Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akinek nincs műszaki diplomája...

Akinek nincs műszaki diplomája, annak pusztulnia kell Magyarországon?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy mifelénk ez a módi. Dögölj meg, ha egyszerű ember vagy és egyszerű munkát végzel.

Mehetsz 80 ezer forintért gürizni három műszakba, de ha vállalsz szombatot és vasárnapot is, akkor jó fiú vagy és megkapod a 95-100-at is.


2015. febr. 19. 10:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Így van.Pusztulunk is...
2015. febr. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
72%
Úgy mondanám inkább,hogy aki törvényes utat jár,annak kajára sem elég a pénze.
2015. febr. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

De például sofőrökre, raktárosokra, postásokra, kőművesekre, ácsokra, eladókra, pincérekre, szakácsokra, kukásokra, kertészekre, segédmunkásokra, stb. akkor is szükség van, még a világ technikailag legfejlettebb országában, Japánban is.


Magyarországon ez a réteg pedig bőven a társadalom nagyobb részét teszi ki, tehát valakinek el kell látni a feladataikat, ha nem akarjuk, hogy összeomlás legyen.


Az állam bőven csökkenthetné az adókat ahelyett, hogy magasan tartja őket a haveroknak való osztogatás miatt.

Ha 800 milliárd forint elosztogatása helyett mondjuk ennyivel csökkennének az adók, akkor az 8 millió legalul lévő embernek fejenként 100 ezer forint plusz lenne, ami nem kis pénz és bőven növelné a jólétet, pörgetné a fogyasztást és ezzel a gazdaságot is.

2015. febr. 19. 11:01
 4/13 anonim ***** válasza:
65%
Nem kell 80 ezerért gürizni, a legtöbb munkás embernek nincs annyi esze ( se nyelvtudása) hogy külföldön vállaljon munkát 5x annyi pénzért.
2015. febr. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
58%
Ha valakinek van jó nyelvtudása, akkor Magyarországon sem 80 ezret keres, hanem inkább a kétszeresét nettóban.
2015. febr. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
92%

Nem minden szakmunkás keres rosszul. Attól függ, mi a munkája, mennyire van rá igény, mennyire telített a szakma, hogyan végzi a munkáját.

Mifelénk például nem lehet egy normálisan dolgozó vízvezeték szerelőt sem találni. Ha végre találsz valakit, azt meg alig lehet elérni, mert annyi munkája van. Nyilván nem véletlenül van annyi munkája, hanem azért mert jó és nincs nagyon más a piacon a környéken.

Egyébként meg sok diplomás is 80-ért gürizik. Nem minden diploma piacképes.

Ja és persze sok múlik a kapcsolatokon és a szerencsén is, hogy milyen állást találsz.

2015. febr. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
96%

Ha sokat akarsz keresni alkalmazottként akkor arra legjobb út a műszaki végzettség, ez tény. Hasonlóan jó még az IT terület, illetve egyes elit természettudományos, illetve egészségügyi végzettségek.


Azonban egy egyszerű hidegburkolóként is jól élhetsz, ha vállalkozásod van, és kapsz is rendesen megrendelést. De ismerek olyat is, akinek nincs tehenészete, másoktól veszi a tejet, töménytelen mennyiségben gyártja a sajtot, és azzal járja a megyei piacokat, nem lett belőle milliomos, de simán többet keres mintha dolgozna valahol nyolc órában, és végüli saját maga főnöke.


A 80 ezerért gürizni három műszakba csak a betanított gyári munkásokra, illetve végzettség nélküli alkalmazottakra vonatkozik. Sajnos rájuk azonban igen.

2015. febr. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy szakmunkás elég ügyes akkor a 200.000-300.000 sem elképzelhetetlen pl. az építőiparban. De van egy ismerősöm saját kertészvállalkozással, az is kb. megkeres ennyit szezonban.


Csak ehhez jó hírűnek és ami a legfontosabb: SZAKEMBERNEK kell lenni. Azokból pedig kevés van.


Akik csak azért jártak szakmunkás iskolába mert máshova nem vették fel és a kiváló minőségű FÉG gázkazán által kibocsájtott hőenergiát élvezték, azok szoktak keresni max. 80.000-100.000-et szakmunkásként.


Én speciel azért választottam az ács-állványozó szakmát mert ezt szerettem volna csinálni. 5 éves képzés volt, 3. év után otthagytam az egészet a fenébe. Ilyen undorító tróger osztályt még soha az életben nem láttam. A 35 emberből talán 5 volt aki komolyan gondolta, abból 2 embernek lett meg végül a szakmája a szakmája. A másik 2 és én is inkább elhúztunk onnan. A maradék 30-ból meg kb. 20-nak lett meg. Őket is kb. átrugdosták a vizsgákon.


Akiknek pedig nincs elég tőkéjük, de tényleg normálisan akarnak dolgozni, általában kimennek külföldre.


Nekem szerencsére jól sikerült egy informatika versenyem, ezért azonnal sikerült átmennem onnan a gimnáziumba. Leérettségiztem, kitanultam 2 szakmát amit tényleg szeretek és akarom csinálni. (finommechanikával kapcsolatos) Mellette pedig folyamatosan fejlesztem magam hogy tényleg szakember legyek.


Most is pont a szomszédban dolgozik egy ács brigád. Egyszerűen elkap a hányinger attól ahogy óbégatnak egymással. Speciel én ilyen emberekre egy vasgolyót sem bíznék, nem hogy egy komplett tetőszerkezetet. Ezt most nem lenézésből mondom, mert a tisztességes és becsületes szakembereket tényleg nagyra becsülöm az élet minden terén, legyen az szakmunkás, érettségizett, vagy diplomás.


De az olyan embereket akik 2 mondatot nem tudnak káromkodás és óbégatás nélkül elmondani, az általános viselkedési formájuk pedig egy utolsó bangladesi csatornapatkány szintjét üti meg, azokat egyszerűen képtelen vagyok komolyan venni az élet bármely területén.

2015. febr. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Szakmunkás csak akkor él jól, hogyha vállalkozó.


Például, aki nekünk csinálta a fűtésrendszert, ő elég jól él.

Nagy családi ház, pár éves német családi autó, minden évben külföldi nyaralás.

Persze, nagyon sokat dolgozik, mindig úton van.

2015. febr. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Koplárovics Béci ***** válasza:
90%
Miért kéne pusztulniuk? Akkor ki fogja adni a nagy kólát meg a sültkrumplit?
2015. febr. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!