Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért gondolják sokan, hogy...

Miért gondolják sokan, hogy ha a kisebb jövedelműeknek emelkedik a bére az csak is a nagyobb jövedelműek fizethetik meg?

Figyelt kérdés

Én elég sokat dolgoztam „ ÉLTEM „ külföldön, és hatalmas a mentalitásbeli különbség.

Egyszerűen az agyam eldobom hogy értelmes emberek nem érzik azt hogy ha nincs széles középréteg akkor nincs mozgás, gazdaság, és a fejlődése az amúgy tehetősebb rétegeknek is meg van pecsételve! Magyar embernek tartom magam, és sokat megadnék ha nem kellene külföldre menjek csak hogy a megszokott életszínvonalon élhessek. Itt sajnos annyira rossza a helyzet hogy már a vállalkozósdinak sem látom értelmét „ pedig van rá pénzem” mert nincs kereslet semmire. Inkább kimegyek és másnak dolgozom tovább, sajnos!!!!!

Egyszerűen nem értik meg a tehetősebbek azt az egyszerű tényt, hogy ha nekik csökkentik az adójukat, azzal önmagában semmit nem érnek el, hiszen csak kapnak még egy kis elköltenivaló pénzt. Nem a szükségletük fedezésére, hanem extra kiadásokra.

Közben pedig van egy bő réteg az országban, akiknek a fogyasztását élénkítve megmozdulhatna a gazdaság, és én is befektethetném a fogyasztásukra támaszkodva a pénzem egy vállalkozásba. Ekkor lehetne csökkenteni az én adómat is és akkor talán még nagyobbá válhatnék és még több embert foglalkozhatnék. Tudom hogy ez sok munka, és sok mindenen változtatni kell, de a tartós és fenntartható növekedés, amiből nyugdíjakat lehetne emelni és a szociális érzékenység materializálódhatna csak így érhető el. Fel kell zárkóztatni a dolgozó rétegeket a középosztály irányába, sürgősen!


2010. febr. 12. 12:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ezzel a gondolkodással az a baj, hogy nem tudod ellenőrizni, hogy ha kovács alacsonyjövedelmű géza kap havi plusz 10k-t, akkor abból tej, kenyér, hertz szalámi lesz e, vagy spórol egy évet, és kimegy nyaralni horvátországba.
2010. febr. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
20 éve tudja mindenki hogy erős középosztály kellene,de ezt nagyon nehéz megteremteni.A béreket nem az állam emeli,legfeljebb a közalkalmazottakét.Aki úgy érzi hogy keveset keres az forduljon a munkaadójához,vagy szervezzen sztrájkokat,nyugaton is így lettek magasabb bérek a nagytőkés önszántából nem mond le a profitjáról hanem mindet zsebre teszi.
2010. febr. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%

Az erős középosztállyal van egy nagy gond. Az, hogy önálló és igényei vannak.

A szegényeket ugyanis nagyon egyszerű kiszolgálni: csak egy kis pénzt kell nekik ígérni és mozgósíthatóak bármelyik párt vagy érdekcsoport támogatására. Ha pedig nincs rájuk szükség, nem lázadnak, mert "nekünk úgyis mindegy, eddig is szegények voltunk, ez után is azok leszünk, nem sztrájkolunk, mert örülünk, hogy munkánk van". Nagy részük nem jár külföldre, nem művelődik, így nem tudja, máshol hogy oldják meg a hozzájuk hasonló szegények a problémát, hogyan törtek ki a szegénységből. Azt hiszi, ez törvényszerű. Velük nincs gond, nekik mindegy, ki van hatalmon, úgyis a megélhetésért küzdenek, mert kitörni nincs esélyük.

A gazdagokkal sincs: őket meg lehet venni. Lehet velük bratyizni, lehet kétes üzletekbe bonyolódni, kapnak 1-2 zsíros állami megrendelést és már jól is jártak. Így őket is lehet mozgósítani, nekik pedig azért mindegy, ki van hatalmon, mert innen is, onnan is zsebre tudnak tenni egy kicsit.

A középosztály viszont gondot jelent. Ők már eléggé gazdagok ahhoz, hogy legyen pénzük és idejük művelődni, színházba, kiállításra járni, esetleg elmenni külföldre nyaralni. Ők már látják, máshol hogy oldja meg a nép a problémáit, látják, hogy az összefogás, a sztrájkok akár eredményesek is lehetnek. Ezen kívül nekik van perspektívájuk: mivel van vagyonuk, van mit veszteniük. Nem mindegy, merre alakul a gazdaság és mivel iskolázottak, értik is, mit karattyolnak a szakemberek. Éppen ezért igényeik is vannak: szeretnék, ha megtakarított vagyonuk megmaradna, szeretnék, ha munkájuk lenne, ha tudnák taníttatni a gyermekeiket... Persze, tudom, ez a szegények körében is megvan, de ott gyakran ezek az igények sokkal kisebbek és egyszerűen teljesíthetőek (pl. ott lehet, hogy mindegy, hová megy a gyerek, csak iskolában legyen, míg a középosztálybeli azért szeretné, hogy minőségi oktatást kapjon). Ezeket az embereket pedig nem lehet úgy megvenni, mint a gazdagokat, mert túl sokan vannak (vagyis voltak, de most már fogynak).

Épp ez a gond velük: nem lehet őket irányítani, nem tudja őket egyik érdekcsoport sem felhasználni. Éppen ezért senki nem is támogatja őket, mert nincs olyan párt, aki valóban tudna a középosztályra építeni. Ha ugyanis rájuk épít, akkor sok mindenre kiterjedő, alaposan megfogalmazott, értelmes programmal kell előállniuk és olyan embereket kell mögéjük állítani, akikről hihető, hogy ezt meg is valósítják. Ezzel pedig nem lehet választást nyerni a populista pártok ellenében. Tehát a középosztály támogatását senkinek sem éri meg igazán felvállalni, akkor pedig szépen eltűnik...

2010. febr. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Nem szeretnél pártot alapítani, indulni a választásokon és miniszterelnök lenni? Ilyen gondolkodással biztosan tudnál változtatni az ország sorsán, a mi sorsunkon. Tudom, hogy már talán késő, de 4 év múlva???:))
2010. febr. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

„”””Ezzel a gondolkodással az a baj, hogy nem tudod ellenőrizni, hogy ha kovács alacsonyjövedelmű géza kap havi plusz 10k-t, akkor abból tej, kenyér, hertz szalámi lesz e, vagy spórol egy évet, és kimegy nyaralni horvátországba.



Ne vicceljünk már!

1, nem adni kell neki, mert adni csak úgy az butaság!

Ösztönözni, erre jók a lakásépítési támogatások, a KKv beruházási támogatások, a munkatörvénykönyv munkavállaló barátabbá tétele, a nem profi orientált, hanem munkahely teremtő támogatások ( amik esetén elég a 0 szaldó, és nem az adókon hanem a fogyasztáson talál) a piacvédelem ( természetesen az Eu által alkalmazott formákban) a keleti nyitás ami sok új piaci lehetőséget kínál, és 1000 más.

2, Igen kell egy jelentős minimálbér emelés is, KB 30-40 % és egyben egy alsó szja marginális meghatározás 10% amit egy TB befizetési csökkentésnek is kell követnie.

Már hallom! Elmegy a multi! Had menjen amelyik csak azon a néhány % on variál, hiszen az csak fék a magyar gazdaság számára, és a minimálbér úgy használja hogy annyit kell hogy adjak. Ki kell nőni ebből az összeszerelő felfogásból, mert ez ölte a béreket a legjobban az elmúlt 20 évben. Vannak sokkal olcsóbb munkabérrel rendelkező országok és csak idő kérdése hogy mikor mennek el , nem szabad miattuk elvesztegetni az időt, mer süllyedünk!

Havi 150e jövedelemből 3 an élnek azok valszín nem mennek nyaralni, illetve nem lesz egy olyan általános trend ami a nagy hatásokba beleszólna!



„””20 éve tudja mindenki hogy erős középosztály kellene,de ezt nagyon nehéz megteremteni.A béreket nem az állam emeli,legfeljebb a közalkalmazottakét.Aki úgy érzi hogy keveset keres az forduljon a munkaadójához,vagy szervezzen sztrájkokat,nyugaton is így lettek magasabb bérek a nagytőkés önszántából nem mond le a profitjáról hanem mindet zsebre teszi.


Ezt sajnos nagyon nem jól látod!

A tőke szabályzása az újraelosztás terén, alapvetően állami feladat.

Csak az állam képes a törvényi, és közigazgatási feltételeit, ösztönzőit megteremteni államnak hogy a társadalom számára kedvező feltételek alakuljanak ki! Ha nem ad annyi kedvezményt a nagyoknak és a kicsiket is támogatja, nő a munkaerő igény > kialakul a munkaerőpiac> nőnek a bérek. Ha emeli eközben a minimálbért „ kormányzati kompetencia” nő a fogyasztás > munkaerőigény > növekvő bérek!


Te mehetsz a főnöködhöz, esetleg kiröhög. De ha nő a megrendelése lesz potenciád kérni és neki is lesz hajlandósága kielégíteni!


Meg kellene tanulni végre tőkésként gondolkodni az átlag embereknek is, mert nyugaton már a gyerekek is tisztában vannak ezekkel a dolgokkal!

2010. febr. 12. 12:43
 6/13 A kérdező kommentje:

Az erős középosztállyal van egy nagy gond. Az, hogy önálló és igényei vannak.

A szegényeket ugyanis nagyon egyszerű kiszolgálni


Sajnos azt kell hogy mondjam hogy igazad van!

De ez kinek jó? Mi élünk ebben az országban és nekünk kell a politikától kikényszeríteni, mert akinek jó, a nagytőkének az magától az efelé irányuló jogokat, lehetőségeket, nem adja csak úgy oda!

2010. febr. 12. 12:49
 7/13 A kérdező kommentje:

Kedves kérdező! Nem szeretnél pártot alapítani, indulni a választásokon és miniszterelnök lenni? Ilyen gondolkodással biztosan tudnál változtatni az ország sorsán, a mi sorsunkon. Tudom, hogy már talán késő, de 4 év múlva???:))



Köszönöm!

De már van olyan párt akiknek ez a feltett törekvéseik én is rájuk szavazom.

2010. febr. 12. 12:52
 8/13 anonim ***** válasza:

Tök jó kérdés,akár én is írhattam volna,és a 12 valahanyas válasza teljesen kielégítő,nincs mit hozzáfűznöm.

Talán csak annyit,hogy elárulod egy ingadozónak,hogy melyik az a párt amelyikre ráleltél?

2010. febr. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Mivel egy vérkommunista szöveget mondott el, Bogár agymenéseivel, ezért Jobbikos.
2010. febr. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Tök jó kérdés,akár én is írhattam volna,és a 12 valahanyas válasza teljesen kielégítő,nincs mit hozzáfűznöm.

Talán csak annyit,hogy elárulod egy ingadozónak,hogy melyik az a párt amelyikre ráleltél?



Nem akartam leírni de Jobbikos vagyok, és a programba minden az általam leírt meg van fogalmazva, csak össze kell az elemeket rakni!

2010. febr. 12. 13:52
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!