Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vannak Orbánnak tagadhatatlanu...

Vannak Orbánnak tagadhatatlanul pozitív intézkedései. Akkor hova ez a nagy Orbán szapulás?

Figyelt kérdés
Pl. bankadó, rezsicsökkentés, adócsökkentés, az energiaszolgáltatás államosítására való törekvés; ugyanez a bankoknál is, Magyarország megvédése az iszlamizációtól/bevándorlástól, parlament létszámának csökkentése, új nemzeti alkotmány, Budapest fejlesztése, devizahitelek eltörlése, stabilan fejlődő gazdaság; az eu által megadott költségvetési hiány teljesítése, több munkahely (ha a közmunkát nem is számítjuk, akkor is több lett a munkahely), növekvő reálbérek; extrém alacsony infláció... stb, stb, biztos kihagytam jónéhányat!
2015. febr. 25. 18:11
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
19%
Nem a kisemberekről szól. Ők csak amolyan papagájok. Egy széles balos réteg esett el a húsosfazéktól, és ez fáj nekik, hogy nincs több a világ legdrágább autópályájából meg hasonlók.
2015. febr. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
94%

Bankadó: a bankok áthárítják az ügyfelekre.

Rezsicsökkentés: ez jó, elismerem.

Az energiaszolgáltatás államosítására való törekvés: ebből még meglátjuk, lesz-e valami.

Ugyanez a bankoknál is: ezt kizártnak tartom.

Magyarország megvédése az iszlamizációtól/bevándorlástól: ennek semmi jelét nem látom.

Parlament létszámának csökkentése: ez jó.

Új nemzeti alkotmány: ebben van jó is, rossz is.

Budapest fejlesztése: szintén nem látom jelét.

Devizahitelek eltörlése: a devizahitelesek töredékén talán segítettek valamit, de nagy részükön nem.

Stabilan fejlődő gazdaság: HAHA!

Az eu által megadott költségvetési hiány teljesítése: az EU kit érdekel?

Több munkahely (ha a közmunkát nem is számítjuk, akkor is több lett a munkahely): ha a közmunkát nem számítjuk, kevesebb lett a munkahely.

Növekvő reálbérek: nem igaz.

Extrém alacsony infláció: ez se feltétlenül jó.

Összességében talán egy fokkal jobb, mint a komcsilibsi csürhe, de még mindig csapnivaló.

2015. febr. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
BTK szigorítás egyébként pozitívum.
2015. febr. 25. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Másodikkal értek egyet, de hozzátenném, hogy a parlamenti képviselők létszámának csökkentésével együtt növelték az államtitkárok létszámát, így a költségvetés nem járt jobban.

Szerintem a jegybanki alapkamat csökkentés, a jegybanki növekedési hitel volt a két egyedüli jó ötlet.

2015. febr. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
71%

"Vannak Orbánnak tagadhatatlanul pozitív intézkedései. Akkor hova ez a nagy Orbán szapulás?"


Hitlernek is voltak, nem is kevés, sőt jóval több mint Orbánnak. Hitlert mégis többen szapulják mint Orbánt.

2015. febr. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Egyrészt nem Orbánnak, hanem a kormánynak! Másrészt a "mocskosrohadtelmúltnyolcévben" is voltak tagadhatatlanul jó, vagy szükséges intézkedések, amiket az Orbán-kormány sem változtatott meg! Ennek ellenére lám még most is sokan szapulják Gyurcsányt!

Másrészt meg az összes általad felsorolt intézkedésre lehetne egy ellenérvet felhozni!

Pl:

bankadó: ez egy szimpla sarc, ráadásul visszafogja a hitelezést, nem mellékesen több bank is rengeteg fiókját zárta be az utóbbi években, ma kevesebben dolgoznak a bankszektorban, mint 3-4 évvel ezelőtt

rezsicsökkentés: nézd erről még a legelvakultabb fideszesek is tudják, hogy csak kampányfogás volt, ráadásul hazardírozás is sok szempontból

adócsökkentés: Na ez konkrétan nem igaz, gyakorlatilag ugyanannyit adózunk mint 2010 előtt, csak az SZJA helyett ÁFÁ-ból szedik be

az energiaszolgáltatás államosítására való törekvés; ezzel kapcsolatban is vannak fenntartásaim, bár ezzel a legkevesebb

ugyanez a bankoknál is: Na ez viszont öngyilkosság! Igaz a kormány mentségére legyen mondva, hogy inkább "tőzsdézik" a bankokkal, tehát igyekszik nagyobb haszonnal eladni a megvásárolt pénzintézeteket, de tény, ha nem lett volna annyi magánbank Magyarországon, akkor 2099-2011 között államcsőd lett volna

Magyarország megvédése az iszlamizációtól/bevándorlástól: Ezt ne edd meg, ez egy vicc! Ráadásul minket az iszlamizáció egyáltalán nem fenyeget, a bevándorlástól meg nem kell megvédeni minket, ide letelepedni csak a határon túli magyar akar, a migránsnak hazánk csak ugródeszka

parlament létszámának csökkentése: Bár az alapgondolat jó, a választási rendszer átszabása egy pofátlanul a Fidesznek kedvező rendszert hozott létre, főleg, hogy a korábbi választási rendszerünk sok politológus szerint a legigazságosabb volt az egész világon!

új nemzeti alkotmány: Változtatna bármin, ha még a régi lenne érvényben?

Budapest fejlesztése: A projektek jelentős részét még örökölték az előző EU-s ciklusból, tehát ezek akkor is megvalósultak volna, ha az MSZP marad kormányon, és mondjuk a BKK-BKV szét-keresztbe kasul szervezés sokak szerint teljesen értelmetlen.

stabilan fejlődő gazdaság, több munkahely, növekvő reálbérek: bázishatás, aki a padlón van, az csak felfelé jöhet, ráadásul Németország húz minket elsősorban

extrém alacsony infláció: Ami a rezsicsökkentésből meg az alacsony olajárból származik, ráadásul egészséges gazdaságú országokban az infláció évi 2-5% között van

az eu által megadott költségvetési hiány teljesítése: Szimpla gatyamadzag meghúzás, ezt bármelyik kormány meg tudta volna csinálni, csak Gyurcsányék kiigazítása az nemzetgyilkos megszorítás volt, a Fideszé már érdem, ezt hívják kettős mércének

devizahitelek eltörlése: Ez az egy olyan pont, amivel teljes mértékben egyet tudok érteni.


Látod bele lehet kötni szinte mindenbe...

2015. febr. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

# 2:

Bankadó: a bankok áthárítják az ügyfelekre. Igen, ránk.

Rezsicsökkentés: kommunista baromság, egy csomó ember került az utcára és rengeteg alvállalkozó esett el az új munkáktól, akik megint alkalmazottaktól szabadultak meg.

Az energiaszolgáltatás államosítására való törekvés: még több ingyenélő, akik a valódi munkát végző emberek adójából keresnek majd röhejesen jól, röhejesen semmi munkáért.

Ugyanez a bankoknál is: és másnapra a megtakarításaidat már államosították is. lásd: nyugdíjvagyon

Magyarország megvédése az iszlamizációtól/bevándorlástól: felőlem.

Parlament létszámának csökkentése: parasztvakítás. Helyette van 10× annyi államtitkár, akik 100× annyit lopnak.

Új nemzeti alkotmány: méghozzá majd minden héten!

Budapest fejlesztése: aminek kulcsfiguráit el is takarították a g_cibe.

Devizahitelek eltörlése: a forinthitelesek anális inzultálása.

Stabilan fejlődő gazdaság: egyszer volt, hol nem volt...

Az eu által megadott költségvetési hiány teljesítése: egyelőre csak papíron létező, virtuális bevételekkel.

Több munkahely (ha a közmunkát nem is számítjuk, akkor is több lett a munkahely): ha a közmunkát nem számítjuk, kevesebb lett a munkahely. De több kivándorló!

Növekvő reálbérek: simicskáéknak talán.

Extrém alacsony infláció: ami gyakorlatilag halálos ítélet egy exportorientált ország gazdaságának.

Ha valami pozitívat akarnék mondani, az, hogy ezek legalább létező pénzt lopnak el, nem úgy Gyurcsányék. De a gazdaságpolitikájuk és a retorikájuk is vérkommunista fletékhoz képest.

2015. febr. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

A rezsicsökkentés csak egy meghatározott energiafogyasztás felett volt komolyabban érezhető. Nagyobb volt annak is a füstje, mint a lángja.


(Hogy miért? Mert csak az egységenkénti fogyasztást csökkentették. Maga a villanyszámla pedig tele van mindenféle megmagyarázhatatlan tétellel, aminek az összege nemhogy csökkent volna, hanem még tovább nőtt. Tehát míg egy kis fogyasztású háztartás mondjuk egy ezrest, addig a Sz. Péter a villájában százezres nagyságrendben spórolt a dolgon.)


A devizahiteleket pedig nem törölték el. Durván 60%-át forintosították viszonylag magas árfolyamon (kétségkívül alacsonyabban, mint a mostani, de mégsem 180 forinton mint maguknak), a többiek ugyanúgy szopóágon vannak, köztük mi is.


Az új "nemzeti" alkotmányt csak a dicsőséges 2/3 szavazta meg, nekünk semmi beleszólásunk nem volt. Én pedig nem értek mindennel egyet, bizonyos szempontból jobb volt a régi.


A defláció pedig a rossz gazdaságpolitikának a következménye, elértük a gazdaság teljesítőképességének határát. Nincs az embereknek pénze és azzal, hogy csökkennek az árak, nem fognak abból a kevésből sem költeni, hanem várnak, hogy még olcsóbb legyen. Ez jól láthatóan még nagyobb kárt okoz.

2015. febr. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

"A defláció pedig a rossz gazdaságpolitikának a következménye, elértük a gazdaság teljesítőképességének határát. Nincs az embereknek pénze és azzal, hogy csökkennek az árak, nem fognak abból a kevésből sem költeni, hanem várnak, hogy még olcsóbb legyen. Ez jól láthatóan még nagyobb kárt okoz."


a defláció a közműszolgáltatások árának csökkenéséből adódik...

csúnyán mellélőttél

2015. febr. 25. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

9: Háááát. Nem hiszem. Nyugaton is defláció közeli helyzet van és a japánok is szopnak vele.


Vagy ott is elpiscázták a rezsidémont?

2015. febr. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!