Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért gondolják sokan, hogy...

Miért gondolják sokan, hogy ha a kisebb jövedelműeknek emelkedik a bére az csak is a nagyobb jövedelműek fizethetik meg?

Figyelt kérdés

Én elég sokat dolgoztam „ ÉLTEM „ külföldön, és hatalmas a mentalitásbeli különbség.

Egyszerűen az agyam eldobom hogy értelmes emberek nem érzik azt hogy ha nincs széles középréteg akkor nincs mozgás, gazdaság, és a fejlődése az amúgy tehetősebb rétegeknek is meg van pecsételve! Magyar embernek tartom magam, és sokat megadnék ha nem kellene külföldre menjek csak hogy a megszokott életszínvonalon élhessek. Itt sajnos annyira rossza a helyzet hogy már a vállalkozósdinak sem látom értelmét „ pedig van rá pénzem” mert nincs kereslet semmire. Inkább kimegyek és másnak dolgozom tovább, sajnos!!!!!

Egyszerűen nem értik meg a tehetősebbek azt az egyszerű tényt, hogy ha nekik csökkentik az adójukat, azzal önmagában semmit nem érnek el, hiszen csak kapnak még egy kis elköltenivaló pénzt. Nem a szükségletük fedezésére, hanem extra kiadásokra.

Közben pedig van egy bő réteg az országban, akiknek a fogyasztását élénkítve megmozdulhatna a gazdaság, és én is befektethetném a fogyasztásukra támaszkodva a pénzem egy vállalkozásba. Ekkor lehetne csökkenteni az én adómat is és akkor talán még nagyobbá válhatnék és még több embert foglalkozhatnék. Tudom hogy ez sok munka, és sok mindenen változtatni kell, de a tartós és fenntartható növekedés, amiből nyugdíjakat lehetne emelni és a szociális érzékenység materializálódhatna csak így érhető el. Fel kell zárkóztatni a dolgozó rétegeket a középosztály irányába, sürgősen!


2010. febr. 12. 12:02
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Mivel egy vérkommunista szöveget mondott el, Bogár agymenéseivel, ezért Jobbikos.


Nevetségessé teszed magad teljesen, és tudod csak azért mert ezen az oldalon sok olyan van aki pontosan tudja mi a különbség a Kommunizmus a Szocializmus, a Kapitalizmus, és az Imperializmus között. Ahogy egyre többen tudják hogy mi a különbség a az Ultra-liberalizmus, a Liberalizmus,a Nemzeti-liberalizmus, az Internacionalista liberalizmus ( globalista) és a Patriotizmus,a Nacionalizmus, és a Sovinizmus között.


Nevetségessé teszed magad, mert amit te kapitalizmusnak hiszel az valójában a globalista imperializmus, és amit kommunizmusnak titulálsz az maga az emberközpontú kapitalizmus.

2010. febr. 12. 14:00
 12/13 anonim ***** válasza:

Köszi,hogy azért elárultad nekem.Olvastam a programot,mindennel egyetértek ami le van írva benne,nem kell azt rakosgatni,világos,érthető./Meglepődtem ezen/

Szép az az ország amit vázolnak,ott akarok élni!Melyik az?Hova kérjem a vízumot?:((

2010. febr. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Bárhová mehetsz ny- Eu ba, mindenütt értékelik az embert.

Persze ott kell laknod és úgy kell gondolkodnod, azoknak az elvárásoknak kell hogy megfelelj. És még ha mindig is éreztetni fogják veled hogy idegen vagy ( egy picit) de teljesen más életvitelekkel ismerkedsz meg. Ez nem azt jelenti hogy ott nincsenek problémák, csak hogy nem ennyire húsba vágóak.

2010. febr. 12. 16:14
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!