Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok ahhoz, hogy...

Mit szóltok ahhoz, hogy áprilisban a fideszes jelölt Veszprémben még több mint 22 ezer szavazatot kapott, most meg majdnem csak 11 ezret?

Figyelt kérdés
[link]
2015. febr. 23. 09:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Lecsökkent a harci ereje.
2015. febr. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem volt akkora reklámja a fidesznek, nem tudta úgy megszólítani a szavazókat, a balosoknál meg ott van a szabadságharc hangulat meg a lejadiktatúráva'.
2015. febr. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
És az elő sem fordulhat, hogy elvesztették a támogatóik felét országosan is?
2015. febr. 23. 13:09
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
nem valószínű
2015. febr. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Veszprém ugyanolyan város mint a többi. Ha máshol lenne (és volt is) szavazás, ugyanígy végződne. MEg lehet hülyíteni az embereket egy egyéves osztogatással, amit művelnek választás előtt, de most nem az van, úgyhogy súlyos bukta van. Az is látszik hogy nem az mszp-re szavaznak vissza, és radikalizálódnak az emberek a Jobbikkal, hanem egy független jelöltre szavaznak prosperatíve.
2015. febr. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, ez normális. A baj az, hogy az a 11 ezer szavazó nem pártolt át máshova, hanem egyszerűen nem ment el szavazni. Vajon ki tudja majd megszerezni őket?


A baloldal nem volt képes elcsábítani a bizonytalan szavazókat, és ennél jobb sanszuk nem lesz, mert a kormány most elég népszerűtlen intézkedéseket hozott, és a nemzetközi események is a baloldalt erősítették. 2018 sokkal-sokkal nehezebb lesz. Egy kis rezsicsökkentés a választások előtt, és a bizonytalanok máris visszamentek a Fideszhez. Vagy radikalizálódnak, és irány a Jobbik? A baloldal szempontjából egyik forgatókönyv rosszabb, mint a másik.


Szóval szerintem ezen a választáson - akármennyire is nagy a hurráhangulat - az igazi vesztes a baloldal. Mert nem sikerült a bizonytalan szavazókat megszólítaniuk, márpedig már nem sok idejük van, mielőtt azok visszapártolnak a Fideszhez, vagy lecsapódnak a Jobbiknál.

Az igazi győztes pedig szerintem a Jobbik, mert kapott tizenegyezer potenciális szavazót, akik alapvetően jobboldali érzelműek, mert eddig a Fideszre szavaztak, most viszont elbizonytalanodtak. Most van két évük megszerezni őket, mielőtt beindul a fideszes kampánygépezet. Kíváncsian figyeljük.


(Ja, és ezt nem én találtam ki. Jól emlékszem még 2004 őszére. Pont ugyanez a sztori volt: fél évvel az EU-csatlakozás eufóriája után kormányválság, népszerűség a mélyponton, minden nap új botrány, sorra elvesztett időközi választások, sokszázezres ellenzéki tüntetések. És ki nyert 2006-ban? Bizony, bizony...)

2015. febr. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Akár milyen baloldali, szégyellte volna bármelyik baloldali párt nevét is felvenni, nem csodálom. Én is szégyelltem volna.


És a Fidesz és a Jobbik együtt majdnem 50%-ot tett, ki, többet mint Kész Zoltán és az LMP jelöltje együtt, nem tudom hol van szó a baloldal győzelméről, a szavazók nagyobb része jobboldali. Kész Zoltánnak minden elismerésem, de ha megnézitek a szavazási arányokat, Veszprémen még mindig a jobboldal dominál.


És harmadrészt nagyon kevesen mentek el szavazni, kevesebben mint eddig.

2015. febr. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!