyan nincs. FŐLEG akkor nem, ha magyarokról van szó.

2010. febr. 12. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Akár úgy is feltehettem volna, hogy szerinted az emberek többre értékelik a döntésekkel, felelősséggel járó szabadságot, vagy hajlamosabbak-e inkább behódolni a szabadságot korlátozó, de kisebb felelősséggel járó biztonság reményében. Illetve érdekelne, hogy ki melyik kategóriába sorolná önmagát.
2010. febr. 12. 00:28
 3/13 anonim ***** válasza:
Szabadság nem létezik csak a "hatalmasok" számára. Mi egy részéről magunk mondunk le (társadalmi szerződés), egy másik részét elveszik, úgy hogy a többség észre sem veszi. A maradék csak a szabadság illúziója. Ezzel nem lenne gond, ha az uralkodó réteg nem elsősorban a saját érdekeivel lenne elfoglalva. De ez egy profit orientált világ. Valahogy nem bírunk betalálni a két véglet közé (anarchia/diktatúra). Minden társadalmi berendezkedés, amit eddig kitaláltak önmagában jó (mindegyik célja, hogy minden ember jó módban, és boldogan éljen), de mindig mindegyik ugyan azon bukik meg. Az ember önzésén, és hatalomvágyán.
2010. febr. 12. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: ma 01:09

Menj el észak korába majd megtudod.

A társadalmi szerződés meg nem az hogy lemondasz róla... hanem pont az hogy szabadon választasz nem 1 közül kell 1-et választani.

2010. febr. 12. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Szól a sípszó: átkozott nép,

Ne hagyja az Úr veretlen,

Uralkodást magán nem tűr

S szabadságra érdemetlen,

Ha bosszút áll, gyáva, lankadt

S ha kegyet ád, rossz, kegyetlen.


Ady Endre Sípja régi babonának.

Ő így látta ezt a kérdést.

És én?Már elgondolkodtam ezezen én is,hogy tudnak-e a magyarok élni a fene nagy szabadsággal,jól tudjuk-e használni.Sajnos az elmúlt 20 év szerint nem.....

2010. febr. 12. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Most egy hasonlattal élve olyannak tűnik nekem az elmúlt 20 év szabadsága,mint amikor a falusi lakodalomban hirtelen leoltják a villanyt és valaki elkiálltja magát,hogy:Szabad a csók!!

Mindenki megbolondul,gátlástalanul,következmények,szabályok nélkül csinálhat azt amit akar.

2010. febr. 12. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem is tudom már ki mondta, lehet nem is pontosan idézem, de szabadság nem az, hogy bármit megtehetsz, hanem az, hogy nem kell megtenned amit nem akarsz.
2010. febr. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

05:04


Ha jól tudom Tolsztoj mondta: "Az ember olyan rabhoz hasonlít, aki azt hiszi, hogy szabad, mert joga van leadni szavazatát a börtönőrök választásán."


Igen Észak-Korea egy véglet, ahol a szabadság illúziója sincs meg. Ennek viszont semmi köze hozzánk, akik szabadabb rabok vagyunk.

2010. febr. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Most arra gondoltok hogy a szabadság a napi 8-16 óra munka után szabad aludni és Carlos,pákót puriellát nézni mert erre telik+4évente egy pártlistás szélhámost megválasztani,akinek az a legfontosabb dolga hogy 4évig csak lopjon.
2010. febr. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A szabadság nem a látszat, az elmélet,hanem ami megvalósulhat belőle!


Szarul állunk!

2010. febr. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!