Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon miért nincs...

Magyarországon miért nincs korlátozva a tetten ért bűnelkövetők joga?

Figyelt kérdés

Nevetséges, ami ismerősömmel történt:

Éjszaka zajra ébredt, lement a ház alsó részébe, ahol belefutott a betörőbe.

Mivel az utat elállta, így az rátámadt.

A betörő húzta a rövidebbet.

Jó, kijöttek a rendőrök aztán végül eredmény:

A palit lecsukták, de az ismerősöm is kapott 1 év felfüggesztettet meg 50 ezer forint pénzbírságot, mert a betörő azt állította, hogy ő nem támadott rá, hanem fordítva történt.

Mi ez a baromság?

Sose volt büntetve, erre elítélik, főleg, hogy saját magát meg a tulajdonát védte.

Ráadásul ugye most van felfüggesztettje, magyarul ha belefut megint egy ilyenbe akkor jobban jár ha le se megy, hanem kimászik az ablakon!!!!!!!!!!!!! és az utca végéről telefonál.

Vagy egyszerűen hagyja magát agyonverni.

Mert ha megint kihozzák, hogy mekkora vadállat(ugye ez már a második alkalom lenne) akkor börtön.

Szlovákiában vagy az USA-ban ilyen esetben simán agyon lehet lőni a betörőt, mivel felfogják, hogy a kutya nem mondta neki, hogy törjön be!

De nem is kell agyonlőni senkit, de ne a tulaj kapjon már még büntetést....

Magyarországon miért nem így állnak hozzá?



2015. márc. 1. 19:39
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
72%
Szakértői vizsgálat megállapíthatta volna, hogy valóban rátámadott a betörő és akkor megállna a jogos védelem. A probléma nem a jogi szabályozással van.
2015. márc. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Milyen szakértői vizsgálat?
2015. márc. 1. 19:45
 3/27 anonim ***** válasza:
43%

Mert a liberális közösség mikor éppen megalkotta az európai törvényeket (máshol is így van Európában, nem csak Magyarországon) póniföldön, ahol mindenkinek a legnagyobb bűne csak az, hogy 1 cukorkát lopott, azt is nagyon megbánta, éppen így gondolkodott.


Ezzel ne próbálj meg szembeszállni, mert bár teljesen logikátlan de azok számára, akik mégcsak hírből láttak betörőt mondhatod ezt.

2015. márc. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Eléggé úgy érzem én is, hogy ezeket a törvényeket olyan emberek hozzák, akik életükben nem láttak még bűnözőt közelről, hanem csak okoskodnak a világba....
2015. márc. 1. 19:50
 5/27 anonim ***** válasza:
43%
Mert a magyarnak végtelenül hülye gondolkodásmódja van, a nagy tudásúak is ott fent, csak azt látják ebbe, hogy akkor ölne mindenki mindenkit aki a portára téved. Ebből az lenne a végén hogy nem tudnák eldönteni ki támadt kire, és lehet tucat szám halnának meg ártatlanul a tulaj túlkapása miatt.
2015. márc. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

"Szakértői vizsgálat megállapíthatta volna, hogy valóban rátámadott a

betörő és akkor megállna a jogos védelem."



Ezen jót nevettem.

Kb 3 éve volt olyan ügyem, hogy egy részeg itt garázdálkodott az utcában.

Rendőrök szokás szerint sehol, pedig ketten már beszóltak a helyi kapitányságra.

Kimentem, hogy mi a probléma?

Hozzám vágta kezdésnek az üveget, majd mikor hátráltam még nekem is jött és próbált volna megütni.

Nem sikerült neki, mert 2* kihajoltam és már válaszoltam is, állon vertem.

Elesett, ott feküdt a földön.

Elindult a szokásos procedúra, engem gyanúsítottak súlyos testi sértéssel.

Nem volt semmilyen szakértői vizsgálat, annyi volt a papíron, hogy egyet ütöttem.

Annyi mákom volt, hogy a fél utca látta és volt rá tanú, hogy csak védekezten, de még akkor is a bírónő teljesen azt akarta belebeszélni az emberbe, hogy szerencsétlen ember nem csinált semmit és családapák meg anyák áldozata lett, akiknek szórakozása vasárnap délelőtt részegeket összeverni.

Úgy hogy igen is egy szar a magyar szabályozás meg a bíró is egy idióta volt.

2015. márc. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

" lehet tucat szám halnának meg ártatlanul a

tulaj túlkapása miatt."


Igen, biztos ártatlan volt és csak véletlenül mászott át a kerítésen, majd törte ki a zárat és kezdte el összepakolni a szerszámokat, mindezt éjszaka:)

Biztosan!

2015. márc. 1. 20:09
 8/27 ceri ***** válasza:
53%

"Eléggé úgy érzem én is, hogy ezeket a törvényeket olyan emberek hozzák, akik életükben nem láttak még bűnözőt közelről, hanem csak okoskodnak a világba...."


Az is lehet, de nem hinném, hogy csak ilyen tájékozatlan és fogyatékosak lennének. Sokkal inkább szándékosságról van szó. Jól beleillik a leberósok megosztó, álhumanista, emberek igazságérzetét elbizonytalanító törekvéseibe.

Arra már gondolni sem akarok, hogy az un. igazságszolgáltatás sem járt el a törvényeknek megfelelően. mindenesetre nem ez lenne az első eset, hogy megvettek 1 bírót kilóra.

2015. márc. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
67%
Mert akkor már minden fidesz szavazót kivégeztek volna.
2015. márc. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
81%

Valami miatt "divat" lett a bűnözőpátyolgatás.

Jó példa a 5-ös, gondolom az ilyenektől nem tudnának a védenceik semmit lopni mert nincs mit.


Ha túlkapás a tulajtól, ha nem nem kötelező vadidegeneknek mások portáján mászkálni, főleg engedély nélkül!

2015. márc. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!